Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od Markus »

Obrázek
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od jusber »

prodloužená verze - identický dabing
existuje o cca 20 minut delší verze tohoto filmu, která vyšla i na DVD, a přestože toto DVD zatím nevyšlo u nás, je na něm i CZ dabing. a tento dabing je stejný jako ten na kratší verzi, tedy byly obě nadabovány najednou.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od jusber »

prodloužená verze - je delší přesně o 25 minut a musím se opravit, protože ten CZ dabing není tak úplně identický. v závěrečných čtených titulcích je sice specifiákován úplně stejně, stejní dabéři, výroba, studio i rok, ale přece jen se pár větiček v překladu liší. ale jen o velmi velmi málo a to pouze tam, kde jsou střihy mezi oběma verzemi, ale přitom slovo přechází ze scény do scény.
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od -kNiGHT- »

jusber píše:prodloužená verze - je delší přesně o 25 minut a musím se opravit, protože ten CZ dabing není tak úplně identický. v závěrečných čtených titulcích je sice specifiákován úplně stejně, stejní dabéři, výroba, studio i rok, ale přece jen se pár větiček v překladu liší. ale jen o velmi velmi málo a to pouze tam, kde jsou střihy mezi oběma verzemi, ale přitom slovo přechází ze scény do scény.
Za celkem pekny penize se nabizi v cesku double BluRay disk vydani teto prodlouzene verze i s ceskym dabingem. A kdysi vysla tahle prodlouzena verze v sousednim polsku jako 2x DVD set i s nasim ceskym dabingem. Co to jako znamena ze se dabing kratke a dlouhe verze lisi ? Nejak nechapu tomu "přece jen se pár větiček v překladu liší". Jako ze je z dabingu poznat kdo prekladal kratkou a kdo prekladal ty prodlouzene pasaze ?
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
jusber
Příspěvky: 51
Registrován: 26 pro 2008 22:47
Bydliště: Protinoží

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od jusber »

ano, některé věty jsou v obou verzích přeloženy do češtiny jinak. ale je jich jen pár a namluvili je stejní dabéři. evidentně to souvisí s místy odlišným střihem filmu. jsou tam sekvence, které se v pořadí a délce záběrů liší. pak je někdy i jiný překlad.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od Joe Black »

Prodloužená verze je na speciální DVD edici v dárkovém balení.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od Sagres »

Altmannová - Marie-Françoise Audollent (sestra Sandrine), Mahdal - Tonio Descanvelle (strážný v bance)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 09 čer 2013 01:01, celkem upraveno 2 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od -kNiGHT- »

Ludvík Král - Jean-Yves Berteloot (Remy Jean)

Doplnění z rozšířené verze filmu:
Petr Oliva (francouzký policista)
Dabuje postavu policisty co objeví auto, ve kterém Langdon a Sophie prchají před francouzkou policií po útěku z muzea.
Jan Vondráček - Dhaffer L'Abidine (PTS Agent)
Detektiv co prohlíží důkazy v podkroví Teabingova domu, kde měli odposlouchávací zařízení.
Jana Altmannová - Rita Davies (Sophiina babička)
Nedokážu potvrdit zda-li je tahle postava i v kino verzi.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Jantars
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2019 18:49

Re: Šifra mistra Leonarda / The Da Vinci Code

Příspěvek od Jantars »

Já jsem se asi zbláznil, ale já mám pocit, že jsem viděl jiný dabing než je tento, ty hlasy mi tam prostě nesedí. Nemůže být ještě jiný dabing?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“