Lego příběh / The Lego Movie

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY
Související: LEGO® příběh 2

DABING: Kino

V českém znění: Jan Maxián - Chris Pratt (Emmet Cihlowski), Libor Hruška - Will Ferrell (lord Byznyz), Tereza Bebarová - Elizabeth Banks (Hustěnka / Lucy), Pavel Rímský - Morgan Freeman (Vitruvius), Jaromír Meduna - Liam Neeson (Hodný polda / Zlý polda), David Novotný - Will Arnett (Batman), Andrea Elsnerová - Alison Brie (Unikitty), Ernesto Čekan - Nick Offerman (Kovovous), Marek Holý - Michael Daingerfield (Han Solo), Pavel Tesař - Charlie Day (Benny), Radek Kuchař - Channing Tatum (Superman), Tomáš Juřička - Anthony Daniels (C-3PO), Bohuslav Kalva - Liam Neeson (Poldův táta), Alena Procházková - Melissa Sturm (Poldova matka), Libor Terš - Chris Romano (Joe), Ivo Novák - Will Forte (prezident Lincoln), Svatopluk Schuller - Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Filip Čapka - Jonah Hill (Green Lantern), Tomáš Borůvka - Shaquille O'Neal (Shaq), Jitka Moučková - Cobie Smulders (Wonder Woman), Ivo Hrbáč - Chris McKay (Larry), Petr Lněnička - Jake Johnson (Barry), Jakub Nemčok - Jadon Sand (Finn), Petra Tišnovská - Melissa Sturm (Gail), Jiří Krejčí - Christopher Miller (uvaděč), Anna Nemčoková - Graham Miller (Dupla), Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Kateřina Langerová, Martina Bucková, Martin Svejštil, Ondřej Izdný, Jaromír Holub, Lada Soukupová, Linda Finková

Překlad a text písně: Petr Putna
Dialogy: Jana Dotlačilová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Filip Mošner
Mix: Pavel Dvořák - Studio Virtual®
Hudební režie: Ondřej Izdný
Režie: Alice Hurychová
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2014
Naposledy upravil(a) filip dne 26 dub 2020 18:49, celkem upraveno 18 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od starpep »

Tak to vypadá, že ta soutěž s tím dabováním byla zrušena, když nikoho tam nedabuje někdo z lidu :)
Jinak v teaseru daboval Emmeta Maxián a v traileru už někdo jiný. Ale oba se na něj hodili.
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od bernyz »

Mám dojem, že v traileru to byl Lumír Olšovský.
bernyz
Příspěvky: 627
Registrován: 16 úno 2012 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od bernyz »

A mimochodem David Novotný na Batmana - super :-:
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od Newmy »

starpep píše:Tak to vypadá, že ta soutěž s tím dabováním byla zrušena, když nikoho tam nedabuje někdo z lidu :)

V pravidlech bylo, že hlas musí schválit Warner Bros. Pictures, ale snad jsi nečekal, že to bude hlavní postava? Pokud ho schválili, tak se stejně schovává v textu "a další".
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 797
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od starpep »

Myslím, že někde psali, že to měla být vedlejší role, i když si tam pár lidí myslelo, že to bude hlavní role :)
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Simca
Příspěvky: 88
Registrován: 30 čer 2008 16:51

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od Simca »

Nesmíme zapomenout na první roli mladé Maxiánové a její "My jsme z planety Duplon a přišli jsme vás vyhladit!"
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od Voky29 »

No... tak kvůli Novotnému se snad na to i podívám. Vážně palec nahoru. Škoda jen, že tuhle kombinaci si někdo nepohlídá i v samostatných filmech s Batmanem či JLA. Zatím tak proběhla jen Krize na dvou zemích.
Uživatelský avatar
Voky29
Příspěvky: 60
Registrován: 31 srp 2008 16:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od Voky29 »

Tak jsem se včera podíval na tento film, hlavně kvůli Novotnému a musím říct, že jsem sakra spokojený. Novotný na Batmana prostě pasuje, jeho chraplák je boží, Jen mě zarazilo, že Bruce Waynea daboval někdo jiný, trochu divné, když Bruce je Batman.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lego příběh / The Lego Movie

Příspěvek od Ištván87 »

Ten dabing je fakt poměrně vydařený s několika vlastními vtípky - např. když si Zlej polda zpívá: Héj, jen mi legáčku hrej, píseň tvou ať ptáci roznesou... Tak to byla paráda. Ale taky mě zarazilo proč Bruce Waynea dabuje Libor Terš. David Novotný jako Batman je opravdu boží, tak je škoda, že Bruce Wayne mluví jinak. A taky mám dojem, že některé z hlavních postav sem tam mluví někdo jiný. Zlého poldu (resp. Hodného) v jeho úplně poslední scéně s rodiči. Totéž platí i o jedné větě Lorda Byznyse. Ovšem největší průšvih je asi v tom, že jiná herečka říká odpočet od 100 Mississippi a jiná pak říká 35 a méně. To mě hodně rušilo. Nebo to možná nebyla jiná herečka, každopádně ale byla jinak nazvučená a říkala ta slova úplně jinak. To je u kinodabingu hodně velkej průšvih, neohlídat něco tak triviálního.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“