Úžasný propadák / The Disaster Artist

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Marek Holý - James Franco (Tommy / Johnny), Petr Neskusil - Dave Franco (Greg / Mark), Tomáš Juřička - Seth Rogen (Sandy), Svatopluk Schuller - Paul Scheer (Raphael), Martina Kechnerová - Ari Graynor (Juliette / Lisa), Nina Horáková - Alison Brie (Amber), Filip Švarc - Jason Mantzoukas (Peter Anway), Viktor Dvořák - Josh Hutcherson (Philip / Denny), Petra Tišnovská - Megan Mullally (paní Sesterová), Marek Libert - Zac Efron (Dan / Chris-R), Jana Altmannová - Jacki Weaver (Carolyn / Claudette), Zuzana Ščerbová - Charlyne Yi (Safoya), Zdeněk Mahdal - Bryan Cranston (sám sebe), Regina Řandová - Sharon Stone (Iris Burtonová), Jiří Krejčí - Hannibal Buress (Bill), Anna Suchánková - Kelly Oxford (makeupistka Amy), Miroslava Součková - Megan Ferguson (Jessie), Pavel Vondra - Judd Apatow (producent), Petr Gelnar, Zbyšek Horák, Ivo Novák

Překlad: Zuzana Pelíšková
Dialogy: Ivan Kotmel
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Režie: Martin Těšitel
České znění ve studiu Pro-Time vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska v roce 2018
Naposledy upravil(a) filip dne 12 říj 2018 16:16, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od jackb »

Chlap nad 30 a samozřejmě Holý (ale spjatého pro jistotu šoupneme na někoho jiného), mladší chlap a jaké překvapení Neskusil (kašlem na to, že ve filmu je i herec, kterého dabuje často), a hele Bohdanův herec, ale není to černoch, tak mu ani nebudeme volat (ikdyž ho mám v každém dabingu - sice na černocha ale mám), nezapomenut Schullera a Gelnara do vedlejších rolí a mám to hotoví :roll: . Jak to není zajetá série s už daným obsazením, tak to dopadne skoro vždycky takhle :( . To že mají režiséři své oblíbence beru, ale tohle začínají dělat i lidi, co se alespoň snažily a nepotřebuju opačný nefungující extrém ala Star Wars a Marvelovky, stačila by jen trocha snahy (pár režisérů se ještě snaží a díky za ně).

Nebaví mě to a nemůžu uvěřit, že to píšu, ale alespoň se z tohohle trochu vymanit Petr Pospíchal, který mě loni pár velmi slušných kousků - ikdyž ne všechno vyšlo, ale za snahu.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9250
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od filip »

Jediné překvapení je Altmannová. Jinak obsazení nádherně vystihuje název filmu.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6965
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od Michaela2 »

No chtělo by to trošku proházet, mě nejvíce fascinují ti "40-60"letí dabéři na mladých klukách :roll:

Filip to napsal výstižně.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od KOMZA »

I did not hit her, it’s not true! It’s bullshit! I did not hit her! I did naaaht. Oh, hi Mark.

No, musím říct, že jsem nečekala, že by si tohle někdo troufl nadabovat, ale vida, stalo se. Tohle nebude fungovat, nebo možná jen u nezasvěcených lidí. Ale opravdu si nejsem schopna představit už jenom ten překlad, natož pak Tommyho s hlasem Marka Holého. Lze zde třeba zmínit Eda Wooda, jeho filmy ale byly už trochu víc v minulosti než The Room a byly trochu jiným kultem než je dnes právě Wiseauovo veledílo.
Co se týče obsazení, tak mi vyjma Marka Holého přijde dost mimo i Filip Švarc, místo něj by se i přímo na Dannyho dle mě hodil Petr Neskusil, bylo by to lepší. Ale musím říct, že třeba Martinu Kechnerovou (stejně tak Janu Altmannovou, to by mohlo být opravdu fajn) si dovedu představit, ale obávám se, že u tohoto dabingu nebyla žádná větší příprava... Což bude asi největší kámen úrazu i u hlavních rolí, no, a vlastně i všech ostatních "filmových".
Upřímně a narovinu – tomuto dabingu moc šancí nedávám, ale podívám se na něj samozřejmě ze zvědavosti, protože mě zajímají ony legendární repliky. Zrovna tento film považuji (společně s ním i originální film) za nenadabovatelný. Možná na tom bude dabing kvalitativně stejně jako The Room, ale kultovní nejspíš nikoli.
Camulator
Příspěvky: 204
Registrován: 13 srp 2009 21:08

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od Camulator »

Tohle fakt někoho napadlo dabovat? :shock: Nezlobte se na mě, nebyl bych na tomhle fóru, kdybych dabing neměl rád, ale fakt bych chtěl vidět blázna, co by se na tenhle film podíval s dabingem...
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od KOMZA »

Já se třeba podívám, tohle si prostě nenechám ujít, jelikož očekávám, že budu ještě víc nevěřícně zírat než u původního The Room a že možná přibude nějaký ten nechtěný humor navíc :lol:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od KOMZA »

Tak výsledek je vážně... šílený! :lol:
Zatím jsem to rychle proklikala (viděla jsem tak 30 minut), vybrala jsem si ty nejdůležitější momenty, ještě uvidím, zda zhlédnu celý film, samozřejmě došlo na legendární scénu, ze které se zde stalo toto:

Já ji nepraštil, to není pravda! To je lež! Já ji nepraštil! No vážně. Jé, ahoj Marku.

Petr Neskusil je celkem v pohodě na Grega i Marka, Martina Kechnerová s Janou Altmannovou fajn, docela šel i Tomáš Juřička. Dovolím si ještě vyzdvihnout Marka Liberta jako Chrise-R, ten se mi líbil. Jenže Marek Holý je mimo jak na Tommyho, tak i Johnnyho... Bohužel se tak do filmu dostává nežádoucí faktor navíc, jako celek ten dabing působí úsměvně, bohužel až trapně. To sice vyplývá z The Room, ale u Disaster Artist to v českém provedení nepůsobí dobře. Tohle se prostě dabovat nemělo, víc jak polovina filmu je v podstatě pryč, protože dabéři nedávají do "rozdvojených postav" vše, co by měli. Jak psal tedy filip - název filmu k dabingu poměrně sedí.

Jinak, Zbyšek Horák četl titulky, pak je tu pár oprav - Bryana Cranstona daboval Zdeněk Mahdal, Pavel Vondra pro změnu daboval Judda Apatowa (k Shakespearovi byl použit překlad Jiřího Joska) a Denny je myslím Viktor Dvořák, Filip Švarc daboval Jasona Mantzoukase (Peter).
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Úžasný propadák / The Disaster Artist

Příspěvek od Mark LS »

Ve čtvrtek 25.6. v premiéře na Nova Cinema a bohužel s tímto dabingem.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“