Derrick / Derrick

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Arne Farin »

Televizní věstník v Katolickém týdeníku 12 (17. – 23. března 2015) avizuje u stanice TV Barrandov šedesátý díl Derricka, a to na pátek 27. března v 16:30 (televizní program je tam uveden až do soboty 28. března).

Hlavním a vlastně jediným oficiálně uváděným důvodem zrušení byla prý nízká sledovanost… ovšem díky uveřejňovaným datům na netu (Mediamania) lze si data sledovanosti s přesností na 15 minut odečíst a vytvořit si tabulku a graf sledovanosti konkrétního pořadu v dané době. Dal jsem si tu práci… a zjistil, že sledovanost Derricka v průměru mírně převyšovala předchozí ale i následující pořady v témže vysílacím čase. Rozdíl byl sice velmi malý, nicméně byl v kladných číslech. A co víc, většina epizod ve sledovanosti porazila i nejsledovanější titul Kina Barrandov - snímek Důkaz s Gwyneth Paltrow v hlavní roli. Web Barrandova k tomu dodává: „Film, s nímž jsme v sobotu 18. dubna zahájili vysílání, si nenechalo ujít 30 tisíc dospělých diváků.“

Proto jsem položil „řečnickou“ otázku, proč bylo tedy vysílání seriálu zrušeno, a navíc tak rychle? Při opravdovém propadu sledovanosti bych to pochopil, ale tak? Písemnou odpověď jsem doposud neobdržel, nicméně NÁVRAT Derricka na obrazovku TV Barrandov je tou nejlepší možnou odpovědí! Takže, tentokrát možná i s pomocí Boží, uvidíme Derricka od soboty 27. června, přímo na Barrandově v 11:05 dopoledne.
Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Arne Farin »

Dnes v 11:10 „PŘEKVAPIVĚ“ Barrandov odvysílal "šestý" (188) díl Derricka "Na vlastní pěst" (Der Einzelgänger – 1990), tedy ten, který předtím nebyl odvysílán!!!

23. června jsem se na televizi Barrandov obrátil s tímto textem…

„ Přeji hezký den,

nejprve bych Vám rád moc poděkoval za znovunasazení legendárního kriminalního seriálu Derrick na televizní obrazovku! Z toho mám, a určitě nebudu sám, obrovskou radost. Konečně klasická neokoukaná inteligentní detektivka, kde se vyšetřuje "normálním" způsobem, tedy takovým, který se blíží realitě a která je založena na víceméně skutečných případech

Mohu se dotázat, kolik epizod odvysíláte?

Na jaře roku 2009, na Slovensku, televize JOJ Plus odvysílala, dle dostupných informací, 95 epizod, včetně minimálně s 16ti s původním slovenským dabingem. Budete vysílat obdobný počet? Doposud jste odvysílali 50 dílů. Kolik dalších epizod k nim ještě přibude?

A opravdu nelze říci, proč "šestá" epizoda „Der Einzelgänger“ nebyla tehdy odvysílána? Vysoká míra násilí v tomto dílu to určitě nemůže být, takže zbývá...

a) dabing na tento díl nebyl vyroben
b) dabing tohoto dílu se ztratil
c) dabing této epizody nikdo nenabízí
d) pro konkrétní obsah epizody, ale ne kvůli násilí...


Děkuji předem za odpověď, s úctou a pozdravem
Vít sedláček“


Odpověď jsem doposud neobdržel, ale dnešní odvysílání je víc než dostatečná náhrada! Otázkou zůstává jen počet epizod, které by měly být uvedeny. Vodítkem by mohla být informace, kterou zveřejnil Katolický týdeník číslo 25, a kde v programu na sobotu 27. června je uvedeno „Derrick (1/98)“.
Historik
Příspěvky: 2788
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Historik »

Jelikož jsem znovunasazení tohoto seriálu na TV Barrandov v červnu 2015 nesledoval od začátku, domníval jsem se, že vysílání bude pokračovat od místa přerušení vysílání v březnu 2015, tedy od epizody "51" (dle číslování TV Barrandov, tedy od řady 21, epizody 4). Místo toho jsou však reprízovány epizody vysílané od ledna 2015. Na rozdíl od premiéry však nebyla, jak už napsal Arne Farin, vynechána epizoda "6". Pravděpodobně bude tedy pokračovat reprízování epizod až do čísla "50", kde bylo v březnu ukončeno premiérové vysílání. Pak (snad) budou pokračovat další epizody.
Zajímavé, zvláště když důvodem březnového ukončení vysílání byla malá sledovanost a nyní se jen reprízuje. Pravda, weekendový čas je lepší než pracovní dny na začátku roku.
Historik
Příspěvky: 2788
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Historik »

Od epizody Klíč/Der Schlüssel jsou vysílaným epizodám odstřiženy závěrečné originální textové i české čtené titulky, které nejsou ani nahrazeny zkráceným zápisem v dodatkových mezititulcích, jak známe z některých komerčních televizí, ale závěrečným titulkem s následující informací. První případ nového typu?
Derrick.jpg
Derrick.jpg (52.96 KiB) Zobrazeno 5891 x
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Lukiz »

Tyhle titulky jsem tam viděl už někdy v prosinci u úplně jiného seriálu.
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 30 led 2016 20:46, celkem upraveno 1 x.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od BobSilas »

Alespoň tam uvedou kde závěrečné titulky najdeš takže si je můžeš dohledat (ale komu by se chtělo je hledat že jo).
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Lukiz »

Jenže na tom webu žádný titulky nejsou, aspoň já tam žádný dabingový titulky nenašel.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Newmy »

Oni asi nemyslí dabingové titulky, ale titulky tvůrců díla. Většinou jsou uvedeni tak 2 herci a případně režisér :D :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Arne Farin
Příspěvky: 86
Registrován: 12 říj 2009 15:32

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Arne Farin »

Reaguji na příspěvek Jirky007 z 27. června 2016 21:12… a než jsem ho stačil napsat a odeslat, tak níže citovaný text je fuč!
podle programu a podle nazvu na IMDB by měl byt tento tyden posledni dil ale jestli bude posledni tak po něm pokračujou dalši dily, možna to budou uplně prvni dily, což by bylo dobre a což bych si přal ale je dost možne že to budou neodvysilane dily radši bych upřednostnil uplně prvni, ale i tak ma Barandov zmatky v tom čislovani tak doufam že odvysilaji uplně prvni dily
Vzhledem k tomu, co ti televizní mašíblové z Barrandova s Derrickem provádějí, tak Jirkův příspěvek svatojistě není mimo mísu. Samozřejmě, že měl být v „dané“ logice odvysílán poslední díl, ale pravidelný divák minimálně tuší, že logika je to poslední, čím by se televize Barrandov řídila, zvláště v případě Derricka, který je bit zleva, zprava, shora i zdola.
A dnes se Barrandov dopustil „zločinu“, proti divákovi, nejtěžšího – odvysílal dnešní díl (87 - Večeře s Brunem) předčasně, o plných 10 minut. Pokud veškeré písemné i elektronické zdroje uvádějí čas 9:45, včetně všech věstníků samotného vysílatele, pak se nemůže najít rozumný majitel televize, který dovolí vysílat pořad, bez reprízy, předčasně! Pokud ovšem nechce, v roce 2009 zřízenou, televizi zřídit až na odpis.

Nebudu zastírat, že dnes mě Barrandov poprvé doběhl, neboť jsem měl nastaven „předstih“ nahrávání „jen“ o 3 minuty. Píšu JEN, neboť, přesně dle Murphyho zákona, ještě minule to bylo 5 minut, předtím 10, ještě předtím 15, no a úvodní díly jsem nahrával dokonce s předstihem 1 hodiny a 5ti minut! Vzhledem k tomu, že Barrandov pravidelně vysílal začátky epizod s větším nebo menším zpožděním, postupně jsem z předstihu ubíral, neboť při dvou nezávislých záznamech se množství dat časem neskutečně hromadí. Teď se nakonec budu muset vrátit k minimálně 15ti minutám předstihu. Problém je, že ani kolega „z UlozTo“ to nemá celé, chybí mu 57 sekund, takže nebude vůbec snadné najít někoho, kdo má úplnou nahrávku.

A na závěr tabulka neodvysílaných dílů, zatím neaktualizovaná, takže k těm deseti, po dnešku k devíti, je zapotřebí přičíst ještě dvě další epizody.
Derrick 241 - 58 Noční modlitby (Nachtgebete) 1994 (odvysílán v neděli 31. ledna)
Derrick 242 - xx Večeře s Brunem (Abendessen mit Bruno) 1994 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 243 - xx Kočka bez uší (Katze ohne Ohren) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 244 - xx Telefonát z Vídně (Anruf aus Wien) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 245 - 59 Vrah se vrací (Ein Mord, zweiter Teil) 1995 (odvysílán v sobotu 6. února)
Derrick 246 - xx Čaj s vražedkyní? (Teestunde mit einer Mörderin?) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 247 - 60 Vražda a samí milí lidé (Ein Mord und lauter nette Leute) 1995 (odvysílán v neděli 7. února)
Derrick 248 - 61 Kostloffovo téma (Kostloffs Thema) 1995 (odvysílán v sobotu 13. února)
Derrick 249 - xx Derrickův mrtvý přítel (Derricks toter Freund) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 250 - xx Cena lidského srdce (Eines Mannes Herz) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 251 - xx Tvůj bratr je vrah (Dein Bruder, der Mörder) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 252 - xx Chladnokrevnost vrahů (Die Ungerührtheit der Mörder) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 253 - xx Pan Widanje má zlé sny (Herr Widanje träumt schlecht) 1995 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 254 - 62 Půlnoční sólo (Mitternachtssolo) 1995 (odvysílán v neděli 14. února)
Derrick 255 - 63 Druhá kulka (Die zweite Kugel) 1996 (odvysílán v sobotu 20. února)
Derrick 256 - xx Však se ještě uvidíme, vrahu (Ein schönen Tag noch, Mörder) 1996 (NEODVYSÍLÁN)
Derrick 257 - 64 Vražda u staré dámy (Ruth und die Mörderwelt) 1996 (odvysílán v neděli 21. února)
Derrick 258 - 65 Snídaně s vrahem? (Frühstückt Babette mit einem Mörder?) 1996 (odvysílán v sobotu 27. února)
Derrick 259 - 66 Pomsta za nevinnost (Mädchen im Mondlicht) 1996 (odvysílán v neděli 28. února)
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1002
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Derrick / Derrick

Příspěvek od Jirka007 »

přispěvek jsem smazal sam protože ikdyž v tom Barandov nepořadek tak jsem svuj přispěvek smazal protože mi moje předpověd nevysla Barandov v tom čislovani a vysilani maji bordel

kdo vi jestli se vubec dočkame někdy prvnich dilu
Odpovědět

Zpět na „Seriály“