Luther / Luther

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Luther / Luther

Příspěvek od videofil »

Obrázek
Info: IMDB | CSFD | FDB

1. SÉRIE:
V českém znění: Zbyšek Pantůček - Idris Elba (John Luther), Tereza Bebarová - Indira Varma (Zoe Luther), Jan Vondráček - Paul McGann (Mark North), Jitka Moučková - Ruth Wilson (Alice Morgan), Dagmar Čárová - Saskia Reeves (Rose Teller), David Švehlík - Steven Mackintosh (Ian Reed), Petr Lněnička - Warren Brown (Justin Ripley), Jan Vlasák - Dermot Crowley (Martin Schenk), Roman Hájek - Anton Saunders, Thomas Lockyer (Henry Madsen, James Carrodus), Milan Bouška - Matthew Marsh (Russell Cornish), Alexandr Postler - Sean Pertwee (Terry Lynch), Lukáš Jurek - Sam Spruell (Owen Lynch), Radovan Vaculík - Rob Jarvis (Graham Shand), Eva Režnarová - Nicola Walker (Linda Shand), Kateřina Petrová - Matti Houghton (Layla), Ludvík Král - Ross McCall (Daniel Sugarman), Jaromír Meduna - Alexander Morton (Bill Winningham), Daniel Rous

Překlad: Veronika Kvapilová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Produkce: Markéta Vyšínová
Dramaturgie: Petr Šaroch
Vedoucí dramaturgie: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Asistent režie: Hana Somolová
Dialogy a režie českého znění: Janoš Vaculík
Výroba: Česká televize 2013

2. SÉRIE:
V českém znění: Zbyšek Pantůček - Idris Elba (John Luther), Jan Vondráček - Paul McGann (Mark North), Jitka Moučková - Ruth Wilson (Alice Morgan), Petr Lněnička - Warren Brown (Justin Ripley), Jan Vlasák - Dermot Crowley (Martin Schenk), Milan Bouška - Matthew Marsh (Russell Cornish), Jolana Smyčková - Nikki Amuka-Bird (Erin Gray), Vojtěch Hájek - Lee Ingleby (Cameron Pell), Kateřina Petrová - Kierston Wareing (Caroline Jones), Rozita Erbanová - Aimee-Ffion Edwards (Jenny Jones), Zuzana Mixová - Pam Ferris (Baba), Jiří Plachý - Alan Williams (Frank Hodge), Jiří Ployhar - David Dawson (Toby Kent), Marika Šoposká, Stanislav Lehký

Překlad: Veronika Kvapilová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Produkce: Markéta Vyšínová
Dramaturgie: Petr Šaroch
Vedoucí dramaturgie: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Asistent režie: Hana Somolová
Dialogy a režie českého znění: Janoš Vaculík
Výroba: Česká televize 2013

3. SÉRIE:
V českém znění: Zbyšek Pantůček - Idris Elba (John Luther), Jitka Moučková - Ruth Wilson (Alice Morgan), Petr Lněnička - Warren Brown (Justin Ripley), Jan Vlasák - Dermot Crowley (Martin Schenk), Jolana Smyčková - Nikki Amuka-Bird (Erin Gray), Pavel Šrom - David O'Hara (George Stark), Otmar Brancuzský - Michael Smiley (Benny Silver), Andrea Elsnerová - Sienna Guillory (Mary Day), Jiří Čapka - Lucian Msamati (Ken Barnaby), Jana Stryková - Sasha Behar (Dani Lane), Luděk Čtvrtlík - Elliot Cowan (Tom Marwood), Radovan Vaculík - Kevin Fuller, Simon Wilson (Paul Ellis, Joe Green), Alexandr Postler

Překlad: Veronika Kvapilová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Produkce: Markéta Vyšínová
Dramaturgie: Petr Šaroch
Vedoucí dramaturgie: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Asistent režie: Hana Somolová
Dialogy a režie českého znění: Janoš Vaculík
Výroba: Česká televize 2013

4. SÉRIE:
V českém znění: Zbyšek Pantůček - Idris Elba (John Luther), Petr Lněnička - Warren Brown (Justin Ripley), Martina Šťastná - Joanna Croll (Chloe), Martin Janouš - John Heffernan (Steven), Ivo Hrbáč - Darren Boyd (Theo Bloom), Irena Máchová - Rose Leslie (Emma), Anna Remková - Laura Haddock (Megan), Jan Vlasák - Dermot Crowley (Schenk), Otmar Brancuzský - Michael Smiley (Benny), Radek Hoppe - Michael Obiora (Errol), Jitka Jirsová - Simone James (Mel), Petr Pospíchal - Patrick Malahide (George Cornelius, Luděk Čtvrtlík, Monika Krátká, David Voráček

Překlad: Veronika Kvapilová
Dramaturgie: Petr Šaroch
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Dialogy a režie: Janoš Vaculík
Vyrobila Česká televize 2016

5. SÉRIE:
V českém znění: Zbyšek Pantůček - Idris Elba (John Luther), Petr Pospíchal - Patrick Malahide (George Cornelius), Jan Vlasák - Dermot Crowley (Schenk), Vanda Hybnerová - Hermione Norris (Vivien), Jitka Moučková - Ruth Wilson (Morganová), Adéla Kubačáková - Wunmi Mosaku (Hallidayová), Jiří Dvořák - Enzo Cilenti (Jeremy), Otmar Brancuzský - Michael Smiley (Benny), Jan Vondráček - Paul McGann (North), Petr Gelnar, Martina Šťastná, Jiří Ployhar, Radek Hoppe, Zuzana Mixová, David Voráček, Jitka Jirsová, Jiří Krejčí

Překlad: Martin Petřík
Zvuk: Martin Václavík
Produkce: Markéta Stegbauerová
Dialogy a režie: Janoš Vaculík
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media v roce 2019
Naposledy upravil(a) videofil dne 27 čer 2014 18:19, celkem upraveno 12 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Luther / Luther

Příspěvek od DAN K. »

viděl to někdo, nebo už jsou tu jen samí řešiči komunismu, demokracie a cenzury? :D ... mně se dabigny CT posledni dobou hodne libi, ale tohle je tak strasne nevhodne obsazne, ze si marne vzpominam, kdy jsem videl neco horsiho. Nesedi mi tam jediny hlas, snad jedine pan vlasák, když přimhouřím oči, ale jinak je to v češtině úplně jiný seriál a je to hrozná škoda, protože tohle je naprostá špička současné televizní tvorby.
gar-mogoth
Příspěvky: 53
Registrován: 03 srp 2013 14:36

Re: Luther / Luther

Příspěvek od gar-mogoth »

DAN K.: Sice jsem nadabovanou viděl jen druhou půlku první epizody a kousky pár dalších, ale docela se mi dabing zamlouval, s nikým (až na Zbyška Pantůčka, který mi ale nesedí hlavně proto, že jsem navyklý na Elbův hlas) jsem neměl problém. Hlavně se mi líbil Vondráček, Lněnička a Moučková.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Luther / Luther

Příspěvek od videofil »

Mě se ten dabing taky líbí. Pantůček není k Elbovi špatný, i když z dabérů, kteří mu již propůjčili hlas, by byl nejlepší asi Mahdal.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 419
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Luther / Luther

Příspěvek od Darth Vader »

Škoda, že v tomto seriálu Idrise Elbu nenamluvil třeba David Suchařípa nebo Martin Zahálka. Zbyšek Pantůček je dle mě hodně mimo a je škoda, že tento skvělej seriál musím koukat v originále.
Ne každý nový dabing je špatný.
janmatys
Příspěvky: 9
Registrován: 03 srp 2021 12:40

Re: Luther / Luther

Příspěvek od janmatys »

Osobně myslím, že dabing je povedený. Hlavně je podstatné, že se neměnil napříč sériemi, což byl jednu dobu hodně velký problém a dost seriálů to pokazilo. Stejně tak změna dabingu hlavní postavy napříč tvorbou také kvalitě nepřidá. Namátkou vzpomeňme třeba na The Rookie, kterého sleduji v originále, protože Nathana Filliona nedabuje Jirka Dvořák.

Pravdou je, že pro mistra Elbu by se jistě našel lepší hlas, nicméně jsem s ním neviděl tolik počinů, aby mi to po delší době zde vadilo.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“