X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1298
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od Fifa.21 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Pavel Soukup - Patrick Stewart (Profesor Charles Xavier - starší), Zdeněk Mahdal - Hugh Jackman (Logan / Wolverine), Lumír Olšovský - James McAvoy (Charles Xavier - mladší), Martin Stránský - Michael Fassbender (Erik Lehnsherr / Magneto - mladší), Petr Neskusil - Nicholas Hoult (Hank McCoy / Beast), Terezie Taberyová - Jennifer Lawrence (Raven / Mystique), Daniel Margolius - Shawn Ashmore (Bobby Drake / Iceman), Dana Černá - Halle Berry (Ororo Munroeová / Storm), Petr Pelzer - Ian McKellen (Eric Lensherr / Magneto - starší), Kristýna Valová - Ellen Page (Kitty Prydeová / Shadowcat), Bohdan Tůma - Peter Dinklage (Bolivar Trask), Zdeněk Podhůrský - Omar Sy (Bishop), Marek Holý - Evan Peters (Peter / Quicksilver), Vojtěch Hájek - Josh Helman (William Stryker), Petr Gelnar - Lucas Till (Alex Summers / Havok), Adéla Kubačáková - Famke Janssen (Jean Grey), Martin Kubačák - James Marsden (Scott Summers / Cyclops), Petr Pospíchal - Kelsey Grammer (Hank McCoy / Beast - starší), Pavel Šrom - Mark Camacho (Richard Nixon), Petra Hobzová - Anna Paquin (Rogue), Petr Burian, Zuzana Slavíková, Ladislav Cigánek, Ivo Hrbáč, Bohuslav Kalva, Vanda Konečná, Zbyšek Horák a další

Překlad: František Fuka
Zvuk: Petr Posolda
Produkce: Pavla Draxlerová
Úprava dialogů a režie: Petr Pospíchal
Vyrobilo: Barrandov Studio Dabing v roce 2014

SOUVISEJÍCÍ: X-MEN, X-MEN 2, X-MEN: POSLEDNÍ VZDOR, X-MEN ORIGINS: WOLVERINE, WOLVERINE, X-MEN: PRVNÍ TŘÍDA
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 537
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od MikeZ »

No, že bylo obsazení dodržené z předchozích dílů je pěkné, ale tak nějak jsem doufal, že udělají pořádný casting a třeba McAvoye a Fassbendera přeobsadí. Ale za Pelzera palec nahoru.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od Ištván87 »

Je to škoda, že nechali i obsazení z První třídy. Nicméně za Petra Pelzera opravdu jdou palce nahoru, a Lumír Olšovský je třeba v obou Thorech a v Avengers perfektní, takže si myslím, že kinodabingy dokážou dost dobře využít jeho potenciál. A u Martina Stránského mě osobně vadí jen to, že je neskutečně nadužívaný, tak se mi začíná malinko přejídat. Ale Michael Fassbender má hluboký chraplák, takže se na něj Martin Stránský hodí.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od bloom »

Ištván87 píše:Ale Michael Fassbender má hluboký chraplák, takže se na něj Martin Stránský hodí.
Mně tedy nikdy nepřišlo, že by měl MF hluboký chraplák, spíše naopak (viz třeba http://www.youtube.com/watch?v=fkdoSh4ewSY). IMHO je mu ze všech dabérů nejblíže Filip Blažek.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od Markus »

Ještě tu chybí obsazení nových postav, takže na celkové hodnocení je brzy, ale za tohle prvotřídní dodržení obsazení předchozích pěti filmů (nového Wolverina samozřejmě nepočítám), rozhodně palec nahoru! 8-) Žádný z těch dabingů, včetně dabingu První třídy, není dle mého názoru natolik nedostačující, aby se kvůli pokračování něco přeobsazovalo. Martin Stránský i Lumír Olšovský byli ve svých rolích nakonec solidní (ač by to moje první volby také nebyly) a nevidím důvod, proč by neměli v sáze pokračovat. Navíc Terezie Taberyová je na Jennifer Lawrence prostě dokonalá a o její dodržení jsem měl největší obavy. No a pan Pelzer, to je třešnička na dortu. Sice zde dodržení dabéra nevyšlo, ale McKellena už mám s panem Pelzerem natolik spjatého, že mi to nijak nevadí... :)

V šibeničním termínu, ve kterém tento dabing vzniká, je takovéto obsazení malý zázrak a proto myslím, že si studio Barrandov zaslouží potlesk. :-: Mám z toho fakt radost, tohle bych nečekal ani ve snu...
Obrázek
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od DAN K. »

Imho je PP jediný dabingový herec, který dokáže propůjčit IMcK patřičné charizma, kdyby ho daboval kdokoliv jiný, bylo by to špatně (navíc, kdo by se měl vlastně dodržet: klapka, richter, šrom?:)). Vlastněmám pocit ze PP je vůbec strašně nedoceněný herec, ve stínu svých úspěšnějších kolegů. ... mě by se nejvíc líbilo, kdyby naklonovali jiřího dvořaka na trojroli jackman, fassbender, drinklage:) ale byla by pecka, kdyby vyšlo aspoň to poslední. Jinak casting vypadá slušně, Petr Pospíchal umí, když chce, překladatel renomovaný, tak o dabing bych tolik nebál i při šibemničních podmínkách. Kdyby tohle nakonec byl poslední natočený plnohodnotný český dabing, tak by to mohlo být zasloužené...
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9293
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od filip »

Co myslíš tím poslední plnohodnotně natočený dabing?
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
chudlas
Příspěvky: 25
Registrován: 03 říj 2009 15:27
Bydliště: Praha

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od chudlas »

Zase ten Pavlík Soukupů :-)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 7011
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od Michaela2 »

a kdo jinej by ho měl dabovat ? :o
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: X-Men: Budoucí minulost / X-Men: Days of Future Past

Příspěvek od Camulator »

A mohl bych se čistě ze zvědavé duše zeptat, koho jiného na McAvoye, když ne Olšovského? Snad ne Sobotku. Já teda slyšel Olšovského už při prvním zkouknutí First Class v originále a málem jsem vyskočil do stropu, když ho tam fakt plácli. Stránský na Fassbenderovi tak zlý nebyl, ale pokud by ho přeobsadili, třeba na takového Dvořáka, vůbec bych se nezlobil.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“