Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od Paulman »

Dabing ČST včetně překladu na úrovni, ale 3. dabing není také špatný a to jsem přímo ortodoxní vyznavač předrevolučních dabingů. Určitě jsem zvědavý na ty dodabované scény.
Snad ČT odvysílá i méně běžné filmy s předrevolučním dabingem. Věděl bych minimálně o stovce dalších.
Např. Ctihodný Stanislav či Dámy a pánové, Případný sňatek možný, Velké city dělají dobrou chuť, Nenávidím blondýnky, Lidový román, Jízda na tygru, Corleone, Sbohem a amen, Zločin, atd.
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od richardda »

Pokud me nesali sluch, na ty dodabovane sceny CT najala JAROMIRA MEDUNU. :-:
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od bloom »

Ano, Hackmana dodaboval Jaromír Meduna a vzhledem k tomu, že je ze všech tří dabérů nejlepší volba a dá se mluvit o lehké podobnosti barvy hlasů se Z. Hradilákem, ty přechody jsou celkem citlivé. Střídání mezi J. Adamírou a P. Rímským je ale docela rušivé.
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od richardda »

To ano. Bohuzel nahradit hlas JIRIHO ADAMIRU je snad nadlidsky vykon. Vubec nevim, kdo ze soucasnych daberu by ho mohl citlive zastoupit. :-?
NOVA, jedině ona.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od salgado »

Jestli jsem dobře poslouchal, tak Rímský dodaboval jenom tu jednu scénu v restauraci, jeho kolegu daboval Jan Šťastný. A pokud se nemýlím, zaslechl jsem v jiné scéně o 30 let starší Ljubu Krbovou. Jinak přechody mezi pány Hradilákem a Medunou byly pro mě tak nejasné, že bych potřeboval poradit, v jakých scénách došlo k dodabování. Ta podobnost je skutečně obrovská.

K té scéně v baru: Toho barmana mluvil Pavel Soukup? Mně to přišlo jako originál.

A prosím o opravu herce, který hrál Miletta. Fréderic de Pasquale to není, ten hrál v prvním díle Deverauxe.
Správně má být Viktor Vrabec- Charles Millot (Miletto).
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od richardda »

salgado píše:...K té scéně v baru: Toho barmana mluvil Pavel Soukup? Mně to přišlo jako originál.
Mozna kousek originalniho zvuku tam byl, ale PAVLA SOUKUPA jsem tam slysel ciste a jasne. Takze jeho daberskou ucast potvrzuju. ;)
NOVA, jedině ona.
richardda
Příspěvky: 1111
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od richardda »

Informaci o dodabovanych postavach a tvurcich dodabovani umistila CT - snad poprve co jsem videl - i do uvodnich a zaverecnych titulku.

Ja osobne postrehl nasledovne dodabovane sceny:

1. scena na plazi (jak Pepek hodi mic divce hrajici volejbal)

2. scena v restauraci (Charnier a general)

3. scena Pepkova ozivovani v policejni cele (tam jsem slysel dabovat tyto herce: LUKAS HLAVICA, RUDOLF JELINEK)

Jinak musim CT opravdu zatleskat. Tohle bylo EXCELENTNI uvedeni stareho nebo-li puvodniho dabingu v HD. A to i navzdory tomu, ze dabing nebyl kompletni.

Jinak by me opravdu zajimalo co mohlo na tech scenach dobove cenzure vadit. Vzdyt nebyli ani ideologicky ani nijak jinak zavadne. Scena s ozivovanim - asi nejdelsi z tech vystrizenych - svou absenci dokonce podle mne naprosto dramaturgicky rozbila kontinuitu Pepkovy zavislosti. :-?
Naposledy upravil(a) richardda dne 17 pro 2018 18:53, celkem upraveno 1 x.
NOVA, jedině ona.
senecek
Příspěvky: 68
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od senecek »

Skvělá práce ČT ! Tak letošní rok byl podle mě opět příznivý na uvádění původních dabingů. Jen tak dále a ještě houšť! Ještě jednou za tohle ČT a všem,kdo se o takovou práci zasluhují velké díky :-: :-: :-: .
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od Paulman »

Není od věci napsat výraz poděkování a spokojenosti přímo do České televize. :-:
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Francouzská spojka: Dopadení / French Connection II

Příspěvek od salgado »

Můžou znalci určit dabéra generála Briana v původně nadabované scéně (když jdou se Charnierem po pláži)?
Odpovědět

Zpět na „Filmy“