Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

1. DABING
V českém znění: Miroslav Donutil - Philippe Noiret (soudce Rousseau), Ladislav Potměšil - Michel Galabru (Joseph Bouvier), Vendulka Křížová - Isabelle Huppert (Rose), Vladislav Beneš - Jean-Claude Brialy (Villedieu), Věra Galatíková - Renée Faure (paní Rousseauová), Karel Pospíšil - Yves Robert (profesor Degueldre), Jiří Kvasnička, Rudolf Jelínek, Jaroslava Pokorná, Zdeněk Maryška, Jan Hanžlík, Věra Slunéčková, Petr Křiváček, Jan Skopeček, Radka Fidlerová, Dora Kršková, Michal Bürger, Josef Nedorost (titulky) a další

Překlad: Miloslava Lázňovská
Zvuk: Ivan Légr
Produkce: Daniel Kružberský
Dialogy a režie: Jana Vaňková
Vyrobila: ČNTS Nova 1997

2. DABING
V českém znění: Miroslav Donutil - Philippe Noiret (soudce Rousseau), Oldřich Vlach - Michel Galabru (Joseph Bouvier + zpěv 6 písní), Barbora Poláková - Isabelle Huppert (Rose), Jan Šťastný - Jean-Claude Brialy (Villedieu), Jaroslava Brousková - Renée Faure (paní Rousseauová), Alice Šnirychová - Cécile Vassort ( Louise Leseuerová), Zdeněk Maryška - Yves Robert (profesor Degueldre), Lukáš Jurek - François Dyrek (tulák), Eva Josefíková - Liza Braconnier (jeptiška), Nikol Kouklová - Arlette Bonnard (venkovanka), Patricie Soukupová - Catherine Verlor (Francine), Matěj Převrátil - Gilles Dyrek (Victor), Lukáš Bouzek, Nami Havelková, Dalimil Klapka, Tobiáš Vacek, Milan Bouška, Otmar Brancuzský, Karel Gult, Michal Gulyáš, Jiří Havel, Jakub Hejdánek, Jindřich Hinke, Martin Janouš, Ivo Kubečka, Alexandr Postler, Jana Postlerová, Jana Radojčičová, Marcel Rošetzký, Martina Šťastná, David Voráček, Lubor Šonka (titulky)

Překlad: Radoslav Zíbar
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Pavel Fuchs
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Dialogy: Eva Štorková
Režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2013
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Opět velmi dobré spojení Miroslav Donutil - Philippe Noiret. :-:
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od salgado »

Viděl jsem film v originále a musím říct, že tady by asi spojení Galabru- Sejk úplně nefungovalo. Postava vraha zde dostává takový tragikomický rozměr, takže bych si zde Ladislava Potměšila docela uměl představit. Bohužel jsou to zase jednou jenom spekulace, protože nevím, jestli se dabing zachoval. Zase i kdyby se zachoval, tak na Nově jej asi neuvidíme ( zase zajímavá ukázka programového vývoje komerčních televizí). A ČT by podle mne asi volila titulky.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Je to skutečně tak, role úplně vybočuje z hercova obvyklého typu, takže spojení s Ladislavem Potměšilem znělo v tomto filmu celkem dobře. S Jaromírem Medunou to ale mohlo být IMHO ještě lahůdkovější.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od salgado »

K tomu novému dabingu lze klidně říci, že neměl chybu. Obzvláště výkon Oldřicha Vlacha snese ta nejpřísnější měřítka. To byl skutečně výkon "pana herce". A Miroslav Donutil předvedl také dobrý výkon. Sice mu již hlas výrazně zestárl a zhrubl, ale mně se to líbilo. Kdyby takhle měl vypadat zánik dabingu, tak bych byl spokojen. :D
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Dabingy Novy a ČT skončily pro mě vyrovnanou plichtou. Oldřich Vlach podal dobrý výkon, nicméně možná se mi o trochu víc líbil Ladislav Potměšil, který roli ještě víc nakřičel.
Naopak mě příjemně překvapil Miroslav Donutil, u kterého jsem se bál, že bude o trochu slabší než v dabingu Novy, ale zněl stejně přesvědčivě. Řekl bych, že v těch posledních dvou dabinzích P. Noireta podal nejlepší dabingové výkony za dlouhou dobu.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od salgado »

Tak ani Nova tenkrát nedělala špatný dabing. Herecky to bylo na výborné úrovni, do hlavních rolích vždycky obsazovali to nejlepší, co bylo k dispozici. Jediné, co mi vadilo, byl menší počet dabérů.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Tak pokud narážíš zrovna na tento film, tak samozřejmě měli na ČT víc hlasů na sbory, ale vzhledem k tomu, že kromě prvních pěti rolí žádná další nemá větší prostor a že na Nově mluvili vedlejší role dabéři s nepříliš výraznými hlasy, mně ten počet dabérů nějak výrazně malý nepřišel a vůbec mě to nerušilo.

U dabingu ČT mě ale zaujalo, že po dlouhé době dabing Elmara Klosse nezvučil Radim Štětina.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od salgado »

Kdo v tom 1. dabingu zpíval písně, které v 2. nazpíval Oldřich Vlach?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Soudce a vrah / Le Juge et l'assassin

Příspěvek od bloom »

Překvapivě Ladislav Potměšil. ;)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“