Dabing

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9260
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od filip »

Na menší role, potom i větší nemusí mít nikdo školu. Stačí kontakty :D :) .
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od ReDabér »

bfree píše:Takovým příkladem je např. Libor Bouček, který vlastně ani není hercem, jeho hlas je nezajímavý, někdy by se dalo říct, že je až otravný a přesto čas od času namlouvá dokonce hlavní role. Jenže to je právě učebnicový příklad toho, když má někdo kontakty. Tak to bohužel je, ale naštěstí se jedná o ojedinělé případy.
Před tohle příště dej "IMHO" nebo něco, co by vjadřovalo, že se jedná o tvůj názor. Libor Bouček je výborný dabér, který se svým hlasem umí pracovat. A není to moderátor, který by se přes konexe dostal k dabingu a tam si něco zkoušel. Dabingu se věnuje už od dětství, kdy byl k němu vedený už od Dismanova rozhlasového dětského sboru. Takže tyhle svoje antipatické soudy tu neprezentuj jako nějaká fakta :nesouhlas:
bfree
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2016 09:41

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od bfree »

Děkuji za školení :-: To co tady prezentuji, je můj subjektivní názor a není třeba to nijak zdůrazňovat nebo na to výrazně poukazovat. Ale speciálně pro tebe - so...in my humble opinion - Bouček je průměrný dabér a to se držím hodně při zemi. A ne každý jako on, má ty možnosti, aby s ním od mala někdo pracoval. A že by se dostal tam kde je bez konexí? Nenech se vysmát. Našli by se jiní, lepší a ti dabují málo anebo se k dabingu vůbec nedostanou. Moderátor fajn, nic proti němu nemám, ale na dabing je to slabý hráč. A k předchozí odpovědi od Filip: Filipe, ironie a sarkasmus mi nevadí, klidně si piš a müsli co chceš, stejně to nezměníš. Dokonce po tobě ani nechci, aby jsi před to napsal IMHO :D
Naposledy upravil(a) bfree dne 14 úno 2016 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od ReDabér »

Mně je jedno, koho za špatného dabéra považuješ a koho ne. Mně šlo jen o tu suverénní formulaci, kde byl LB prezentován jako příkladně špatný dabér, když se jedná jen o tvůj názor.
A nemusíš mi vysvětlovat, proč si myslíš, že je špatný. Já ho slyšel v dabingu mnohokrát a považuji ho za velmi schopného dabéra, takže se na ničem neshodneme a tak bych diskuzi tímto ukončil.
bfree
Příspěvky: 4
Registrován: 14 úno 2016 09:41

Re: Dabing jako povolání??

Příspěvek od bfree »

Jako suverénní formulaci jsi to pochopil ty a podle toho jsi reagoval. Máš na to právo a stejně tak já mám právo mluvit o Boučkovi špatně, protože prostě chci a je to můj názor. A nikde nevidím, že bych ti vysvětloval, proč si myslím, že je Bouček slabý dabér, takže nechytrač. S ukončením diskuze s tebou na téma Bouček souhlasím.
KristyTheGirl
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2016 17:51

Chtěla bych být dabérkou

Příspěvek od KristyTheGirl »

Dobrý den.Chtěla bych být dabérkou a je mi 11 let.Mohli by jste mi prosím poradit jak na to?
KristyTheGirl
PaterickQ
Příspěvky: 4
Registrován: 07 úno 2017 16:48

Dabing

Příspěvek od PaterickQ »

Zdravím. Zajímám se nějakou dobu o dabing (prostě si jen tak dabuju sám pro sebe něco) a chci se zeptat, jestli nevíte kde bych se mohl přihlásit. Je mi 13 let.. Díky za každou radu/odpověď.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Dabing

Příspěvek od Lukiz »

Třeba tady: http://www.kurzyapplaus.cz/kurzy-dabing ... ro-deti-4/

A pak nám sem napiš zkušenosti.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing

Příspěvek od KOMZA »

Nebo můžeš zkusit třeba amatérskou skupinu Fénix ProDabing: http://www.fenixprodabing.cz/ ;)
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“