Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od oberon »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Superman, Superman 2, Superman 3

V českém znění: Jan Šťastný - Christopher Reeve (Clark Kent / Superman), Jana Boušková - Margot Kidder (Lois Lane), Michal Jagelka - Marc McClure (Jimmy Olsen), Jaromír Meduna - Gene Hackman (Lex Luthor / hlas Nuclear Mana), Jitka Ježková - Mariel Hemingway (Lacy Warfield), Petr Pelzer - Sam Wanamaker (David Warfield), Libor Bouček - Jon Cryer (Lenny), Jiří Plachý - Jackie Cooper (Perry White), Jakub Nemčok - Damian McLawhorn (Jeremy), Kingsley Pilgrim (školák), Bohdan Tůma - Bradley Lavelle (šerif č. 1), Zbyšek Pantůček - Mac McDonald (šerif č. 2), Tomáš Juřička - William Hootkins (Harry Howler), Otakar Brousek ml., Zbyšek Horák - David Garth (člen Rady starších č. 1, titulky), Michal Holán - Douglas W. Iles (velitel vojenského personálu), Nicholas Colicos (Paul - trenér z Metro Sports Club), Jiří Valšuba - Mark Caven (kněz ve škole Boys Town), Marek Libert, Ladislav Cigánek - Jim Broadbent (Jean Pierre Dubois), Stanley Lebor (generál Romoff), Svatopluk Schuller - Ron Travis (trestanec), Bohuslav Kalva - Don Fellows (Levon Hornsby), Robert Beatty (prezident Spojených států), Esmond Knight (člen Rady starších č. 2), Petra Hobzová - Jayne Brook (učitelka na střední škole JFK), Indira Joshi (generální tajemnice OSN), Zuzana Skalická - Susannah York (hlas Lary), Anna Nemčoková a Petra Hanžlíková - Diana Hunter (turistická průvodkyně v muzeu)

Překlad: Vít Kabelka
Zvuk: Josef Mašek
Produkce: Martin Odehnal, Pavla Draxlerová
Dialogy: Marek Píša
Režie: Karolína Průšová
Vyrobilo: Barrandov Studio dabing pro Cet 21 s.r.o. 2013
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od Sen »

Tuší někdo, z jakého důvodu Nova vynechala 3. část :-??
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od bernyz »

Wow. Nečekal jsem že čtyřka někdy půjde v televizi...
Uživatelský avatar
dramony
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2010 20:29

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od dramony »

Sen píše:Tuší někdo, z jakého důvodu Nova vynechala 3. část :-??
Pro Trojku si dělala dabing Prima. Tak se asi nedohodli na odkoupení a ty původní VHS dabingy už asi nejsou k sehnání...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od Lukiz »

Když nebyl problém udělat dabing pro Čtyřku, tak by případně nebyl ani pro Trojku. Navíc u ní není uvedeno, že to je dabing Primy, ale jen že běžel na Primě, spíše (podle SDI) to bude dělané pro nějakou kabelovku.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od DAN K. »

nejprve se koupi porad a pak se resi dabing, urcite nema moznost ci nemoznost koupit dabing vliv na to jeslti se neco bude nakupovat... maximalne muzou byt nedostupna prava, protoze je ma zakoupena nekdo jiny.
Uživatelský avatar
A.L.E.S.
Příspěvky: 42
Registrován: 19 říj 2011 20:52
Bydliště: Dívčí Hrad/Pardubice/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od A.L.E.S. »

Ten dabing je letošní?? Nevšiml jsem si, že by na Nově běžel Superman. A ještě k tomu čtvrtý díl, o kterém téměř nikdo nic neví (a bohužel ani za moc nestojí).
Uživatelský avatar
A.L.E.S.
Příspěvky: 42
Registrován: 19 říj 2011 20:52
Bydliště: Dívčí Hrad/Pardubice/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od A.L.E.S. »

Tak už jsem na něj taky narazil. A jsem dost zklamaný. Zvlášť Jana Boušková, jakkoli je s předchozími díly spjatá, se sem už vůbec nehodí. Tehdy měla jemnější hlas, ale jak zestárla Margot Kidder, už to s Janou Bouškovou není ono. Asi je to tím, že jsem navyklý na původní dabing.
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od Paddy »

Dnes sem to sledoval na programu FANDA a zaslechl
sem tam Otakara Brouska ml., daboval (jednoho z
novinářů), ale bohužel neznám jeho pravé jméno ani
jak ho jmenovali.
A Anna Nemčoková namluvila (jednu žákyni), ale
též neznám pravé jméno ani jak jí jmenovali.
Pokud to bude vědět kolega Papo, tak ať to doplní, díky....
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Superman 4 / Superman IV: The Quest for Peace

Příspěvek od Pan X »

Konečně jsem film viděl a za sebe mohu říct, že se mi dabing líbí, ale mrzí mě tři věci za prvé :arrow: Je velká škoda že na Christophera neobsadili Michala Dlouhého on má dost podobný hlas svému bratru, takže docela škoda (velmi mě mrzí že se tento film nenadaboval dřívě s Vladimírem Dlouhým). Za druhé je velká škoda, že na Genea Hackmana neobsadili Josefa Somra, vím že pan Somer má svůj věk, ale myslím si, že by to bravůrně zvládl, a třetí věc mrzí mě že režii nedělal Zdeněk Štěpán. Věřím, že kdyby to dostal na starost možná by se pokusil obsadit pana Somera, takže toto mě mrzí, ale jinak dabing pěknej za mě 8/10.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“