Grand Hotel / Gran Hotel

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od TmavyCyklista »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1. DABING (AXN, Epic Drama)
1. SÉRIE
V českém znění: Libor Bouček - Yon González (Julio Olmedo), Anna Brousková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Ilona Svobodová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Radek Kuchař - Eloy Azorín (Javier Alarcón), Marek Holý - Llorenç González (Andrés), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Milan Kačmarčík - Pedro Alonso (Diego Murquia), Marcel Vašinka - Pep Anton Muñoz (inspektor Ayala), Bohuslav Kalva - Manuel de Blas (Benjamin), José Luis de Madariaga (doktor Santamaría), Txema Blasco (Anselmo), Miguel Ángel Jenner (generál Alejandro Herrera), Petra Hobzová - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová), René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Marek Libert - Alejandro Cano (Pascual), Jana Postlerová - Kiti Mánver (Doña Elisa), Asunción Balaguer (Lady Ludivina), Nikola Votočková - Paula Prendes (Cristina Olmedová), Patricia Delgado (Mercedes), Pavel Tesař - Fele Martínez (Alfredo Vergara), Antonio Reyes (detektiv Hernando), Vojtěch Hájek - Dion Córdoba (recepční Mateo), Martin Velda - Miguel Mota (Garrido), Iván Morales (hostinský Sebastián) a další

Překlad: Eva Kalábová
Dialogy: Karolína Veldová
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Režie: Martin Velda

Vyrobila společnost SDI Media v roce 2013.

2. SÉRIE
V českém znění: Libor Bouček - Yon González (Julio Olmedo), Anna Brousková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Ilona Svobodová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Marcel Vašinka - Pep Anton Muñoz (inspektor Ayala), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Milan Kačmarčík - Pedro Alonso (Diego Murquia), Marek Holý - Llorenç González (Andrés), Pavel Tesař - Fele Martínez (Alfredo Vergara), Antonio Reyes (detektiv Hernando), Radek Kuchař - Eloy Azorín (Javier Alarcón), René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Raquel Sierra (Natalia), Petra Hobzová - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová), Jana Postlerová - Kiti Mánver (Doňa Elisa), Asunción Balaguer (Lady Ludivina), Vojtěch Hájek - Dion Córdoba (recepční Mateo), Pavel Rímský - Juan Luis Galiardo (Ernesto Varela), Juan Ribó (advokát Castera), Chani Martín (fotograf Nuňéz), Ladislav Cigánek - Lolo Herrero (pašerák "Medvěd"), Carlos Manuel Díaz (Eusebio), Abdelatif Hwidar (Bakhtiari, perský konzul), Kateřina Peřinová - Cristina Brondo (Beatriz), Lydia Bosch (Violeta Salinasová), Jitka Ježková - Marian Arahuetes (pokojská Isabel), Petr Gelnar - Alfonso Bassave (Gonsalo Alarcón), Pavel Šrom - Jordi Bosch (Don Carlos Alarcón), Jana Mařasová - Silvia Marsó (Adriana), Ivana Korolová - Andrea Trepat (Doncella Camilla), Jiří Valšuba - José Luis Patiño (Luis Quiroga), Martin Velda - Miguel Mota (Garrido), Iván Morales (hostinský Sebastián), Petr Lněnička, Radek Hoppe a další

Překlad: Eva Kalábová
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Režie: Martin Velda

Vyrobila společnost SDI Media v roce 2014.

3. SÉRIE
V českém znění: Libor Bouček - Yon González (Julio Olmedo), Anna Brousková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Zuzana Schulzová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Martina Kechnerová - Megan Montaner (Maite Ribellesová), Marcel Vašinka - Pep Anton Muñoz (inspektor Ayala), Pavel Šrom - Lluís Homar (Jesús Cisneros), Šárka Vondrová, Svatopluk Schuller - Pedro Alonso (Diego Murquia), Radek Hoppe - Llorenç González (Andrés), Vojtěch Hájek - Daniel Pérez Prada (inspektor Bazán), Pavel Tesař - Antonio Reyes (detektiv Hernando), René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Bohuslav Kalva, Martin Velda (titulky) a další

Překlad: Eva Kalábová
Dialogy: Dagmar Novotná, Anetta Hortvíková
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Režie: Martin Velda

Vyrobila společnost SDI Media v roce 2015.

2. DABING (Prima)
1. SÉRIE
V českém znění: Petr Neskusil - Yon González (Julio Olmedo), Jana Stryková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Dagmar Čárová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Petr Burian - Eloy Azorín (Javier Alarcón), Jan Škvor - Llorenç González (Andrés), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Petr Gelnar - Pedro Alonso (Diego Murquia), Ludvík Král - Manuel de Blas (Benjamin), titulky, René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Kristina Jelínková - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová), Ivan Jiřík - Fele Martínez (Alfredo Vergara), Malvína Pachlová - Paula Prendes (Cristina Olmedová), Eva Miláčková - Asunción Balaguer (Lady), Radovan Vaculík - Iván Morales (Sebastián) a další

epizodní role: Alena Procházková - Selica Torcal (žena ve vlaku), Jiří Ployhar - Alejandro Cano (Pascual), Bohuslav Kalva - José Luis de Madariaga (doktor Santamaría) a další

Překlad: Lenka Filová
Dialogy: Markéta Kautská
Zvuk: Michal Závěrka
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Miroslav Walter

Ve studiu AudioTech vyrobila FTV Prima, spol. s r. o. 2018.

2. SÉRIE
V českém znění: Petr Neskusil - Yon González (Julio Olmedo), Jana Stryková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Dagmar Čárová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Petr Burian - Eloy Azorín (Javier Alarcón), Jan Škvor - Llorenç González (Andrés), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Petr Gelnar - Pedro Alonso (Diego Murquia), René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Kristina Jelínková - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová), Ivan Jiřík - Fele Martínez (Alfredo Vergara) a další

Překlad: Lenka Filová
Dialogy: Markéta Kautská
Zvuk: Michal Závěrka
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Miroslav Walter

Ve studiu AudioTech vyrobila FTV Prima spol. s.r.o. v roce 2018

3. SÉRIE
V českém znění: Petr Neskusil - Yon González (Julio Olmedo), Jana Stryková - Amaia Salamanca (Alicia Alarcónová), Dagmar Čárová - Adriana Ozores (Doña Teresa), Petr Burian - Eloy Azorín (Javier Alarcón), Jan Škvor - Llorenç González (Andrés), Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová), Petr Gelnar - Pedro Alonso (Diego Murquia), René Slováčková - Marta Larralde (Belén), Kristina Jelínková - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová), Ivan Jiřík - Fele Martínez (Alfredo Vergara) a další

Překlad: Lenka Filová
Dialogy: Markéta Kautská
Zvuk: Michal Závěrka
Produkce: Libuše Witzová
Vedoucí výroby: Kristýna Pavlíková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Miroslav Walter

Ve studiu AudioTech vyrobila FTV Prima spol. s.r.o. v roce 2019
Naposledy upravil(a) TmavyCyklista dne 17 říj 2016 18:00, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Teď jsem na AXN zahlédl v CZ dabingu jeden z posledních dílů, tak přidám pár hlasů, které jsem stačil rozpoznat.

Pavel Šrom - Lluís Homar (Jesús Cisneros)
Svatopluk Schuller - Pedro Alonso (Diego)
Radek Hoppe - Llorenç González (Andrés)
Jinou dabérku oproti dřívějším dílům měla i Doña Teresa, ale hlas jsem nebyl schopen určit.

Co mě ale hodně šokovalo je, že Češi ten seriál nějak divně rozkouskovali a nejspíš tak v česky dabované verzi bude víc dílů, než kolik jich je ve skutečnosti. Tak např. ten právě odvysílaný díl (podle správného pořadí to byl 36. díl z 39) měl správně skončit scénou, kdy se Julio v jeskyni ukáže Diegovi, přitom v CZ verzi ten díl pokračoval a ukončen byl až asi o půl hodiny později, kdy v originále měl být další díl v necelé polovině. Jak je vůbec možné, že si Češi zahraniční seriály rozkouskovávají kde chtějí a podle sebe si i určují konec dílu a začátek dalšího, tam, kde být nemají? Dovoluje to vůbec licence?
Ani se nedivím, že na česky dabované díly Grand Hotelu nejspíš nikdo nekouká (důkazem je i zdejší dlouhodobá neaktualizace) a všichni to raději mají ve slovenštině. Jednak slovenský dabing je mnohem povedenější a hlasy na dané postavy daleko lépe sedí, pak taky Slováci odvysílali seriál celý bez nějakého ročního čekání na zbytek a hlavně nezasahovali do epizod a nesestřihávali je a neukončovali, jak je napadne.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

S tou aktualizací jsem to nemyslel jen na tebe, ale spíš obecně, že nikdo tu za celou dobu nepřipsal doplnění dabingu ani druhé řady, natož té třetí. Já sice AXN chytnu, ale protože už mám celý seriál dávno stažený a vypálený s SK dabingem, pravidelně to česky nesleduju, jen občas, abych porovnal dabing.
Ještě jsem si vzpomněl, že v závěrečných titulcích toho dnešního dílu byla zmíněna Zuzana Mixová, nejspíš dabovala Angelu, ale jistý si tím nejsem. Jinak Marcel Vašinka i nadále zůstal v roli inspektora Ayaly, Radek Kuchař na Javierovi a pravděpodobně i Bouček na Juliovi. Proč vyměnili Svobodovou za jinou dabérku je další záhada, právě její hlas na roli Doňi Teresy dobře seděl.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Další zjištění dabéři k 3. řadě:

Zuzana Schulzová - Adriana Ozores (Doňa Teresa)
Zuzana Mixová - Concha Velasco (Angela Salinasová)
Vojtěch Hájek - Daniel Pérez Prada (inspektor Bazán)

Pak tu jsou tací, kde nemám úplnou jistotu a je potřeba to ověřit
Martina Kechnerová - Megan Montaner (Maite Ribellesová)
Pavel Tesař - Antonio Reyes (detektiv Hernando)
René Slováčková - Marta Larralde (Belén Martínová)

V menších rolích taky Martin Velda, Bohuslav Kalva.
Tvůrce českého znění jsem si nezapamatoval, akorát režii měl nejspíš Martin Velda.

A už jsem taky zjistil, jakým systémem jsou ty díly v české verzi sestříhány. Zatímco první dvě řady odvysílali tak jak byly natočeny, tj. každý díl o délce celovečerního filmu (v rozmezí od 70 do 95 minut, jak je tomu u těchto nových španělských seriálů zvykem), tak u té třetí řady to Češi nesmyslně rozkouskovali na 45-minutové díly bez ohledu na skutečnou délku epizody. Ve výsledku se tedy stalo, že 3. řada, která má správně 14 dílů jich tak v CZ verzi bude mít 24. Rád bych věděl, který debil zavedl takto nesmyslně rozstříhat epizody a z jakého důvodu.:roll:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Na Sdilej.cz jsem našel většinu dílů z 1. a 2. řady, tak jsem si jich několik stáhl a mám tu další zjištěné dabéry.
U dabérů označených hvězdičkou si nejsem stoprocentně jistý.

1. řada
Bohuslav Kalva - Miguel Ángel Jenner (generál Alejandro Herrera)
Nikola Votočková * - Paula Prendes (Cristina Olmedová) + Patricia Delgado (Mercedes)

1. + 2. řada
Milan Kačmarčík - Pedro Alonso (Diego Murquia)
Petra Hobzová * - Luz Valdenebro (Sofía Alarcónová)
Pavel Tesař - Fele Martínez (Alfredo Vergara) + Antonio Reyes (Hernando)
Jana Postlerová - Asunción Balaguer (Lady Ludivina) + Kiti Mánver (Doňa Elisa, matka Alfreda)
Martin Velda - Miguel Mota (Garrido) + Iván Morales (hostinský Sebastián)
Vojtěch Hájek - Dion Córdoba (recepční Mateo)

2. řada
Pavel Rímský - Juan Luis Galiardo (Ernesto Varela) + Juan Ribó (advokát Castera) + Chani Martín (fotograf Nuňéz)
Ladislav Cigánek - Lolo Herrero (pašerák "Medvěd") + Carlos Manuel Díaz (Eusebio) + Abdelatif Hwidar (Bakhtiari, perský konzul)
Kateřina Velebová - Cristina Brondo (Beatriz) + Lydia Bosch (Violeta Salinasová)
Jitka Ježková - Marian Arahuetes (pokojská Isabel)
Petr Gelnar - Alfonso Bassave (Gonsalo Alarcón)
Pavel Šrom - Jordi Bosch (Don Carlos Alarcón) + ("jednoruký" Pablo/Juan) + více rolí
Jana Mařasová - Silvia Marsó (Adriana)

Pořád ale chybí zjistit dabéry mnoha rolí, hlavně z 3. řady, kterou evidentně nikdo nenahrává ani nesleduje.

A pro ty, kteří to ještě nevědí, Italové i Mexičané natočili vlastní verze Grand Hotelu, více v diskusi Zajímavosti.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Pár dabérů sice u 3. řady na konci dílů zmiňují, ale zdaleka ne všechny, takže většinu jich budeš muset doplnit jen podle hlasu. I u té 2. řady vypsali v závěrečné ukázce na další díl asi jen 6 nebo 7 nejhlavnějších dabérů. Většinu dabérek, např. těch co dabují ty pokojské Camilu, Natalii a Catalinu, jsem nebyl schopen poznat. Stejně tak jsem nepoznal dabéra toho Adrésova staršího bratra, co ho chtěl zabít.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Teď jsem si poslechl ukázku hlasu Šárky Vondrové (nikdy předtím jsem ji v ničem neslyšel) a zřejmě ona ve všech třech řadách dabovala Sofíu. V titulcích několika epizod 2. řady byla uvedena Petra Hobzová, tak jsem ji mylně pokládal za dabérku Sofíe, ale evidentně dabovala jinou roli, otázka je koho...

Ještě k 1. řadě Nikola Votočková - Elena Tarrats (pokojská Catalina)
Dialogy: Karolína Veldová
Jinak všechno ostatní (překlad, zvuk, produkce, režie) se shoduje s druhou řadou.

Ve 2. řadě Petr Lněnička - Víctor Clavijo (Llanes)

U 3. řady dosud chybí zjistit dabéra toho kněze Graua (zastihl jsem poslední díly, v nichž už se nevyskytoval). Nepoznal jsem dabérku Laury Montenegrové, ani Clary (té co v prvních dílech 3. řady Cisnerosovi pomáhala v únosu Alicie a v předposledním dílu v přestrojení za Alicii postřelila Diega).
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od fofo16 »

Sofiu dabovala ale vážne Hobzová, ak sa správne pamätám :-? Prípadne niekto nahoďte ukážku...
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

fofo16 píše:Sofiu dabovala ale vážne Hobzová, ak sa správne pamätám :-? Prípadne niekto nahoďte ukážku...
Asi by to spíš chtělo jinou hlasovou ukázku Hobzové. V té ukázce z r. 2009, co je v jejím profilu má hlas velmi podobný Kateřině Velebové, což mě mate, protože hlas Sofíe se podle mě vůbec nepodobná hlasu z té ukázky. Nahoďte někdo hlas Hobzové z posledních let (od 2013) a pak bude snažší stoprocentně určit, zda Sofíu dabovala.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grand Hotel / Gran Hotel

Příspěvek od Krikri »

Na AXN White dávají od začátku 3. řadu. V ní si Martin Velda vzal na starost další vedlejší role. Konkrétně:
Roger Coma (otec Grau) + Carlos García (Ezequiel) + i nadále dabuje hospodského Sebastiána a čtení titulků.
Rovněž jsem postřehl, že Zuzana Mixová (samozřejmě mimo Angely) navíc dabuje i matku Javierovy manželky Laury. A Vojtěch Hájek, který (kromě již doplněného Bazána) i v této poslední řadě dabuje recepčního Matea je ovšem na této roli v některých scénách nesmyslně nahrazen jiným dabérem.
To je fakt bordel, většina dabérů tu má běžně tři až čtyři role a občas jsou vystřídání jinými dabéry. Taky je zvláštní, že v češtině nejsou jednotlivé díly seriálu už od začátku pojmenovány, zatímco v originále i v SK dabingu má každý díl svůj název. Ve 3. řadě, která je česky navíc dost debilně rozstříhána na konci dílů chybí tradiční ukázka na další díl, odflákli to jen černým obrazem s titulky.
Zlatý slovenský dabing, který je u tohoto seriálu skutečně grandiózní a měl by dostat nějaké ocenění.
Je neskutečná škoda, že odfláknutý český dabing tento vynikající seriál dost degraduje.:(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Odpovědět

Zpět na „Seriály“