Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDb

V českém znění: Jan Vlasák - Michel Serrault (Robert Staniland), Anna Brousková - Charlotte Rampling (Barbara Sparková), Oldřich Hajlich - Xavier Deluc (Marc Spark), Šárka Vondrová - Elisabeth Depardieu (Margo Berlinerová), Roman Hájek - Jean Leuvrais (Bauman), Jan Szymik - Maurice Barrier (Arthur Chalon), Jakub Hejdánek - Jean-Pierre Darroussin (Moulard), Lucie Kušnírová - Julie Jézéquel (Sophie), Pavel Dytrt - Riton Liebman (Éric Berliner), Jiří Dvořák - Gérard Darmon (Jean-Loup Soeren), Lukáš Jurek - Jean-Pierre Bacri (Barman), Daniel Margolius - Patrick Pérez (Chabert), Petr Neskusil - Vincent Solignac (Roger), Alexandr Postler - Philippe Auge (Charles), Otmar Brancuzský, Hana Baroňová, David Voráček, Jiří Ptáčník (titulky)

Překlad: Kateřina Vinšová
Dialog: Alena Fišerová
Dramaturgie: Zuzana Kopečková
Mistr zvuku: Zdeněk Zenger
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí produkce: Markéta Vyšínová
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie: Marie Fronková
Vyrobila: Česká televize 2015
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od bloom »

Na jednu stranu jsem rád, že se na našich obrazovkách objeví dosud neuvedený film s Michelem Serraultem, na druhou stranu mě mrzí, že se nejedná o komedii, která byla pro něj stěžejním žánrem a několik skvělých z jeho filmografie dosud uvedeno nebylo.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od salgado »

Jana Vlasáka jsem po Ve vší nevinnosti celkem čekal, je to sázka na jistotu, navíc ono se zase tolik dalších možností nenabízí.

A k těm komediím s M.Serraultem. Kromě řady nikdy neuvedených filmů by stačilo, kdyby třeba uvedli ty, které byly kdysi uvedeny a mají zdařilý dabing. Namátkou mě napadají Úspěšný společník či Vlk a beránek.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od bloom »

Jan Vlasák v této roli určitě podal jako vždy dobrý výkon, ale já bych byl pro nějakého univerzálnějšího dabéra, co by mohl dabovat třeba i v těch komediích. Nejen z tohoto důvodu bych asi zvolil Jiřího Pragera, který se mi i celkově na herce víc hodí.

Také bych byl pro uvedení déle nevysílaného, ale zároveň bych byl pro nadabování výborných komedií jako třeba Le Viager nebo La Gueule de l'autre, jejichž neuvedení nás s jedním zdejším uživatelem vedlo k práci na vlastních titulcích. :) Celkově mám dojem, že komedie mají do cyklu Velikáni filmu zavřené dveře (pokud vyloženě nejde o herce jako Peter Sellers, Pierre Richard).
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od salgado »

Jistě, pokud jde o kriminálku, tak Jan Vlasák sedí dobře, pokud by šlo o komedii, tak by se asi moc nehodil a Jiří Prager jako univerzál by se hodil určitě.

Pokud jde o Velikány filmu, tak je pravdou, že až na komedie se Sellersem či Richardem je výběr komedií minimální. Někdy mi to přijde až neuvěřitelné, že ČT nechává ležet ladem desítky francouzských a především italských komedií od 60. do 80. let. Nevím, ale zdá se, že zkrátka výběr dramaturgů se omezuje jen na ta komerčně nejznámější jména, která zná každý. Koneckonců, kdo dnes z těch, kteří nesledují podrobně francouzskou kinematografii, zná jména jako Coluche, Dewaere, Carmet, Mondy? A tak nějak to asi funguje při výběru filmů. To, že k nám zavítá prostřednictvím ČT dosud neznámý film s Michelem Serraultem, musíme proto považovat za velký úspěch.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od Sen »

bloom píše:Celkově mám dojem, že komedie mají do cyklu Velikáni filmu zavřené dveře (pokud vyloženě nejde o herce jako Peter Sellers, Pierre Richard).
A filmy, v nichž se žádný velikán filmu dle hodnocení ČT nevyskytuje, pak mají zavřené dveře úplně :nesouhlas:, jak již ostatně bylo naznačeno v předchozím příspěvku.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od Lukiz »

To by jaksi postrádalo smysl, aby se to jmenovalo "Velikáni filmu" a dávali tam filmy bez velikánů... :)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od salgado »

Ovšem pro každého může být velikánem filmu někdo jiný. Zde jsou nám předkládáni Velikáni filmu dle výběru dramaturgů ČT. A ti tedy někdy šlápnou pořádně vedle.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od bloom »

salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Umírá se jen dvakrát / On ne meurt que deux fois

Příspěvek od salgado »

Tak nakonec to byl standartní dabing z dílny ČT. Jan Vlasák podal dobrý výkon, i když v této poloze bych si dokázal představit třeba Jiřího Pragera. Ostatní dabéři také nezklamali, ovšem více či méně mi splývali, což se mi bohužel při hlasové nevýraznosti dabérů mladší generace stává vlastně pořád (což ovšem nikterak nesnižuje jejich práci).
Odpovědět

Zpět na „Filmy“