Iron Man / Iron Man

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, Thor, Captain America: První Avenger, Avengers, Iron Man 3

V českém znění: Radovan Vaculík - Robert Downey Jr. (Tony Stark / Iron Man), Simona Vrbická - Gwyneth Paltrow (Pepper Pottsová), Pavel Soukup - Jeff Bridges (Obadiah Stane / Iron Monger), Zbyšek Horák - Paul Bettany (Jarvis), Bohdan Tůma - Terrence Howard (James 'Rhodey' Rhodes), Stanislav Lehký - Jon Favreau (Hogan), Vladimír Čech - Samuel L. Jackson (Nick Fury), Antonín Navrátil - Clark Gregg (Agent Phil Coulson), Kamila Špráchalová - Leslie Bibb (Christine Everhartová), Jiří Balcárek - Shaun Toub (Yinsen), Zdeněk Hruška - Faran Tahir (Raza), Bohuslav Kalva, Zdeněk Mahdal, Filip Švarc, Miroslava Součková, Jana Šoltysová a další

Překlad: Martin Gust
Zvuk: Dušan Matuška
Produkce: Leoš Lanči
Dialogy a režie: Zdeněk Gawlik
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska v roce 2008
Obrázek
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od jackb »

Jakmile jsem uslyšel Vaculíka, tak jsem to přepnul do angličtiny. Pak jsem si dal do češtiny už jen některé úryvky a mohu konstatovat, že hůř nadabovaná byl jenom Hvězdná brána: Archa pravdy
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od AngelEyes »

Sice jsem dabing neslyšel, ale Robert Downey Jr. a Radovan Vaculík, to mi dohromady vůbec neštimuje.
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Joseph »

Já originál neviděl a Downeyho v hlavní roli vlastně také ne. Tak možná proto se mi dabing vyjímečně líbil.
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od DavePave »

Já si až teď pustil film i s dabingem, předtím jsem ho viděl jen ANG v kině. Radovan Vaculík mi nepřišel špatný, ale v dalších filmech bych radši vážně slyšel Šťatsného nebo alespoň Dvořáka.
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od danpiper »

Jéminkote :D to se fakt nepovedlo :D:D:D a to jsem si myslel, že dabérka Gwyn Paltrow - Simona Vrbická bude to největší zlo ve filmu. A ono to bylo to nejmenší, obsazení se mi vůbec nelíbí, co se týče dialogů, překaldu, hereckých projevů - už chápu proč pořád píšete, že to je asi ten největší filmový přešlap. Škoda, film je to dobrý, doufám, že obsazení dvojky bude naprosto odlišné a kámen nezůstane na kameni. Nejvíc doufám v Petru Hanžlíkovou na Pepper....
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od oberon »

Takže Nova vysílá DVD dabing? Už aby to dostala Prima, ta má větší sklon k tomu, předabovat něco, jen kvůli několika špatným dabérům (to se týká spíš dvojky) viz Já, robot nebo Kouzelná chůva Nanny McPhee. Mimochodem, zdá se mi, že v jedničce mluví Jona Favreau Stanislav Lehký.
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od jackb »

oberon píše:Takže Nova vysílá DVD dabing? Už aby to dostala Prima, ta má větší sklon k tomu, předabovat něco, jen kvůli několika špatným dabérům (to se týká spíš dvojky) viz Já, robot nebo Kouzelná chůva Nanny McPhee.
Přesně to samí jsem chtěl napsat ;) - taky doufám, že se k tomu dostane Prima. Hlavně, že Nova dělá dabingy k filmům, které vysílá v neděli v noci, ale megafilm, který si ten nový dabing zaslouží ne :( . Ale co se divit, když nepředabuje filmy s Brosnanen, kde ho nedabuje Vladislav Beneš
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Iron Man / Iron Man

Příspěvek od Camulator »

Camulator píše:Sice trochu pozdě, ale přece: rve mi to uši.
Tak s odstupem času musím říct, že jsem se velmi mýlil. Vaculík má sice od originálního hlasu Downeyho jr. dost daleko, ale postavě to vůbec neškodí, právě naopak, ten hlas ještě víc zdůrazňuje Starkovu narcistickou a ležérní povahu. Geniální volba.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“