Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ( Nova, JOJ )
V českém znění: Bohuslav Kalva - Dieter Borsche (otec Benson) + Joseph Egger (Fishbury), Jiří Ployhar - Thomas Alder (Erik Brendel) + Karel Hábl, Marek Libert - Philippe Lemaire (Jim Donavan), René Slováčková - Dorothee Parker (Jane Brendelová) + Fulfia Franco (Ilona), Ladislav Cigánek - Horst Frank (Dan McCormick), Alice Šnirychová - Marianne Hoppe (paní Brendelová), Zbyšek Horák - Mario Adorf (Matt Ellis, titulky), Ivo Kubečka - Jaroslav Rozsíval (šerif Anderson) + Jan Pohan (bandita), Radek Vaculík - Jan Diviš (náčelník Hořící šíp) + Serge Marquand (Fielding), Pavel Tesař - Ralf Wolter (Tim Fletcher) + Bruno Carotenuto (Lopez) + Eduard Dubský, Terezie Taberyová - Olga Schoberová (Mary Brendelová), Michal Michálek - Lubomír Kostelka (barman) + Brad Harris (Phil Stone), Jaroslav Sypal - Jiří Holý (Foster) + Joseph Egger (Fishbury) a další

Překlad: Jiří Pondělíček
Zvuk: Jiří Bartoš
Produkce: Jaromír Šindelář
Dialogy a režie českého znění: Jaroslav Sypal
Vyrobila: DW agentura s.r.o. pro Bohemia film International 2012
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Historik »

Uvedeno na TV Barrandov. Byť točeno v Čechách a s několika českými herci, v kinech v původním znění s titulky (shodou okolností od zakladatele poválečného českého dabingu Miroslava Geberta). S nimi běželo při občasném uvedení v kinech ještě v 80.letech. V TV jsem nikdy nezaznamenal, ačkoliv jsem mohl propásnout.
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Zlatokopové z Arkansasu

Příspěvek od Michel »

Profil dabingu tohoto filmu je již založen, ale já bych měl několik otázek k filmu samotnému, proto se ptám tady.
Nevšimli jste si někdo, kde ve filmu se objevují Vladimír Hrubý, Jan Pohan nebo Eduard Dubský? Já jsem ve filmu zaregistroval akorát Jiřího Holého, Olgu Schoberovou a Lubomíra Kostelku.
Je také docela zvláštní, že na IMDB a FDB je uvedeno, že zlatokopa Fostera hraje Julian Veder, ovšem pokud mě nešálí zrak, tak ho hraje Jiří Holý. Používal někdy Jiří Holý takovýto pseudonym, nebo se jedná o chybný údaj - záměnu? Mně skoro přijde pravdepodobnější ta záměna, ve filmu totiž nikde není uveden úplný výčet všech herců. Film má pouze úvodní titulky, kde je uvedeno pouze několik herců a nehrajících tvůrců (a Julian Veder ani Jiří Holý mezi nimi nejsou), závěrečné titulky film nemá (pouze titulek Ende). Je tedy možné, že informace na IMDB pochází od nějakého fanouška, který při vytváření seznamu herců nevycházel z žádného písemného pramene, ale čistě herce ve filmu rozpoznával podle vzhledu a hlasu a Jiřího Holého zaměnil za nějakého německého herce. Je také možné, že Julian Veder Jiřího Holého v německém znění postsynchronoval, Jiří Holý se dle mého v němčině sám nemluví (nejspíš asi neměl dobrou německou výslovnost, pokud mě paměť neklame, tak i v Majorovi Zemanovi ho ve scénách, kde mluví německy, přemluvil někdo jiný).
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Michel »

Pokud mě sluch a zrak neklame, tak by ve filmu měli dabovat tito čeští dabéři tyto české herce:
Michal Michálek - Lubomír Kostelka (barman), Jaroslav Horák - Jiří Holý (Foster)

Přiznám se, že je mi docela záhadou, proč tento film před revolucí nikdo nenadaboval - vždyť tohle se k dabingu muselo přímo nabízet - čeští herci, zahraničtí herci známí z Vinnetoua, neomezený monopol... Možná je na vině to, že ten film po stránce děje ani scénáře není žádný zázrak.

Každopádně je podle mě velká škoda, že v tomto filmu nemůžeme slyšet Jiřího Holého mluvit jeho vlastním hlasem (v němčině ho přemluvili a dabingová verze, kde by se mluvil sám, asi bohužel nikdy nevznikla). Těžko říct, jestli někde v archivu alespoň existuje verze před postsynchrony...
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
oik
Příspěvky: 381
Registrován: 12 srp 2009 16:04

Re: Zlatokopové z Arkansasu

Příspěvek od oik »

Michel píše:Nevšimli jste si někdo, kde ve filmu se objevují Vladimír Hrubý, Jan Pohan nebo Eduard Dubský? Já jsem ve filmu zaregistroval akorát Jiřího Holého, Olgu Schoberovou a Lubomíra Kostelku.
Dalších dvou jsem si nevšiml, ale Hrubý hraje indiána, který přelstí toho vousatého dědka (Josef Egger) a připraví ho tak o zbraně, které hlídá. Podle orlího nosu je snadno poznat i ve tmě :)
Obrázek: http://4.bp.blogspot.com/-ZJe3NigbMTg/U ... ap0025.jpg
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zlatokopové z Arkansasu

Příspěvek od Historik »

Téma Zlatokopové z Arkansasu z oddílu Otázky a odpovědi bylo sloučeno s tímto tématem Zlatokopové z Arkansasu v oddíle Filmy.
Michel píše:Nevšimli jste si někdo, kde ve filmu se objevují Vladimír Hrubý, Jan Pohan nebo Eduard Dubský? Já jsem ve filmu zaregistroval akorát Jiřího Holého, Olgu Schoberovou a Lubomíra Kostelku.
Nejprve jsem si myslel, že Jan Pohan hraje jednoho ze dvou Indiánů, kteří v 6:30 sledují za křovím kolonu, ale je to asi jen typová podobnost. Jan Pohan je ve scénách (zejména 9:09 na koních u skály a 10:30 se starým Indiánem u ohniště) společně s "1.kovbojem" Donavanem v šedé vestě a černém šátku. Společně s nimi je v těchto záběrech jako "3.kovboj" další český herec Karel Hábl v modré košili a vestě a tmavočerveném šátku.

Eduard Dubský je jeden z hráčů karet u stolu v 30:26 (druhý zprava v bílé košili, světlehnědé vestě a s doutníkem).

Kromě Michelem a zde uvedených je tam ještě český herec Jan Diviš jako náčelník a slovenský herec Jaroslav Rozsíval jako šerif.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Historik »

Ještě uvažuju, jestli muž s plnovousem v klobouku zcela vlevo vzadu v 59:10 není Oldřich Lukeš. Ale ti vousatí dědové jsou všichni "na jedno brdo".
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Paddy »

Já si myslím, že toho Horsta Franka - (Dan McCormick) také dabuje Bohuslav Kalva a né Ladislav Cigánek.
Paddy
Příspěvky: 755
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Paddy »

Ještě sem tam také objevil našeho českého herce Jana Cmírala.
Je to hned na začátku filmu v 0:03:23 minutě, jak vchází tři muži
do Saloonu a Jan Cmíral, je ten poslední v zadu vlevo.
Má šedý klobouk a hnědou vestu a povídá tento proslov :
( " A proto ho chcete opít ? " ) A dabujeho, nevím kdo !
Přílohy
digitalizace.JPG
digitalizace.JPG
Naposledy upravil(a) Paddy dne 30 kvě 2015 21:01, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2021
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Zlatokopové z Arkansasu / Die Goldsucher von Arkansas

Příspěvek od Laik »

Nějak se mi nezdá spojení Radek Vaculík - Ralf Wolter (Tim Fletcher), nebyl to spíš Pavel Tesař?

Doplnění: Radek Vaculík - Jan Diviš (náčelník Hořící šíp)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“