Madagaskar / Madagascar

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Madagascar

Příspěvek od James55 »

Zajímavý hlášky :) Vidím (nebo spíš slyším) i neobvyklé dabéry...Václava Vydru
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Madagascar

Příspěvek od Markus »

jj souhlasím. Animáky obecně mívají výtečný dabing. Já bych v Madagaskaru rozhodně vyzdvihl Pavla Šroma jako Krále Jelimana. To co předvádí je naprosto úžasné. "Já tak rád trsám trsám, já tak rád trsám trsám..." Jen mě mrzí, že tu písničku nenazpíval celou v závěrečných titulcích, ale člověk nemůže mít vše. ;) A samozřejmě skvělý Václav Vydra jako Melmen. Takže u Madagaskaru určitě palec nahoru...
Obrázek
Uživatelský avatar
dab.ing
Senior admin
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2008 22:42
Bydliště: Praha

Re: Madagascar

Příspěvek od dab.ing »

Forficule píše:Mě se strašně líbila pravá ruka Krále Jelimana. Ten mě fakt bavil. A souhlasím, palec nahoru. Jsem si jistej, že je bavilo to dělat, a to je dost důležitý, vždycky se to na tom výkonu odrazí.
To byl Zbyšek Pantůček. Jeho brněnština byla oslňující :)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Madagascar

Příspěvek od Markus »

Přesně! Maurice byl taky skvělý a samozřejmě i ten přízvuk. :) Teď jen doufám, že dabing dvojky dostane na starosti opět Alice Hurychová a obsadí na chlup stejné dabéry, protože tady by každá sebemenší změna byla opravdu bolestná. A Zbyšek musí mít opět ten super přízvuk... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Joseph
Příspěvky: 190
Registrován: 29 bře 2008 14:16
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Madagascar

Příspěvek od Joseph »

Ano dabing "pravé ruky" krále byl vážně skvělý ! Taktéž ostatní dabéři v hlavních rolích ,takže taky palec nahoru.
ČSFD - MATADOR, Databáze her - MATADOR, online gaming RetStorX`
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1133
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Madagascar

Příspěvek od Džejňulka »

draky píše:Úplně souhlasím, Madagascaru taky palec nahoru. Ještě mohl Davida Schwimmera (Žirafa) dabovat Daniel Rous jako v Přátelích a bylo by to skoro dokonalý :)
Já myslim,že Václav Vydra se na žirafu hypochondra-Malmana hodí mnohem víc než Daniel Rous,jinak Daniel Rous taky jde.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Madagascar

Příspěvek od James55 »

Budy píše:tak já si nemyslím, že když v originále dabuje postavu někdo, že by měl v česku dabovat ten dabér, který dabuje herce někde jinde. Abyste to pochopili, když žirafu daboval David Schwimer (omlouvám se za to jak jsem to napsal), tak v česku by to měl dabovat Daniel Rous. Spíše záleží na tom, jak se k té postavičce hodí. Jako např. ve Shrekovi 1, oslíka dabije Oldřich Vízner a taky Eddieho nemluvil v žádném filmu.
Souhlasím. Je to nesmysl. A třeba podle ankety na dvorního dabéra Murphyho by měl oslíka dabovat Zdeněk Mahdal :D Jak animáče začínaly, tak se neřešily žádné podobnosti hlasů s anglickým a teď se nám do toho vměšují amíci, že dabér musí mít stejný hlas jako dabér v angličtině. Blbost, hlasy by se měly vybírat podle toho, jak se k dané postavičce hodí (viz. Shrek oslík - Vízner dopadl mnohem líp než Juřička) ale to už tu řekl Budy
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Madagascar

Příspěvek od Budy »

Nevím proč se do toho ti Američani vměšujou, je to fakt naše věc. Třeba si myslím, že Daniel Rous by se moc na žirafu v Madagaskaru nehodil.
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Madagascar

Příspěvek od HonzaXXII »

Samozřejmě, animovaná postavička je něco úplně jinýho než ji namlouvající herec, když normálně hraje, to se divím že tohle Amíci nechápou, radši ať se do toho moc nemotají (ale kdyby ještě daboval Kaiser, nemuselo by to být s tím Murphym tak nemožný:D)
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“