Prometheus / Prometheus

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Fifa.21 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Dana Černá - Noomi Rapace (Elizabeth Shawová), Josef Vrtal - Michael Fassbender (David), Kamila Špráchalová - Charlize Theron (Meredith Vickersová), Bohdan Tůma - Idris Elba (Janek), Pavel Rímský - Guy Pearce (Peter Weyland), Marek Holý - Logan Marshall-Green (Charlie Holloway), Zdeněk Podhůrský - Sean Harris (Fifield), Michal Holán - Rafe Spall (Millburn), Petra Hobzová - Kate Dickie (Fordová), Petr Burian - Emun Elliott (Chance), Svatopluk Schuller - Benedict Wong (Ravel), Ivan Jiřík - Patrick Wilson (otec Shawové), Jiří Valšuba, Petr Pospíchal, Zbyšek Horák, Martin Kubačák, Vladimír Kudla a další

Překlad: Anna Polanská
Dialogy: Marek Jindra
Režie: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov Studio dabing pro Bontonfilm v roce 2012

SOUVISEJÍCÍ: VETŘELEC, VETŘELCI, VETŘELEC ³, VETŘELEC: VZKŘÍŠENÍ
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Prometheus

Příspěvek od Fifa.21 »

Tvůrci dabingu nebyli uvedeni, ale jelikož je obsazení typické pro pana Pospíchala a je téměř identické s obsazením filmu Líbánky bez ženicha, je dost pravděpodobné, že tvůrci byli stejní...
IRONHIDE
Příspěvky: 96
Registrován: 05 led 2011 16:00

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od IRONHIDE »

boze zase Tůma a Zbyšek Horák ti uz me taky pekne lezu na nervy jak je porad slysim :vztek: :vztek:

ale tady mosim Tumu pochvalit
Uživatelský avatar
radik92
Příspěvky: 246
Registrován: 18 kvě 2009 17:07
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od radik92 »

Nemůžu si pomoct ale tenhle dabing se moc nepoved, kromě Vickersové mi tam ty hlasy vůbec neseděly.. Doufal jsem že u takového filmu mohl byt trošku lepší dabing. :(
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Eleanor »

Michael Fassbender - Josef Vrtal? Kdo? :?: :nesouhlas:
Tak tohle jenom v originále...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od DAN K. »

j. vrtal je celkem v pohode, ma horzne zajimavou barvu hlasu a celkem dobre se prizpusobil, ani neni moc slyset, ze je starsi. ale dat k tomu krasnymu zvucnym temnymu chraplaku idrise elby bohdana tumu, to je fakt jak z parodie. veskery charizam toho chlapa, kterej bude patrne za par let jednou z nejvetsich hvezd hollywoodu, je pryc, to je skoro zlocin. a pavel rimsky zni hrozne mlade a sveze, mel tam PP obsadit sam sebe, tam by sedel vyborne misto toho, aby se daval na mladeho lawrence z arabie, jinak je to celkem slusny dabing,ktery si ten film snad ani nezaslouzil, a marek holy exceluje a slysitelne si tu roli uziva. ci je to film, komu barrandov pretahl praci SDI nebo TSJP?
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od jackb »

DAN K. píše:ci je to film, komu barrandov pretahl praci SDI nebo TSJP?
Je to film od Foxů, takže by se film daboval v SDI


Jinak jsem viděl kousek filmu a Josef Vrtal je vynikající a mohl by víc dabovat. A už by bylo fajn, kdyby se dabingoví režiséři neřídili formulkou ve filmu je jedinej černoch a musí ho dělat Tůma.
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Fifa.21 »

Naprosto souhlasim s Danem. Pan Vrtal byl úžasný a jeho alidský projev byl dokonalý, jiný než Fassbenderův, ale také skvělý. Marek ten tam seděl proti tomu nikdo nemůže nic mít a Idris sice nebyl on, ale mohl dopadnout i mnohem, mnohem hůř a to s panem Pospíchalem mě také přesně napadlo. Takže se dabing celkem vyvedl...
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6976
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Michaela2 »

hm, musím říct, že mě taky prudí automatické obsazování Bohdana na jakékoli černochy, je to už nuda a na leckteré se ani nehodí ( věkově), mně se ani nijak zvlášt ten jeho drsnácký projev upravený speciálně pro ně nelíbí, kdyby to byla jeho přirozená poloha ok, ale dle mě je to moc umělé ( jeho přirozená poloha hlasu se mi líbí mnohem víc), takovej Filip Švarc nebo Pavel Rímský je dabují mnohem přirozeněji...Josef Vrtal papírově vypadá možná divně ,ale on má v hlase cosi milého, co má i Jirka Dvořák, takže mně se ta kombinace líbí :)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Prometheus / Prometheus

Příspěvek od Budy »

Ano, když Bohdan Tůma tlačí moc na pilu, tak to nemůžu slyšet. Ale on tak nemluví jen černochy, ale někdy i bělochy. Viz. Steve Guttenberg ve Veronice Mars. A Wesleyho Snipese si poslechnu raději s Bedřichem Šetenou než s B.T. Nevím, proč nedabuje stále jako v Kokosech na sněhu, Demolition Manovi nebo Kobře 11.
18.05.2008 – 07.05.2015
Odpovědět

Zpět na „Filmy“