Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9282
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od filip »

Naposledy upravil(a) filip dne 05 kvě 2020 20:07, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Ištván87 »

Hergot, Veronika Veselá teď dělá tak jeden dabing denně, ne? Jinak Obsazení Jiří Štěpnička, Milena Steinmasslová, to je samozřejmě moc dobrý, ale Veronika Veselá nikdy nedělala nejlepší dabingy, takže mi to přijde poněkud škoda. Ačkoliv, o tomhle filmu jsem taky neslyšel moc dobrých ohlasů, tak je to celkem egal.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Budy »

Co ti přijde poněkud škoda?
18.05.2008 – 07.05.2015
Galapetr
Příspěvky: 30
Registrován: 18 pro 2010 12:14

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Galapetr »

Film neurazí,dá se vidět,ale tak asi jednou.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Ištván87 »

Přijde mi škoda, že skoro všechny nové dabingy, co se tu objeví, jsou zaštiťovány jménem Veronika Veselá. Nicméně je fakt, že při současné situaci je to fuk. Dobrý dabingy se skoro nedělají.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od James55 »

Ištván87: Nezlob se na mě, ale musím reagovat, protože poslední dobou jak čtu tvé příspěvky, tak co příspěvek, to perla... Proč se podle tebe dobrý dabingy nedělají? Můžeš být konkrétní? Z jakého důvodu dle tebe Veronika Veselá nedělá nejlepší dabingy? Podělíš se s námi o svoji analýzu?
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Sagres »

Tak snaha se paní Veronice určitě upřít nemůže, dokáže někdy i z mála udělat hodně slušný průměr. Jen by mohla rozšířit tu skvadru svých oblíbenců konečně i na jiné neagenturní dabéry a dabérky, když je nyní tak hojně využívaná. Tady ale chválím nejen ústřední dvojici, ale i obsazení paní Miláčkové na 85-letou herečku. Starší dabérku jsem na ní už ani nečekal (jiní by ji dnes šoupli asi rovnou Z. Slavíkové). ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lepší teď než nikdy / And So It Goes

Příspěvek od Ištván87 »

James55 píše:Ištván87: Nezlob se na mě, ale musím reagovat, protože poslední dobou jak čtu tvé příspěvky, tak co příspěvek, to perla... Proč se podle tebe dobrý dabingy nedělají? Můžeš být konkrétní? Z jakého důvodu dle tebe Veronika Veselá nedělá nejlepší dabingy? Podělíš se s námi o svoji analýzu?
No, dobrý dabingy se dneska prakticky už nedělají, dost často ani ty do kina, což souvisí v první řadě se současnou krizí. Prostě pár dokola se opakujících dabérů, výsledek je pak třeba poslouchatelný, ale už se moc nevidí (neslyší) nějaká dabingová pecka. Ale to bylo i před krizí. V posledních letech je čím dál horší najít nějaký vážně dobrý dabing. Pár jich třeba vznikne, ale bohužel opravdu kvalitní dabingy mají snad jen Marvelovky. A u Strážců galaxie tady lidi taky pyskovali (já ne, mně se výsledek líbil). Když pominu kinodabingy (a to jen některé), tak ani ty větší filmy nedostávají pořádné dabingy. Časy dabingu Titanicu, L.A. přísně tajné nebo Schindlerova seznamu už jsou zřejmě nenávratně pryč. U DVD dabingů tu všichni máme radost za spjaté obsazení, aniž by se řešilo, že spjaté obsazení neznamená dobrý dabing. Takže i ty průměrné tu vyzdvihujeme, protože prostě nejsou až tak špatné. Do toho někteří herci přestali dabovat úplně (nejen ti agenturní). Nedávno tu DAN K. snad říkal, že sehnat starší dabéry je těžší, protože ve vyšším věku mají víc a víc problémy s dabováním. Podle mě rozhodně není chyba v jejich věku, ale ve způsobu práce. A co se týče paní Veselé, tak neříkám, že za to může přímo ona (spíš má špatné pracovní příležitosti), ale nějak si opravdu nevybavuju, že by její dabingy patřili do vyšší třídy. Mívá dobré obsazení, za což jí patří pochvala, ale jinak dělá průměr. Jako skoro každý dneska.

Mimochodem se omlouvám za off-topic.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“