Marie Terezie / Maria Theresia

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9286
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související: Marie Terezie II, Marie Terezie III

V českém znění: Berenika Kohoutová - Marie-Luise Stockinger (Marie Terezie), Martin Stránský - Fritz Karl (Filip VI.), Jiří Štěpnička - Karl Markovics (Evžen Savojovský), Igor Bareš - Zoltán Rátóti (Grumbkow), Petr Lněnička - Alexander Bárta (Filip Josef Kinský), Petr Stach - Bálint Adorjáni (Mikoláš Esterházy), Vanda Konečná - Julia Stemberger (Karolína Fuchsová), Martin Zahálka - Cornelius Obonya (Philipp), Anna Suchánková - Anna Posch (Marie Anna), Andrea Elsnerová - Nathalie Ann Köbli (Vilemína), Jan Šťastný - Dominik Warta (Johann), Regina Řandová - Petra Polnišová (hraběnka Von Grabenová), Hana Ševčíková - Rebeka Poláková (hraběnka Schwarzová), Michal Dlouhý - Ervin Nagy (Pál Esterházy), Antonie Talacková - Réka Tenki (hraběnka Lorenzová), Saša Rašilov - Milan Ondrík (Leopold), Zuzana Mauréry - Zuzana Mauréry (madam de Chartres), Tatiana Pauhofová - Tatiana Pauhofová (Eliza), Ladislav Županič - Karel Polišenský (Heinrich von Auersperg), Bohuslav Kalva - Václav Baur (Friedrich Wilhelm of Haugwitz), Svatopluk Schuller - Vladimír Hajdu (Obchodník), Matěj Převrátil - Jan Jakub Ryba (František Štěpán 15 let)

Dialogy: Pavlína Vojtová
Zvuk: Martin Ženíšek, Martin Jílek
Režie: Alice Hurychová
Vyrobila Česká televize ve společnosti Studio Soundbox v roce 2017
Naposledy upravil(a) filip dne 03 led 2018 12:08, celkem upraveno 1 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od salgado »

Tedy upřímně řečeno- nejedná se právě o vydařený dabing. Hlavně po technické stránce, někteří herci se obtížně trefovali do vlastních dialogů, překvapuje mě to třeba u Jiřího Štěpničky, jehož dabing Evžena Savojského mi přišel dosti asynchronní.
fabec122
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od fabec122 »

Také nejsem spokojený, Jiří Štěpnička je podle mě úplný úlet, tohle obsazení se vůbec nepovedlo a souhlasím i s kolegou nademnou, ani herecky mě tu J. Štěpnička příliš nepřesvědčil.
Ani Martin Stránský mic moc nesedl,podoba mezi herci sice je, ale pocitově pro mě roli dost omlazoval.
Berenika Kohoutová je obsazená dobře, ale myslím, že by ještě potřebovala trochu potrénovat, aby mohla být obsazována na hlavní role.
Táňa Pauhofová se taky namluvila do čeština ne? V prvním díle měla jen pár vět, ale zdálo se mi, že také oproti ostatním dost vystupují, takže by to mohl být postsynchron.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od -kNiGHT- »

Jen tak náhodně jsem našel v 28 minutě (1 dílu) rozhovor mezi Grumbkowem (Igor Bareš) a Evženem Savojovským (Jiří Štěpnička) a na nějaké technické nedostatky jsem nepřišel. Přišlo mi to víc jak dobré.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1125 ... ast-prvni/
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od ReDabér »

Ladislav Županič - Karel Polišenský (Heinrich von Auersperg)
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1872
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od Teoretik »

Já jsem si přehrál celý první díl, a myslím že se dabing povedl lépe než dokreslovačky pozadí :-)

to fabec: Táňa Pauhofová se mluví sama, má v prvním díle pár vět ke konci, a tam je drobná nepřesnost, vzniklá podle mého dodatečnou úpravou dialogu
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od DAN K. »

fabec122 píše:Berenika Kohoutová je obsazená dobře, ale myslím, že by ještě potřebovala trochu potrénovat, aby mohla být obsazována na hlavní role.
Mně právě Berenika přišla jediná dobrá. Tady v tom případě ani nevadí lehce amatérský projev (ale u ní mi to nepřišlo), protože lépe splývá s přirozeným herectví českých herců. Dabing vlastní tvorby je velmi náročná a ošemetná disciplína. A řekl bych hlavně nevděčná, proto bych chtěl být hodně shovívavý, ale když vedl dialog dabovaný herec a český herec měl jsem nutkání to vypnout. Podle mě takový dabing vyžaduje volbu hlasů, který nejsou slyšet v každém druhém dabingu nebo reklamě (Šťastný, Stránský) a nebo aspoň nemají tak výraznou barvu (třeba bych aspoň dal J. Vondráčka místo J. Štěpničky, kterému už ten hlas přece jen dost zestárnul). Jinak potom ten dabing oproti českým hercům hrozně vyčnívá. Tady to podle mě bylo hlavně špatně udělané po stránce zvukařské. Čeští herci zněli přirozeně, zatímco oproti nim ty dabéři hrozně afektovaně vyčnívali a bylo slyšet studio. Asi k tomu i přispělo, že to nebylo úplně stoprocentně dobře upravené na retnice.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9286
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od filip »

Místo Štěpničky měl roli dělat původně Táborský.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od salgado »

S panem Táborským by to asi nezachránili, zvláště ne v situaci, když české dialogy zkrátka nesedí hercům do úst, což byl bohužel právě problém pana Štěpničky, resp. úpravce dialogů jeho postavy. Často zde v komentářích zaznívá, že ve starších dabinzích neseděly retnice, tak jsem se teď díval na původní Křidýlko nebo stehýnko a soustředil se pouze na tuto záležitost. A výsledek? Skoro ve všech dialozích retnice seděly na puntík. O to více mě překvapilo, že ČT vyprodukuje při současných možnostech takový paskvil.
fabec122
Příspěvky: 1580
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Marie Terezie / Maria Theresia

Příspěvek od fabec122 »

Naposledy upravil(a) fabec122 dne 03 led 2018 09:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“