Můj přítel delfín / Flipper

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Můj přítel delfín / Flipper

Příspěvek od Licence2kill »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Skokan, Skokanova dobrodružství, Delfín Filip

1. DABING: ČST – 26 epizod
V českém znění: Bohumil Švarc - Brian Kelly (Porter), Lubomír Řehák - Luke Halpin (Sandy), Vladimír Dlouhý- Tommy Norden (Bud), Bedřich Šetena - Joe Morrison (Jed Harvey), Michaela Vítová - Denise Nickerson (Tina), Jiří Prager - Phil Vandervort (Mike) a další

Hudební spolupráce: Miloš Holeček
Zvuk: Jiří Zelenka
Střih: Jiří Šesták
Asistent režie: Zdeněk Štěpán
Výroba: Miloš Novák
Dialogy a režie českého znění: Blanka Nováková
Vyrobilo: Dabingové studio ČT Praha 1971-72

2. DABING: ČT – 88 epizod
V českém znění: Ladislav Županič - Brian Kelly (Porter), Vít Ondračka - Luke Halpin (Sandy), Jan Škvor- Tommy Norden (Bud) a další

Překlad a dialogy: Josef Konáš, Jana Žlábková, Ivana Mičínová, Jaroslav Machek, Věra Čermáková, Světlana Osolsobě
Dialogy: Josef Konáš, Jana Žlábková, Jiří F. Svoboda, Jaroslav Machek, Petr skarke
Dramaturgie: Lenka Lukešová
Asistent režie: Drahoslava Pešulová (1.-44. díl), Petr Skarke (45.-88. díl)
Vedoucí výrobního štábu: Jiřina Finková
Režie českého znění: Jiří F. Svoboda (1.-44. díl), Petr Skarke (45.-88. díl)
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1997
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Můj přítel delfín / Flipper

Příspěvek od Licence2kill »

Z celkových 88 epizod natočených v letech 1964-67 odvysílala ČST 26 výběrových (všechny se dochovaly), vybraných zřejmě ze všech 3 sérií a nekopírujících pořadí uvedení v americké televizi. Informace zde uvedené pocházejí pouze z prvních třech epizod, takže nerozepisuji obsazení podle dílů. Jde o epizody:
Návštěva v zátoce / The White Dolphin
Výlet na voru / Bud Minds Baby
Kluk z města / City Boy

V polovině 90. rozhodla dramaturgie o nakoupení celého seriálu, tudíž i epizod dřív nenadabovaných, takže byl vyroben dabing nový ke všem 88 dílům.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“