Enderova hra / Ender's Game

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Jindřich Žampa - Asa Butterfield (Ender Wiggin), Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Plukovník Graff), Zuzana Hykyšová - Viola Davis (Majorka Gwen Andersonová), Petr Burian - Moises Arias (Bonzo Madrid), Marcel Vašinka - Ben Kingsley (Mazer Rackham), Veronika Mudrová - Andrea Powell (Theresa Wigginová), Jitka Jirsová - Hailee Steinfeld (Petra Arkanianová) + Abigail Breslin (Valentine Wigginová), Bohdan Tůma - Nonso Anozie (Seržant Dap + titulky), Oldřich Hajlich, Petr Neskusil, David Štěpán

Překlad: Jan Feldstein
Zvuk: Michal Čiernik
Finální mix: Matěj Večeřa
Produkce: Markéta Kratochvílová
Dialogy a režie: Veronika Veselá
Vyrobila: Tvůrčí skupina Markéty Kratochvílové, studio Budíkov pro Bontonfilm 2014
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od Lukiz »

mám pocit, že v tom dabingu to nebyl Colonel, ale "plukovník" a ne Major ale "majorka"
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od Fifa.21 »

Použití Oldřicha Hajlicha, Petra Neskusila a Jitky Jirsové na "děti" bych možná ještě zkousnul (a trochu i chápu, že v dabingovém rybníčku moc dětských dabérů není) ale Petr Burian na ročník 94 to je opravdu výsměch :-x
corleone71
Příspěvky: 32
Registrován: 21 zář 2012 01:28

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od corleone71 »

Buriana mám ako dabléra rád, ale keď skoro 40.ročný chlap dabuje Bonza o polovicu mladšieho od neho, no nemám z toho dobrý pocit navyše keď Enderova hra je tak skvelý film ( bol som naňho v kine 3.krát ) tak sa bojím že ho budem počuť v každej druhej postave, podobne ako pri Machete zabíja tam tiež pekne skazili dabing. Ale to aspoň nebol taký kvalitný film, a tu keď jedna dablérka dabuje aj Valentine a aj Petru bojím sa že sa to bude opakovať a že tiež dabing podobne skazia.
A v obsadení mi chýba Roman Hajlich a Michal Mařík tajne som dúfal že jeden z nich by mohol dabovať Endera, nie že by sa na to Žampa nechodil, ale mám pocit že hlasovo sú bližšie k Asa Butterfieldovi.
A oni tam nie sú vôbec.
Tak isto nevidím ani Jakuba Nemčoka alebo Jána Kohlera.
Tí by sa zase hodili na úlohu Beana-Fazolka. Teda iba jeden z nich samozrejme. :D
Kto bude dabovať Beana ?
No mám z toho dosť zlý pocit.
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od Ondra81 »

A když Bohdan Tůma mluvil toho seržanta a pak jednu větu nakýho velitele tak jsem nevěděl kdo to mluví.
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1126
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od puffy »

Ja si nemyslim, ze je nedostatok detskych daberov. V serialoch na Disney Channel ich dabuje dost.
A Moises Arias mal v serialy Hannah Montana skvele zvoleneho dabera, ktory by sa typovo dokonale hodil aj do tohto filmu. Ale chapem, ze vo vytunelovanom Budíkove je to sci-fi.
Asi mozeme byt radi, ze sa Veronika Veselá snazi zohnat dvornych daberov aspon na najväcsie hviezdy. Aspon za to si zasluzi pochvalu.
Ale zbytok obsadenia dopadol hrozne a snad to v TV predabuju.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od James55 »

Já mám pocit, že současné dabingy Budíkova se kritizují snad více než za dob pana Učíka a Žáčka. Jindřich Žampa imho předvedl dobrý výkon, stejně tak klasicky Jiří Štěpnička byl vynikající, i Zuzana Hykyšová byla padnoucí. A když pomyslím na to, že Martin Učík obsazoval Radka Hoppeho na šedesátileté herce, tak Petr Burian byl ještě v "normě" a dalo se to přežít (já jsem ani netušil, kolik tomu herci je let). Celkově si myslím, že to taková katastrofa, jak tu někteří popisují určitě není...
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od Nobody »

Když ono už se zase počtem lidí do těch dob vracíme. :-( Jiskra naděje s příchodem M. Těšitele a V. Veselé pohasíná...
Co týče tohoto filmu, tak Žampa byl naprosto v pohodě, i Burian mi nijak nevadil. Synchron v pořádku, úprava srozumitelná. Ale těch pár lidí... To je fakt zase v háji. Bohdan několik rolí (i téměř po sobě), o paní režisérce nemluvě. Akorát bych měl menší radu, mířenou spíš pro zvukaře, ale postu režiséra se to také týká. Když režisér obsadí sám sebe, tak v režii není a film režíruje zvukař. To si myslím, že není správně, režisér má režírovat. A když sedí v hlasatelně a dává zvukařovi znamení, aby zastavil záznam (v tomhle případě povelem "stop"), tak je odpovědný za to, že v záznamu se tento povel smaže. :-) A ne jako v tomto filmu na cca 29:30. Scéna z výukové místnosti, kde k nám promlouvá instruktorka hlasem V. Veselé. Střih, scéna v jídelně. V tu chvíli se však ozve zcela nesmyslně týmž hlasem "stop". Nemám jiné vysvětlení, než že režisérka dala z hlasatelny pokyn zvukaři, aby zastavil záznam, že její role domluvila. Což je na rok 2014 docela mazec. :-)
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Enderova hra / Ender's Game

Příspěvek od Ondra81 »

:D dobrej vtip a že si to paní režiserka nezkontroluje?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“