Popelka / Cinderella (2015)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2304
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Barbora Šedivá - Lily James (Popelka), Zuzana Slavíková - Cate Blanchett (Macecha), Lukáš Rous - Richard Madden (Princ), Radka Stupková - Helena Bonham Carter (Víla Kmotřička), David Suchařípa - Nonso Anozie (Kapitán), Jaromír Meduna - Stellan Skarsgård (Vévoda), Eliška Nezvalová - Sophie McShera (Drizela), Ivana Korolová - Holliday Grainger (Anastázie), Jan Vlasák - Derek Jacobi (Král), Saša Rašilov - Ben Chaplin (tatínek Popelky), Šárka Vondrová - Hayley Atwell (maminka Popelky), Stanislav Lehký - Alex Macqueen (vyvolávač), Milan Slepička - Paul Hunter (John), Jiří Ployhar - Michael Jenn (královský doktor), Ernesto Čekan - Tom Edden (lokaj Ještěrka), Martin Myšička - Rob Brydon (mistr Phineus), Jindřich Hinke - Gareth Mason (kočí Houser), Zdeněk Hess, Otto Rošetzký, Monika Hladová, Martina Šťastná, Klára Nováková, Alena Julie Novotná, Hana Marie Maroušková, Andrea Daňková, William Valerián, Jacob Erftemeier, Jakub Koudela

Zpívají: Barbora Šedivá - Lily James (Popelka), Šárka Vondrová - Hayley Atwell (maminka Popelky), Eliška Nezvalová - Sophie McShera (Drizela)

Překlad: Vojtěch Kostiha
Produkce: Majda Holubcová, Kateřina Jindrová Zítková, Adéla Bláhová
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka, Martin Večeřa
Výsledný mix: Shepperton International
Kreativní supervizor: Maciej Eyman
Hudební režie: Ondřej Izdný
Texty písní, dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2015
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 03 led 2022 17:11, celkem upraveno 15 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Ištván87 »

Tak hádám, že obsazení se schvalovalo v zahraničí. Je to hodně zajímavý - jedinej herec nemá "svého" dabéra. Mně osobně to nevadí a jsem docela zvědavej na výsledek. Ale vzhledem k tomu, že je to Virtual a překlad dělá Vojtěch Kostiha, tak to zřejmě bude zase lepší dabing než originál (od kterého toho moc neočekávám).
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
petapf
Příspěvky: 26
Registrován: 13 srp 2012 14:47

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od petapf »

Joe Black píše:Ač je mezi Helenou a Libuškou značný věkový rozdíl, tohle spojení bych docela rád slyšel, už jen ze zvědavosti. :D


Vzhledem k tomu že zní úplně přesně jako dabérka co ji mluvila aka Bellatrix v HP sáze, je to asi jedno :)
Každopádně by to bylo pěkné, jelikož s Popelkou začínala tak s ní mohla i skončit :(
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od fabec122 »

Výborný dabing :-: , hlavní dvojice, a i ostatní postavy výborně vybrané a neopakující se hlasy na různých postavách :-:
Ondra81
Příspěvky: 124
Registrován: 08 čer 2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Ondra81 »

spoiler : neseděl mi tam Princovo jméno netradiční do pohádky
Paní šafránková byla asi jen v traileru, škoda.
a když to sem asi nepatří tak jsem nezaregistroval ustřední písen z traileru konec spoileru
Naposledy upravil(a) Ondra81 dne 27 bře 2015 20:02, celkem upraveno 1 x.
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Olda808 »

Jak je to vlastně s písničkami? Zpívají je samy dabérky?
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Joe Black »

Včera jsem viděl a byl jsem nadšený. Výběr dabérů je možná netradiční, ale funguje to. Popelka super, Lukáš Rous taky. Viděl jsem ho párkrát v divadle Na Fidlovačce a je mladej, talentovanej a zajímavej, takže proč ne. Má to po tátovi v krvi. :) Radka Stupková byla super, sranda celou dobu. Zuzana Slavíková byla tak zlá až jsem se sám bál. A sestry ty byly správně hloupý, Ivanka a Eliška prominou, ale obě se tam perfektně hodily. :) U Elišky je třeba udělit "pochvalu" za skvěle falešný zpěv, což bylo zachováno z animované Popelky. Stejně tak potěšilo, když si Popelka broukala při práci známé "Zpívej slavíčku", další odkaz na původní film. On je celý film přesně shodný jako animovaná Popelka (třeba celá scéna od roztrhání šatů až po nové šaty a střevíčky, ta je dokonale stejná) a je navíc doplněn o pár zajímavých vysvětlení a příběhů na pozadí. Jinak jak se někdo ptal na písničky, tak jediná písnička v celém filmu (když pominu falešnou Elišku Nezvalovou a pobrukování Zpívej slavíčku) je "Lavender's Blue (Dili Dili)", což je dětská ukolébavka, kterou nenajdete ani na soundtracku. Ale tuhle ukolébavku, která ve filmu zazněla dvakrát, uslyšíte česky, tedy od Šárky Vondrové a Barbory Šedivé. "Strong", "A Dream is a Wish your Heart Makes" a "Bibbidi Bobbidi Boo" hrají v tomhle pořadí po sobě při závěrečných titulcích v původním znění. Jasný adept na příští cenu FF! :-:
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Džejňulka »

Joe: Radka Stupková se mi moc nelíbila, ale vlastně ani kmotřička víla v podání HBC mě nezaujala (akorát jsem se smála tomu "přeřeku", když se představovala :D). Libuše Šafránková by byla bývala úžasná, ale víme, proč to nešlo noo, to je jasný.
Jinak s tebou vlastně skoro ve všem souhlasim, Lukáš byl bezvadnej (taky jsem ho viděla na Fidlovačce v Eva tropí hlouposti :) ) Rozhodně souhlasím, že nevlastní sestry byly nadabovaný suprově, "Zpívej slavíčku" mě potěšilo, ale dala bych to klidně i delší :) To je z animované Popelky jedna z nejhezčích chvilek, když si to při práci zpívá (a písničku si taky ráda broukám, i když ode mě zní asi jako od nevlastních sester nooo :D)
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od Joe Black »

Já byl z toho tak celkově nadšenej... Barbora Šedivá byla taky moc super, určitě si zaslouží pochválit, jestli jsem to už neudělal předtím :)
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Popelka / Cinderella (2015)

Příspěvek od bukajkalab »

http://www.koule.cz/cs/clanky/5-duvodu- ... 9401.shtml
Je tam jeden důvod proti čský dabing. Samozdřejmě nemohu souhlasit en dabing je až skvělý.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“