Městečko záhad / Gravity Falls

Pokračování příště

Moderátor: Michaela_

Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1755
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od Jack_6428 »

Třeba se blýská na lepší časy. A na školu se s prominutím... však víš co :lol: Když tam jednou nebudeš, nic se nestane. Myslím, že tohle dobrej důvod je :mrgreen: Dík. Jen tak mě to napadlo, jelikož za mořem příští měsíc začíná 2. řada a říkal jsem si, že nás Disney třeba jako minule překvapí. Tak užij výlet ;)
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1755
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od Jack_6428 »

Tak poslední sada dílů poběží na Disney od 22. listopadu. Těším 8-) Spoiler... Jen se trochu bojím jak vyzní Bill Cypher. Doposud ho daboval tuším Láďa Cigánek a to nebylo špatný, ale pro mě osobně málo. Snad si zvukař vyhraje víc s hlasem, aby vše znělo patřičně ďábelsky.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1755
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od Jack_6428 »

Tak nové díly (32 resp. 2x12 a výš) od dnešního dne. Robert Hájek (Dipper) i Pavlína Kostková-Dytrtová (Mabel) jsou zpět, včetně nezkrácených úvodních titulků.

Musím říct, že po takové době jsem si už na přeobsazené hlasy zvykl, takže návrat původních dvou byl prvních pár minut malinko nezvyk. Ale jsem za ně rád. Když už nic jiného, tak z principu.

Pavel Šrom na Stanovi zůstal. Stanova bratra mluví Ladislav Cigánek, kterej mi bohužel moc nesedí. Přijde mi, že poslední dobou ho cpou všude. Vždyť i zde těch postav mluví několik a imo to jen sráží kvalitu dabingu dolů. Plus Luboš Ondráček, Martina Šťastná, Jiří Valšuba a další.

Překlad: Zbyněk Ryba
Produkce: Jana Trefná
Zvuk: Michal Beringer
Dialogy a režie: Petra Jindrová

2015.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 800
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od starpep »

Však tam jsou od začátku druhé řady, ty ťunťo :D
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
DaveTheMan
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2016 21:41
Bydliště: Brno

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od DaveTheMan »

Tak tedy:

2. SÉRIE
V českém znění: Robert Hájek - Jason Ritter (Dipper Pines), Pavlína Kostková Dytrtová - Kristen Schaal (Mabel Pinesová), Pavel Šrom - Alex Hirsch (Stan Pines), Luboš Ondráček - Alex Hirsch (Soos Ramirez), Hana Kusnjerová - Linda Cardellini (Wendy Corduroyová)

Epizodní role: Ladislav Cigánek - J.K. Simmons (Ford Pines), Kevin Michael Richardson (duch z Panství Northwestových), Alex Hirsch (Fiddleford McGucket v epizodě 2x07), Jon Stewart (Myšmilov Mňaumňau von Čičimic), Matt Chapman (muž v horách v díle 2x06), Neil deGrasse Tyson (chytrý Tučík), Dave Wittenberg (Časoškvrně v díle 2x08), John DiMaggio (Amor), Petra Jindrová - Jennifer Coolidge (Líná Susan), Kari Wahlgren (Priscilla Northwestová, Meredith), Jillian Bell (Melody), Matt Chapman (Abuelita v díle 2x08), Martina Šťastná, Jiří Valšuba, Viktor Dvořák a další

Překlad: Zbyněk Ryba
Produkce: Jana Trefná
Hudební režie: Ondřej Izdný
Zvuk: Martin Václavík (2x01, 2x02, 2x03, 2x05), Svatopluk Cechel (2x04, 2x06, 2x07), Michal Beringer (2x12, 2x13, 2x16)
Titulky, dialogy a režie: Petra Jindrová

Poznámka: V některých dílech jsou ve znělce tyto informace úplně vynechány z různých důvodů, např. zkrácení znělky (občas jim vyšlo delší a museli se vejít do limitu)
------
Dle mého názoru má 2. série nejlepší kombinaci dabérů k tomuto seriálu. Když se to sešlo po těch dvou předchozích dabinzích, je to fakt bomba. :D Až na:
Pozor spoiler!
Stanova bratra mluví Ladislav Cigánek, kterej mi bohužel moc nesedí. Přijde mi, že poslední dobou ho cpou všude. Vždyť i zde těch postav mluví několik a imo to jen sráží kvalitu dabingu dolů.
Ladislav Cigánek by mi na Forda ani tak nevadil, kdyby nedaboval Billa Šifru (v druhé sérii zachováno původní jméno Bill Cipher) v epizodách 1x19 a 1x20. Vždyť to jsou dva úhlavní nepřátelé. :vztek: A to radši ani nebudu zmiňovat kolik postav daboval v druhé sérii (viz. nahoře).
Naposledy upravil(a) DaveTheMan dne 05 úno 2018 22:12, celkem upraveno 3 x.
maty93
Příspěvky: 193
Registrován: 21 úno 2012 15:07

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od maty93 »

Ke 2. sérii bych dodal ještě:
Rozita Erbanová - Jackie Buscarino (Pacifica Northwestová v 2x10), Libor Terš

Jinak musím souhlasit, to obsazení hlavní party se tady tak nějak ideálně nakombinovalo a zní to fajn.
Co je docela tragédie, tak vedlejší role. Opakování Cigánka bych ještě překousl, ale horší je to přeobsazování postav.
Naposledy upravil(a) maty93 dne 20 dub 2016 22:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DaveTheMan
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2016 21:41
Bydliště: Brno

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od DaveTheMan »

Tak, v oficiálním emailu od Petry Jindrové jest psáno:

Díl 2x01: Luboš Ondráček - Nick Offerman (Agent Powers), John DiMaggio (Chlapák Dan), Jiří Valšuba - Brad Abrell (Agent Trigger), Kevin Michael Richardson (Šerif Blubs), Michael Rianda (Thompson), Martina Šťastná - Niki Yang (Candy Chiu), Kari Wahlgren (reportérka Shandra Jimenezová), Jessica DiCicco (Tambry), Ondřej Izdný - Keith Ferguson (Policista Durland), Carl Faruolo (Grenda), Will Forte (Tyler Kolomil), Viktor Dvořák - Michael Rianda (Lee), Alex Hirsch (Nate), Gregg Turkington (Toby Všudevlez), Petra Jindrová - Jennifer Coolidge (Líná Susan)

Díl 2x02: Luboš Ondráček - John DiMaggio (Chlapák Dan), Jiří Valšuba - Mark Hamill (Tvaroměnec), Martina Šťastná - Jackie Buscarino (Trixandra), Ondřej Izdný - :?: (Dělník), Viktor Dvořák - Alex Hirsch (Chadley), Matt Chapman (Hlasatel v televizi)

Díl 2x03: Luboš Ondráček - Frank Caliendo (Sergei), Kevin Michael Richardson (Vazoun Henry), Jiří Valšuba - Patton Oswalt (Franz), Alex Hirsch (Fiddleford McGucket), :?: (Hlasatel v televizi), Martina Šťastná - Jackie Buscarino (Pacifica Northwestová), Ondřej Izdný - John Roberts (Xyler), Viktor Dvořák - Gregory Michael Cipes (Craz), Justin Roiland (Král Jamka), Nathan Fillion (Preston Northwest), Hana Kusnjerová - Kari Wahlgren (Polly), Petra Jindrová, Šimon Lupínek

Poznámka: Všichni dabéři vedlejších postav dabovali Liliputány.

Díl 2x05: Luboš Ondráček - Matt Chapman (Jezevec Vilda), Jiří Valšuba - Brian Bloom (Rumble McSkirmish), Martina Šťastná - Jessica DiCicco (.GIFfany), Viktor Dvořák - Paul Scheer (Gary), Petra Jindrová - Matt Chapman (Abuelita), Jillian Bell (Melody), Kari Wahlgren (Pokladní), :?: (Sova Houkalka)

+ Viktor Dvořák - Alex Hirsch (Bill Cipher), Ondřej Izdný - Thurop Van Orman (Gideon) (v 1. sérii též)
vyrobila SDI Media v letech 2015 - 2016
Naposledy upravil(a) DaveTheMan dne 05 úno 2018 22:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1755
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od Jack_6428 »

Tak dnes seriál na Disney Channel definitivně skončil a údajně o pár dní dříve i na Déčku byl poslední díl. Seriál bezkonkurenční, ale potěšily mě stejné pocity u dabingu. Fakt se mi to čtyřdílné finále líbilo ve všech rozměrech a směrech. Přestože půlka seriálu byla nadabovaná tak a druhá zas onak, celkově je výsledek stejně nadprůměrný, bavilo mě na to v češtině koukat a určitě se budu rád v reprízách do Městečka záhad vracet. Děkuji tedy těm, kteří se na našem znění podíleli. Jen mě mrzí, že není žádné video z natáčení. Hrozně by mě zajímali dojmy tvůrců a co na seriál říkají.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
petapf
Příspěvky: 27
Registrován: 13 srp 2012 14:47

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od petapf »

DaveTheMan píše:Tak tedy:
Stanova bratra mluví Ladislav Cigánek, kterej mi bohužel moc nesedí. Přijde mi, že poslední dobou ho cpou všude. Vždyť i zde těch postav mluví několik a imo to jen sráží kvalitu dabingu dolů.
Ladislav Cigánek by mi na Forda ani tak nevadil, kdyby nedaboval Billa Šifru (v druhé sérii zachováno původní jméno Bill Cipher) v epizodách 1x19 a 1x20. Vždyť to jsou dva úhlavní nepřátelé. :vztek: A to radši ani nebudu zmiňovat kolik postav daboval v druhé sérii (viz. nahoře).
V originále je mluví stejný člověk a tím je Alex, ten zároveň mluví i Zlejdu Stanna, Suse a další :) Takže tam bych problém neviděl. :)
Uživatelský avatar
DaveTheMan
Příspěvky: 63
Registrován: 13 dub 2016 21:41
Bydliště: Brno

Re: Městečko záhad / Gravity Falls

Nový příspěvek od DaveTheMan »

nene, Forda Pinese v originále mluví J.K. Simmons :nesouhlas:
Naposledy upravil(a) DaveTheMan dne 05 úno 2018 22:13, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“