Taková normální holka / She's All That

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od Sen »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. dabing VHS
V českém znění: Jitka Ježková - Rachael Leigh Cook (Laney Boggs), Gustav Bubník - Freddie Prinze Jr. (Zack Siler), Pavel Vondra - Matthew Lillard (Brock Hudson), Filip Švarc - Paul Walker (Dean Sampson), Tereza Chudobová - Jodi Lyn O'Keefe (Taylor Vaughan), Michal Pavlata - Kevin Pollak (Wayne Boggs), Petra Hanžlíková - Anna Paquin (Mackenzie Siler), Antonín Navrátil - Tim Matheson (Harlan Siler), Dana Černá - Clea DuVall (Misty), Jan Dolanský - Dulé Hill (Preston), Jana Mařasová, Ladislav Novák, Michal Jagelka, Jana Páleníčková, Petr Burian, Zuzana Schulzová, Jan Palouš, Zbyšek Horák, Bohdan Tůma (titulky)

Překlad: Milada Martínková (jako Milada Merhautová)
Zvuk: Lubomír Fořt
Vedoucí výroby: Leoš Lanči
Produkce: Stanislav Wszolek
Dialogy: Lenka Benešová
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobilo: AW studio Praha 1999


2. dabing ČT
V českém znění: Jitka Ježková - Rachael Leigh Cook (Laney Boggs), Jan Dolanský - Freddie Prinze Jr. (Zack Siler), Daniel Margolius - Matthew Lillard (Brock Hudson), Matěj Hádek - Paul Walker (Dean Sampson), Jitka Moučková - Jodi Lyn O'Keefe (Taylor Vaughan), Pavel Šrom - Kevin Pollak (Wayne Boggs), Kristina Jelínková - Anna Paquin (Mackenzie Siler), Vojtěch Rohlíček - Kieran Culkin (Simon Boggs), Ladislav Cigánek - Tim Matheson (Harlan Siler), Martin Písařík - Dulé Hill (Preston), Filip Švarc, Radek Kuchař, Natálie Topinková, Kateřina Lojdová, Jolana Smyčková a další.

Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Asistentka režie: Eva Maxová
Zvuk: Zdeněk Hrubý
Vedoucí produkce: Miloš Novák
Překlad a dialogy: Alena Fišerová
Režie: Zdeněk Hruška
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2002
freddy
Příspěvky: 18
Registrován: 09 kvě 2009 17:14
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od freddy »

K tomuhle filmu existují dva dabingy. Samozřejmě známější je ten, který je zde uveden a který vyrobila Česká televize a převzala ho i TV Nova. Ovšem již o tři roky dříve, než byl vyroben dabing Českou televizí, byl vyrobený dabing, který vyšel na originální VHS s tímto filmem. Tehdy tento film na VHS vydala společnost Sunfilm. Některá jména se v obou verzích dabingu opakují, dokonce Jitka Ježková namluvila hlavní ženskou postavu v obou verzích. A protože tento film vlastním na originální VHS, tak jsem si zaznamenal jména a tady jsou:


V českém znění: Jitka Ježková (Laney Boggs), Gustav Bubník (Zach Siler), Tereza Chudobová, Filip Švarc, Jan Dolanský, Dana Černá, Pavel Vondra, Jana Mařasová, Ladislav Novák, Petra Hanžlíková, Michal Jagelka, Jana Páleníčková, Petr Burian, Zuzana Šulcová, Michal Pavlata, Antonín Navrátil, Roman Novotný, Jan Palouš, Zbyšek Horák a další.

Překlad: Milada Merhautová
Úprava dialogů: Lenka Benešová
Zvuk: Lubomír Fořt
Vedoucí výroby: Leoš Lanči
Produkce: Stanislav Šolek
Režie: Bohdan Tůma
Vyrobilo: AV studio Praha 1999
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od James55 »

Tady je těžké určit lepší dabing, ale spíš asi ten první. I když Gustav Bubník je dost střela vedle, tak je zase lepší Filip Švarc na Walkerovi, který ho později daboval ve Zběsilém útěku a Pavel Vondra na Lillardovi (Vřískot)
freddy
Příspěvky: 18
Registrován: 09 kvě 2009 17:14
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od freddy »

Tak já souhlasím s tím, že určit lepší dabing z těch dvou verzí není lehké, ale pokud bych to měl brát podle dabéra hlavní role, který v tom filmu mluví nejčastěji, tak jednoznačně více mi k Freddiemu Prinzovi Jr. sedí Jan Dolanský. Gustav Bubník je opravdu dost mimo mísu. Nechápu, jak mohl Gustav Bubník dokonce dvakrát dabovat Freddieho (kromě tohoto filmu ho ještě daboval ve filmu Letní vzplanutí). Ten hlas se prostě k němu nehodí. Ovšem protože jsem ten film viděl celý pouze s druhým dabingem a s prvním dabingem jsem viděl jen kousek, tak můžu být dost ovlivněný, ale Bubníka jako dabéra Freddieho už prosím nikdy nebrat, dvakrát to stačilo.
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od danpiper »

freddy píše:Tak já souhlasím s tím, že určit lepší dabing z těch dvou verzí není lehké, ale pokud bych to měl brát podle dabéra hlavní role, který v tom filmu mluví nejčastěji, tak jednoznačně více mi k Freddiemu Prinzovi Jr. sedí Jan Dolanský. Gustav Bubník je opravdu dost mimo mísu. Nechápu, jak mohl Gustav Bubník dokonce dvakrát dabovat Freddieho (kromě tohoto filmu ho ještě daboval ve filmu Letní vzplanutí). Ten hlas se prostě k němu nehodí. Ovšem protože jsem ten film viděl celý pouze s druhým dabingem a s prvním dabingem jsem viděl jen kousek, tak můžu být dost ovlivněný, ale Bubníka jako dabéra Freddieho už prosím nikdy nebrat, dvakrát to stačilo.
mě se tedy ten první líbí tisíckráte víc - Ježková je úžasná, Dolanský taky, dále mi pak skvělá přišla Hanžlíková na Anně Paquin - ale všichni jsou bombový :)
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od BobSilas »

2.DABING - také na TV Nova
Naposledy upravil(a) BobSilas dne 20 lis 2014 18:52, celkem upraveno 2 x.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od James55 »

Před rokem běžel dabing ČT, předpokládám že včera taktéž...
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od anderson »

James55 píše:Před rokem běžel dabing ČT, předpokládám že včera taktéž...
Presne tak.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Taková normální holka / She's All That

Příspěvek od kubik-dulik »

Dramaturgie: Ladislav Kadlec
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloš Novák
Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského
Odpovědět

Zpět na „Filmy“