Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Příspěvek od Licence2kill »

Obrázek
Info: IMDB I ČSFD I FDB
Související seriály: Bella a Sebastián (dějově předcházející), Sebastián a Marie Morgana (dějově následující)

1. DABING: [ČST]
V českém znění: Vladislav Beneš - Mehdi El Glaoui (Sebastián), Václav Postránecký - Claude Giraud (Pierre Maréchal) a další

Režie českého znění: Miroslav Kratochvíl
Vyrobilo: Dabingové studio ÚTS Praha 1970

2. DABING: [ČT]
V českém znění: Jan Palouš - Mehdi El Glaoui (Sebastián), Vladislav Beneš - Claude Giraud (Pierre Maréchal), Jiří Bruder - Harry-Max (Tomáš), Otakar Brousek st. - Edmond Beauchamps (César), Petra Hanžlíková - Louise Marleau (Sylvia Lambert), Aleš Procházka - Jean-Pierre Andréani (Bertrand), Zdeněk Mahdal, Karel Richter - Jean Combal (Biard), Růžena Merunková - Cécile Aubry (sama sebe), František Švihlík, Roman Hájek, Viola Zinková, Monika Ticháčková, Jiří Ptáčník (titulky) a další

Překlad: Radoslav Zíbar
Dramaturgie: Lenka Šmídová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Zvuk: Zdeněk Zenger
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí výroby: Miloš Novák
Dialogy a režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1997
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Příspěvek od bloom »

V tom 2. dabingu se Otakar Brousek vrátil po letech k roli Césara. :)

Jinak před několika lety jsem viděl v pořadu Věšák vzpomínat Vladislava Beneše a Václava Postráneckého, jak spolu kdysi v seriálu Bella a Sebastián dabovali otce a syna. Jelikož Sebastiánův otec se objevil ale až v seriálu Sebastián mezi lidmi, nejspíše dabovali v tom 1. dabingu (je to ale jen informace na základě toho pořadu). Pamatuji se, jak mě to tenkrát hodně zmátlo, protože V. Beneše jsem měl zafixovaného jako hlas otce a ne syna. :)
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Příspěvek od Licence2kill »

To je zajímavý poznatek, není to sice ověřené, ale minimálně obsazení Vl. Beneše by se na stejnou postavu dalo čekat. Já bych to tam uvedl, alespoň nějaká informace - vzhledem k tomu, že se první dabing nedochoval, tak už to zřejmě nikdo nikdy nepotvrdí ani nevyvrátí :)
holan
Příspěvky: 37
Registrován: 26 led 2012 05:03

Re: Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Příspěvek od holan »

Úvodní písnička Jednu krásnou zemi znám, KTERÁ SE DOSUD ZPÍVÁ U TÁBOROVÝCH OHŇŮ a kterou zpívá Sebastian (Mehdi El Glaoui,) byla opatřena českým textem, podařilo se mi zjistit v České televizi že text napsal překvapivě Jiří Šlitr.
Po čem léta pátrám je, kdo ji nazpíval.Myslel jsem si dlouho že Zdenka Lorencová, ta mi ale odepsala že ne...
Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Re: Sebastián mezi lidmi / Sébastien parmi les hommes

Příspěvek od Laik »

2. DABING: [ČT]
V českém znění: Petra Hanžlíková - Louise Marleau (Sylvia Lambert), Aleš Procházka - Jean-Pierre Andréani (Bertrand), Zdeněk Mahdal, Karel Richter - Jean Combal (Biard), František Švihlík, Roman Hájek, Viola Zinková, Monika Ticháčková, Jiří Ptáčník (titulky)

Růžena Merunková - Cécile Aubry (sama sebe)

V titulcích je uvedeno:
Dramaturgie: Lenka Šmídová
Odpovědět

Zpět na „Seriály“