Margyt / Madicken

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Margyt 1 (sestřih z epizod 1, 2, 4, 6), Margyt 2 (sestřih z epizod 7-10)

V českém znění: Adéla Nováková - Jonna Liljendahl (Margareta "Margyt" Engströmová), Klára Nováková - Liv Alsterlund (Lisabet Engströmová), Jitka Moučková - Lis Nilheim (Alva), Tereza Bebarová - Monica Nordquist (matka Kajsa Engströmová), Jan Vondráček - Björn Granath (otec Jonas Engström), Jindřich Žampa - Sebastian Håkansson (Abbe Nilsson), Otakar Brousek ml. - Allan Edwall (Emil P. Nilsson), Zuzana Skalická - Birgitta Andersson (Emma Nilssonová), Ludmila Molínová - Sif Ruud (Linus-Ida), Alena Kokrdová - Kerstin Hansson (Mia), Ema Pleskačová - Cecilia Orlando-Willberg (Mattis), Dana Černá - Fillie Lyckow (učitelka), Zdeněk Hruška - Ted Åström (kominík), Ladislav Cigánek - Björn Gustafson (doktor Einar Berglund), Daniela Bartáková - Yvonne Lombard (starostova žena) + Margreth Weivers (Hanssonová), Otto Rošetzký - Jan Nygren (ředitel) + Karl Ragnar Fredriksson (kapitán Bengt Billgren), Jan Szymik - Fredrik Ohlsson (starosta), Mikuláš Převrátil - Hans Pettersson (Viktor), Alžběta Volhejnová - Anna Engwall (Anna-Lisa), Zdeněk Maryška - Curt Ericson (Andersson), Jana Postlerová - Silvija Bardh (žena v okně) + Karin Miller (porodní bába Ekbergová), Karel Gult - Per-Axel Arosenius (továrník Lind) + Berth Söderlund (Hansson), Blanka Rezková, Vít Říha, Jindřich Skokan, David Vondráček, Monika Krátká, Jiří Ptáčník (titulky)

Překlad: Helena Rejžková
Dialogy: Monika Macků
Texty písní: Jaroslav Machek
Dramaturgie: Lenka Lukešová
Mistr zvuku: Leoš Martínek
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí výroby: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturgie: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Režie českého znění: Jana Semschová
Vyrobila: Česká televize 2014
Naposledy upravil(a) Krikri dne 13 dub 2017 01:22, celkem upraveno 32 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Konečně se tento desetidílný seriál podle knih o Madynce od Astrid Lindgrenové dostal i na české obrazovky! :-: Dosud bylo možné v ČR/SR vidět pouze filmové sestřihové verze, v 90. letech byly odvysílány na ČT a v letech 1999 a 2000 na STV.
Dopředu jsem vypsal snad všechny postavy, které se v průběhu seriálu objeví. Postupně u nich budu dabéry doplňovat.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Pokud nějakým zázrakem tento seriál sleduje mimo mě i nějaký další Dabingforan, nepoznal čirou náhodou v dnešním dílu dabéry doktora Berglunda a továrníka Linda? Závěrečné titulky jsou bohužel (zřejmě kvůli úsporám) jednotné pro všechny epizody a jsou v nich uváděni jen dabéři hlavních a důležitějších vedlejších postav, nikoliv dabéři postav epizodních.
Dále budu v následujících dílech potřebovat doplnit dabérky Mii a Mattis a obávám se, že i to pro mě bude problém, nejmladší generaci dabérů ještě tolik neznám.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od filip »

Doktor je Ladislav Cigánek.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

filip píše:Doktor je Ladislav Cigánek.
A nepoznal jsi (nebo kdokoliv jiný) v dnešním dílu dabéry Anderssona a ženy, co mluvila s Anderssonem z okna? Andersson by mohl být Tomáš Racek a žena v okně Radana Herrmannová, ale nejsem si jistý. Navíc, jak jsem psal posledně, absolutně netuším dabérku Mattis.
V dnešním dílu měla pár replik i Daniela Bartáková (dabovala Hanssovou z manželské dvojice, která odvezla Lisabet). Doufám, že bude v posledních dvou dílech dabovat starostku, její hlas by na ni dobře pasoval.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od filip »

Nevím, protože jsem viděl jen ten díl s Cigánkem. A to jenom kousek.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Vzhledem k tomu, že jsem jediným divákem tohoto seriálu z celého Dabingfora je asi zbytečné se opět ptát, nicméně, nepoznal někdo v dnešním dílu dabérky Mii a Mattis?
Mimochodem, zjistil jsem zvláštní postřeh v předešlém dílu. Jak si Andersson prozpěvoval "Teď si k čertu otevřeme láhev", melodie je totožná s melodií známé ruské písně Volha, Volha. Mám i německy dabovanou verzi a tam to lze poznat ještě zřetelněji.
A když už jsem u těch písní, škoda že v dnešním dílu, kdy Linus-Ida zpívala "Ježíšův vlak do nebe", není vůbec rozumět předposlední sloka. :(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Čím dál víc mám pocit, že buď překladatelka nebo úpravkyně dialogů záměrně dělá z diváků blbce. Tak třeba švédská podměna öre v českém dabingu nikdy nezazní, přestože tam zaznít má! Zrovna v dnešním dílu místo "5 öre" v českém překladu pozměnili na "pětník". A nebylo to jen v tomhle dílu, i v některých předchozích byla podmnožina tehdejší švédské koruny vypuštěna nebo nahrazena číslovkou. To si překladatelka myslí, že český divák je blbý a nedokáže pochopit, že před zavedením eura se švédské koruny dělily na öre? A i dost jiných výrazů je pro český překlad úplně mimo. Např. ve slovenském dabingu Mia řekla řediteli "choď do čerta", kdežto v češtině to pozměnili na "ty tupoune", což úplně ztrácí význam. A to nemluvě o tom, že správně měl být prostředek na hubení vší sabadilový ocet (je to jak ve slovenském dabingu, tak dokonce i v českém knižním překladu), ale z absolutně neznámého důvodu to překladatelka seriálu pozměnila na petrolej. Místo pralinek byl použit výraz čokoládový bonbón a takových chyb v českém překladu seriálu by se našlo daleko víc.

Jinak jsem si všiml, že v dnešním dílu bylo odstřiženo několik vteřin ve scéně s králíkama a jak Nilsson líčil past na lišky, to už ale není chyba českých tvůrců, takhle to vystřihli už v originále, potvrzuje to i německá verze.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 03 dub 2017 20:52, celkem upraveno 1 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Seriál opět poběží v TV, tentokrát od soboty 2. července v 16:20 na Déčku.

Kompletní desetidílná seriálová verze má naštěstí mnohem lepší dabing i přesnější dialogy, než před pár dny odvysílané sestřihové filmy. Akorát si nejsem jist, zda je dobře, že seriál teď běží v TV tak často. 35 let nic a teď od roku 2014 každý rok v létě. Podle mě by si ČT měla nějaká práva nechat na později a nevyčerpat je hned tak krátce po sobě.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken

Příspěvek od Krikri »

Tento seriál, jenž ode dneška opět běží na Déčku už má na FDB vytvořené profily jednotlivých epizod.
https://www.fdb.cz/serial/margyt-madicken/dily/134077
Před týdnem jsem požádal o vytvoření epizodních profilů i na ČSFD, ovšem dosud bez jakékoliv odezvy.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“