Taxikář / Taxi Driver

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS )
V českém znění:

České dialogy: Jiří Zavřel
Režie: Petr Tichý
Vyrobilo: Studio Auvit pro Lucernafilm Video 1991


2.DABING: ( Nova, DVD, STV )
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Robert De Niro (Travis Bickle), Jana Paulová - Cybill Shepherd (Betsy), Miriam Chytilová - Jodie Foster (Iris), Josef Velda - Leonard Harris (senátor Charles Palantine), Jan Přeučil - Peter Boyle (Čaroděj), Marcel Vašinka - Norman Matlock (Charlie T), Marek Pavlovský - Harvey Keitel (Matthew / Sport), Tomáš Juřička - Albert Brooks (Tom) a další

Zvuk: Hugo Markes
Dialogy a režie: Ivan Hanuš
Vyrobila: ČNTS Nova ve společnosti Bär 1994


3.DABING: ( Blu-Ray, ČT )
V českém znění: Jan Šťastný - Robert De Niro (Travis Bickle), Dagmar Čárová - Cybill Shepherd (Betsy), Svatopluk Schuller - Albert Brooks (Tom), Martina Kechnerová - Jodie Foster (Iris), Pavel Šrom - Peter Boyle (Čaroděj), Ladislav Cigánek - Leonard Harris (senátor Charles Palantine)], Ernesto Čekan - Harvey Keitel (Matthew / Sport), Michal Jagelka - Martin Scorsese (žárlivý manžel), Michal Dlouhý, Václav Rašilov, Tomáš Juřička - Norman Matlock (Charlie T), Lukáš Hlavica, Tereza Bebarová, Vladimír Fišer, Libor Terš - Harry Northup (Držgrešle Dough, titulky), Kateřina Petrová a další

Překlad: Petr Sitár
Dialogy: Věra Wajsarová
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Martin Ženíšek
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila: LS Production dabing v roce 2010
Naposledy upravil(a) radik92 dne 09 říj 2012 12:39, celkem upraveno 6 x.
wasrik
Příspěvky: 67
Registrován: 06 led 2012 17:05

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od wasrik »

Vladajsoucna píše:... ve kterém De Nirův výkon "spolehlivě" mrví kdo jiný než Mahdal...
Tak mi to nedalo a kousek filmu jsem si pustil v CZ... A musím se pana Mahdala zastat, protože to vůbec není špatný a zatímco jinde má tendenci docela křičet a jeho zvýšený hlas mi je místy až nepříjemný, v tomhle filmu mi příjde umírněný, civilní a na de Nira se kupodivu hodí, alespoň co se prvních dvou třetin týče, kdy je de Niro relativně normální... Pak nevím, nedíval jsem se dál, ale film samozřejmě znám a vím, co příjde, tak si umím p. Mahdala představit, že se zase nejspíš "vyřádil". Ale celkově se mi ten výkon líbil ;)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od bloom »

n00basik píše:Novy dabing na BluRay. De Niro - J. Šťastný
Škoda, že nebyl obsazen Jiří Dvořák. V jeho podání by IMHO byl Travis Bickle lahůdkový.
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od sud »

S tím souhlasím, na mladého De Nira Jiří Dvořák sedí skvěle, líbil by se mi i třeba Martin Stránský, Petr Štěpán nebo Zbyšek Pantůček. Šťastného si na De Nira (a vůbec ne na mladého) vůbec neumím představit, Mahdal v Nováckém dabingu ale nebyl IMHO špatný (prosím, nehažte kamení ;) )
Naposledy upravil(a) sud dne 16 led 2022 12:07, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od bloom »

Osobně tipuji, že Dagmar Čárová bude ze svých hereček dabovat Cybill Shepherd a IMHO věkový rozdíl nebude dělat dobrotu (u Jodie Foster by to bylo ještě horší).
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od salgado »

Upřímně řečeno- ani se nedivím, že to předabovali, protože ten dabing je dost pekelný. Paradoxně nejlepší na něm je obsazení Mahdala. Jinak po zvukové stránce těžce odbyté. Nedabované ruchy, Jodie Foster mluví chvilku anglicky, chvilku česky. Skoro všechny vedlejší role namluvil Vašinka s Přeučilem a Juřičkou. Opravdu není o co stát.
branco108
Příspěvky: 27
Registrován: 09 kvě 2010 18:44

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od branco108 »

Dabing 1994 vyšiel aj na VHS Taxikár "Zlaté Hity Bontom Home VIdeo" v 1995
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od Stanley Roe »

Bude to zřejmě Čekan, zde ukázka .. http://youtu.be/v4VLJ-HqIHw

Michal Dlouhý daboval toho mladého afroameričana, abych byl politicky korektní :-) , co přišel loupit do večerky a De Niro ho odprásknul.. mno mohl tam dábnout i jiné štěky, Jagelka tam byl slyšet také víckrát.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6805
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od bloom »

Je to tak, je to Ernesto Čekan.
Bohužel se mi podle ukázky Jan Šťastný v této roli moc nelíbí.
salgado
Příspěvky: 2479
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Taxikář / Taxi Driver

Příspěvek od salgado »

Nedivím se, 1. nepřicházel v úvahu a 2. byl dost mizerný.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“