Vřískot / Scream

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Vřískot / Scream

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Vřískot 2, Vřískot 3, Vřískot 4

1. DABING: VHS, DVD, Prima
V českém znění: Tereza Chudobová - Neve Campbell (Sidney Prescottová), Filip Jančík - David Arquette (Dewey Riley), Hana Krtičková - Courteney Cox (Gale Weathersová), Pavel Vondra - Matthew Lillard (Stuart), Martin Sobotka - Skeet Ulrich (Billy Loomis), Miroslava Součková - Rose McGowan (Tatum Rileyová), Jan Dolanský - Jamie Kennedy (Randy), Jaroslav Kaňkovský - Henry Winkler (ředitel Himbry), Helena Brabcová - Drew Barrymore (Casey Beckerová), Ivan Jurka - W. Earl Brown (Kenny), Radka Malá, Tomáš Juřička, Dana Černá, Radek Bár, Michal Michálek, Bohuslav Kalva (titulky)

Spolupracovali: Radka Lehká, Olina Smíšková, Zdeněk Franc, Jana Kovaříková
Překlad: Silvie Čapková
Zvuk: Miloš Sommer
Režie: Karolína Průšová
Vyrobil: Bontonfilms 1997

2. DABING: ČT
V českém znění: Adéla Pristášová - Neve Campbell (Sidney Prescottová), Saša Rašilov - David Arquette (Dewey Riley), Pavla Rychlá - Courteney Cox (Gale Weathersová), David Novotný - Matthew Lillard (Stuart), Michal Jagelka - Skeet Ulrich (Billy Loomis), Vladimíra Včelná - Rose McGowan (Tatum Rileyová), Jan Maxián - Jamie Kennedy (Randy), Václav Knop - Henry Winkler (ředitel Himbry), Lucie Vondráčková - Drew Barrymore (Casey Beckerová), Vlastimil Zavřel - Earl W. Brown (Kenny), Miloš Hlavica - Joseph Whipp (šerif Burke), Marek Vašut - Roger Jackson (hlas v telefonu)

Překlad: Pavel Medek
Zvuk: Zdeněk Dušek
Dramaturgie: Michael Málek
Střih: Ivana Kratochvílová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Jan Mostecký
Dialogy a režie: Elmar Kloss
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 2001
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od Manche »

Viděl někdo ten ČT dabing jedničky? Není nad Chudobovou a Maxiána si na Randym neumím moc představit, ale jinak obsazení nevypadá špatně, tak by mě zajímaly nějaké názory...
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od James55 »

Mám ho nahraný na VHS. Jsou tam lepší herecké výkony a oproti původnímu dabingu není od první minuty znát, kdo je vrahem.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od Manche »

James55 píše:Mám ho nahraný na VHS. Jsou tam lepší herecké výkony a oproti původnímu dabingu není od první minuty znát, kdo je vrahem.
Pro ty, co film ještě neznají, pozor na spoiler!!!
I když se mi Pavel Vondra na Stuovi docela líbil, tak mi taky dost vadilo, že se díky tomu dal vrah identifikovat hned od začátku. Podobně to ale bylo i ve dvojce, kde se i přes mírně zkreslený hlas dal poznat na vrahovi hlas Michala Jagelky.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od Ištván87 »

Jojo, v dabingu ČT mluví vraha v telefonu Marek Vašut, a zní to dostatečně děsivě... Nicméně Stu je lepší v původním dabingu: "Táta s mamkou se na mě budou hrozně zlobit." :D A stejně tak Filip Jančík je Filip Jančík... Ale co je příšerné na prvním dabingu, to je Helena Brabcová, dabující Drew Barrymore... Lucka Vondráčková je daleko lepší, a tím nemyslím ani tak výběr dabérky jako spíš herecký výkon...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Papo
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 lis 2008 07:43
Bydliště: Trenčianske Teplice, SR

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od Papo »

Jaroslav Kaňkovský - Henry Winkler, Lawrence Hecht (ředitel Arthur Himbry, pan Prescott),
Helena Brabcová - Drew Barrymore, Leonora Scelfo, Bonnie Wood (Casey Beckerová, roztleskávačka na toaletách, holka ve videopůjčovně),
...
Radka Malá - Carla Hatley, Frances Lee McCain, Lisa Beach (Caseyna matka, paní Rileyová, TV reportérka),
Tomáš Juřička - C.W. Morgan, Tony Kilbert (Hank Loomis, TV reportér),
Ivan Jurka - W. Earl Brown (Kenny),
Dana Černá - Lisa Canning, Nancy Anne Ridder (reportérka s maskou, holka na toaletách),
Radek Bár - Ryan Kennedy, Matt McDonald (vyloučený puberťák #2, zákazník ve videopůjčovně),
Michal Michálek - Troy Bishop (vyloučený puberťák #1),
Bohuslav Kalva - Joseph Whipp, David Booth, Wes Craven (šerif Burke, Caseyn otec, školník Fred + titulky)
melkortheevil
Příspěvky: 72
Registrován: 08 úno 2009 12:24

Re: Vřískot 1-3 / Scream

Příspěvek od melkortheevil »

Ištván87 píše:Jojo, v dabingu ČT mluví vraha v telefonu Marek Vašut, a zní to dostatečně děsivě... Nicméně Stu je lepší v původním dabingu: "Táta s mamkou se na mě budou hrozně zlobit." :D A stejně tak Filip Jančík je Filip Jančík... Ale co je příšerné na prvním dabingu, to je Helena Brabcová, dabující Drew Barrymore... Lucka Vondráčková je daleko lepší, a tím nemyslím ani tak výběr dabérky jako spíš herecký výkon...
Vašut výborný ale sorry, Vondráčková teda podle mě herecky naprosto tragická. Neuvěřil jsem ji ani slovo.
Silencia
Příspěvky: 2
Registrován: 14 říj 2012 18:39

Re: Vřískot / Scream

Příspěvek od Silencia »

Mě osobně se víc líbí dabing z ČT. Byl první co jsem viděla, měla jsem ho nahraný a zvykla jsem si na to. A ten druhej mi přijde moc hranej. Dabovaný spíš jako parodie, že ten film není brán tak vážně. A vyslovování jména Tatum??? :evil: :( Bohužel se ta kazeta rozbila a na netu jde najít jen ten druhej dabing. Což mě moc mrzí. Doufám, že dabing ČT ještě někdy uslyším...
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Vřískot / Scream

Příspěvek od richardda »

VHS dabing vysilan i na HBO/CINEMAX. A v titulcich je uvedeno vyrobil BONTONFILM, ne BONTONFILMS.
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“