All sound

Odpovědět
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

All sound

Příspěvek od Newmy »

Vznik: 14.09.1995
Majitel: Jaroslava Pánková
Adresa: Riegrova 378/16, Olomouc

DABINGY:
Filmy:
2001 Ace Ventura: Zvířecí detektiv (režie Mikuláš Pánek)
2001 Ace Ventura 2: Volání divočiny (režie Mikuláš Pánek)
2001 Jako na kolotoči (režie Mikuláš Pánek)
2001 Mladé pušky II (režie Mikuláš Pánek)
2001 Nepřátelé: Příběh lásky (režie Mikuláš Pánek)
2001 Renegáti (režie Mikuláš Pánek)
200x Fiktivní zločiny (režie Mikuláš Pánek)
200x Freejack (režie Mikuláš Pánek)
200x Osudný omyl
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: All sound

Příspěvek od Newmy »

Dabingy vyrobené ve studiu bez uvedení názvu studia:

Filmy:
1999 Big Ben: Hledá se tělo (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Mezi přáteli (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Přátelská dohoda (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Ruka ruku myje (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Selská svatba (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt na turné (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt u oltáře (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt v internátu (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt v křoví (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt v pivovaru (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1999 Big Ben: Smrt překupníka (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
1998 Big Ben: Palermo je blízko (režie Mikuláš Pánek - produkce Eurokim)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: All sound

Příspěvek od Lukiz »

Vážně Olomouc? :o
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: All sound

Příspěvek od Michel »

Taky jsem docela překvapený. Podle dabérů, kteří dabovali v dabinzích zde vzniklých, jsem si myslel, že se toto dabingové studio nacházelo v Brně. Na druhou stranu v tomto dabingovém studiu dabovali také herci toho času působící v olomouckých divadlech (například Pavel Hekela, Pavel Juřica, Dušan Urban, Dita Vojnarová, Ivana Plíhalová), kteří nikdy jindy nikde jinde nedabovali, což by adresu tohoto dabingového studia mohlo nepřímo potvrzovat. V této souvislosti bych se chtěl zeptat autora profilu (ne pro nedůvěru, ale ze zvědavosti :-) ), co přesně znamená informace "Adresa: Olomouc" a odkud přesně tato informace pochází? Znamená to, že se dabingové studio nachází v Olomouci, a nebo tam měla sídlo firma, která si pronajímala studio někde jinde? A dá se někde zjistit přesná adresa studia? V Olomouci studuju, a pokud se opravdu toto studio tady nacházelo, docela rád bych se podíval, kde přesně to bylo :-) A odkud pochází seznam dabingů, které v tomto studiu vznikly? Čistě ze závěrečných titulků a údajů zde na dabingforu, a nebo existuje nějaký archiv písemností přímo z tohoto studia? A jestli to správně chápu, tak brněnská Firma Eurokim je pouze produkční firma, která výrobu dabingu vždy zadala nějakému studiu a sama žádné studio nevlastnila? A že dabing seriálu Big Ben zadala tato firma tomuto studiu je jisté?

A v souvislosti s údaji o majitelce studia a režisérovi, který zde režíroval všechny dabingy, se nabízejí další otázky a spekulace. V jakém příbuzenském vztahu jsou majitelka studia Jaroslava Pánková a režisér Mikuláš Pánek? Proč bylo toto dabingové studio založeno zrovna v Olomouci? A proč skončila jeho činnost?

Jinak musím říct, že dabingy z tohoto studia jsou mi velmi sympatické tím, že v nich má divák možnost slyšet vedle sebe známé brněnské a pražské dabéry a neoposlouchané olomoucké a zlínské dabéry a velmi mě mrzí, že takovouto jedinečnou skladbu dabérů zřejmě už nikdy neuslyším.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: All sound

Příspěvek od Newmy »

Pokud bys pomohl v pátrání, tak budu rád ;) Všechny údaje a vyvozování pochází z dat uvedených na DF a ze živnostenského rejstříku. V něm je provozování audiovizuálního studia nahlášeno na adrese Riegrova 378/16. Případná další adresa jako místo podnikání je uvedena Opletalova 364/1, což ale asi bylo jen původní bydliště paní Pánkové.

Co se týká vztahu, datum narození mají 7 měsíců od sebe, což nám neříká defacto vůbec nic :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: All sound

Příspěvek od Michel »

Díky za odpověď. :-) Teď už jsem sice úspěšně ukončil zkouškové období, ale plánuju být v Olomouci nějaký čas i o prázdninách, takže až na to budu mít čas, zkusím se na ty adresy podívat.
Podle mapy Riegrova je ulice, která vede z Horního náměstí, už mnohokrát jsem po ní šel a nikdy by mě nenapadlo, že na ní je či bývalo dabingové studio, je to taková obyčejná ulice v centru města s obchody a byty, a Opletalova je přímo na Horním náměstí, tam jsem už taky mnohokrát byl :-) Těžko říct, jestli na místě něco vypátrám, na nějaké klepání na dveře a vyptávání se si přímo netroufám, ale každopádně zkusím se tam alespoň podívat, samotného mě zajímá, co je na těch adresách dnes a jestli tam po dabingovém studiu nezůstaly nějaké stopy :-)
A když už jsme u toho pátrání, tak myslím, že docela hodně by nám mohli říct dabéři, kteří v tomto studiu dabovali - ať už z Prahy či z Brna - přece jen jet dabovat do Olomouce je docela specifická událost, na kterou by si mohli pamatovat, stejně tak herci z Olomouce, kteří dabovali jen a pouze u Mikuláše Pánka. A samozřejmě nejvíce by nám mohli říct přímo pan Pánek nebo paní Pánková. Takže pokud má kdokoli možnost se kohokoli z nich zeptat, pomohlo by nám, kdyby tak učinil :-)
A teprve teď jsem náhodou zjistil, že mnohé z mých otázek o vzniku a zániku studia a odchodu Mikuláše Pánka do Prahy už byly diskutovány v této diskuzi: http://dabingforum.cz/viewtopic.php?p=159309#p159309
Newmy píše:Co se týká vztahu, datum narození mají 7 měsíců od sebe, což nám neříká defacto vůbec nic :D
:D Zjišťování údajů o dabinzích a dabérech je práce vskutku detektivní :-) Čili nezbývá než čekat, jestli se tato informace neobjeví v médiích nebo se nenajde někdo, kdo to ví :-)
Naposledy upravil(a) Michel dne 25 čer 2013 16:28, celkem upraveno 1 x.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: All sound

Příspěvek od Lukiz »

Tak k nakouknouti na adresu stačí zajít na http://goo.gl/maps/l1oAu a http://goo.gl/maps/eyH5F :D
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: All sound

Příspěvek od Michel »

Jo, to mně taky napadlo, občas se takhle dívám na otvírací dobu obchodů, pokud není na internetu :D Ale vzhledem k tomu, kolik firem/podnikatelů je na této adrese na google maps napsáno, tak nejspíš ve vícepatrové budově bude v každém patře někdo, takže se zkusím podívat dovnitř :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: All sound

Příspěvek od DAN K. »

Pánkovi jsou určitě manželé, ale na té adrese může být klidně jejich byt. předpokládám, že kvůli pár dabingům studio nestavěli a spíš si pronajali studio, které sloužilo k jiným účelům, třeba pro rozhlas. v té době, kdy se ještě točil dabing na magnetický záznam nemohlo být tak složité studio poupravit pro účely dabingu.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: All sound

Příspěvek od Michel »

Díky, já jsem tušil, že sem přijde někdo znalý věci a vše nám objasní :-)

Dovolím si ovšem spekulaci, že když manželé Pánkovi studio zakládali, nemohli podle mě vědět, kolik těch dabingů bude, a podle mě ho zakládali s tím, že těch dabingů bude více než pouze několik.

Edit 7.1.2017:
Shrnuji, co se mi o tomto studiu podařilo zatím vypátrat:
:arrow: Studio se nacházelo v Olomouci, "v Riegerově ulici, v prostorách bývalého hotelu Morava, v prvním patře". (1)
:arrow: "Zřídil a provozoval jej tam herec Mikuláš Pánek se svojí ženou." (1)
:arrow: "Točilo se již moderní metodou - po hlasech - do systému Mc Intosh /Apple/." (1)
:arrow: Do studia přijeli dabovat herci z Brna. (1,2)
:arrow: Dabing seriálu Big Ben zadala firma Eurokim tomuto studiu, protože v Brně na to v tamějších studiích momentálně nebyla kapacita. (2)

Zdroje informací:
(1) E-mailová komunikace s panem Pavlem Hekelou (jeden z herců, kteří v tomto studiu dabovali), kterému tím velice děkuji za vstřícnost při naší komunikaci.
(2) Osobní rozhovor s paní Sylvou Talpovou (rovněž v tomto studiu dabovala), které rovněž velmi děkuji za vstřícnost.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Odpovědět

Zpět na „Dabingová studia“