Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: 12 úkolů pro Asterixe, Asterix a Galové, Astérix a překvapení pro Caesara, Astérix a velký boj, Asterix dobývá Ameriku, Asterix v Británii, Asterix a Vikingové

V českém znění: Libor Terš (Asterix), Jan Schánilec (Obelix), Dalimil Klapka (Panoramix), Karel Richter (Edifis), Yvetta Blanarovičová (Kleopatra), Ladislav Županič (Cézar), Miroslav Vladyka (Krukhut), Jan Přeučil (Artifis), Jan Sedliský - Pierre Trabaud (kapitán pirátů), Ladislav Gerendáš (Trubadix), Jiří Havel, Miloslav Študent (Abradacourix), Zdeněk Hess a Jiří Ptáčník (Vypravěč a titulky)

Překlad a dialogy: Jana Žlábková
Dramaturgie: Lenka Šmídová
Zvuk: Leoš Martínek
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistent režie: Hana Somolová
Výroba: Zuzana Trymlová
Režie: Jiří F. Svoboda
Vyrobila: Tvůrčí skupina Vladimíra Tišnovského a Aleny Poledňákové, Česká televize 1995
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od Joe Black »

Brocc píše:
chovanecm píše:Když už nám tady přibyl tento příspěvek. Pečlivě zvažte, zda si chcete tohoto Asterixe koupit na DVD od Filmhouse ve spolupráci s deníkem Metro. Původní 4:3 obraz ořezán na 16:9, takže v několika scénách uříznuté vršky hlav a podobně :-/

Škoda, že na začátku filmu nevěnují více pozornosti dabingové technice za dob Kleopatry :-)
mno tak to potěší... :roll: já to mám naštěstí bez "uřezaných hlav"... :)
jinak musím vyjádřit své zklamání, že toto obsazení není ve všech Asterixech, za mě určitě nejlepší kombinace....
Jj. Tuto kombinaci mám také v oblibě. A uřezaných hlav jsem si zatím ještě nevšiml. ;-) To je u všech ttakto vydaných Asterixů nebo jen u Kleopatry?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od bloom »

Myslím, že stejně jako u ostatních Asterixů z ČT:
Vyrobila Tvůrčí skupina Vladimíra Tišnovského a Aleny Poledňákové
Česká televize 1995

Obelixové se mi kromě Oldřicha Víznera líbili všichni, z Asterixů kromě Libora Terše ještě Jiří Novotný. Jinak souhlas, ty ČT dabingy jsou skvělé, ale mně se líbí i ty z ÚPF.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od chovanecm »

Joe Black píše: Jj. Tuto kombinaci mám také v oblibě. A uřezaných hlav jsem si zatím ještě nevšiml. ;-) To je u všech ttakto vydaných Asterixů nebo jen u Kleopatry?
Souhlasím - Schánilec, Terš, Klapka - bezva. Taky mi to tam zapadá filozoficky. Schánilec jako silák Obelix dabuje i Buda Spencera. To už pak v těch filmech jen čekám, kdy řekne Terence Hillovi, kterého obvykle mluví stejně jako hraného Asterixe Trávníček, "Asterixi! Já mám hlad..." 8-)

Předchozí díly jsem si na(ne)štěstí nekoupil, ale již jsem psal e-mail vydavateli, zda by nemohli další díly ponechat 4:3. Bohužel nemám zatím žádnou reakci.
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od throwaway-account »

Vynikající dabing. Obelix v podání Jana Schánilce byl vynikající a Asterix v podání Libora Terše taky nebyl špatný.

Co se týče vedlejších postav, tak se mi vždycky líbil hlavně Ladislav Gerendáš, který má naprosto úžasný a unikátní hlas, a pak taky Yvetta Blanarovičová, jejíž vysoký, zpěvný hlas byl na Kleopatru perfektní. U Gerendáše i Blanarovičové mě hodně mrzí, že ani jeden z nich až tolik nedabuje.
Naposledy upravil(a) throwaway-account dne 27 říj 2019 19:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Matt.Murdock
Příspěvky: 37
Registrován: 22 srp 2011 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od Matt.Murdock »

Nevíte, kdo zpívá ve scéně s pečením dortu namísto Přeučila? Bylo mi řečeno, že to je Petr Rychlý... Ale vážně? :shock:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od Ištván87 »

Teda v první chvíli jsem se ti chtěl vysmát, ale ono to v některých momentech opravdu zní jako Petr Rychlý. Nevím, jestli by zvládnul takhle změnit hlas (na druhou stranu v Tvoje tvář má známý hlas byla jeho největší síla právě ve výborné práci s hlasem). Ale jak říkám, je to dost možné.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Asterix a Kleopatra / Astérix et Cléopâtre

Příspěvek od franidlo »

Stejně jako v případě Asterix a Galové je i zde chybně uveden daber náčelníka. Toho nedabuje Miloslav Študent, ale Jan Sedliský.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“