Seznam česky dabovaných her

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1605
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

No né, ty ses nějak rozjela. Dík za info, toto už rozhodně doplním... A asi i přidám :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Tak o 2150 (původní hře) nemůžu nic najít, takže možná jen sehnat a vyzkoušet, každopádně články o The Moon Project nepůsobí dojmem, že by samotné Earth 2150 mělo kompletní lokalizaci...
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1605
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Co jsem projel net, tak ne, nemá. V té době by se o tom recenze zmínily :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

No, taky to nebylo pravidlem, dost často se recenzovaly anglické verze a o těch českých nepadlo ani slovo, ať už byly s dabingem, nebo bez :D Ale jak už jsem psala, existenci dabingu 2150 nic nenaznačuje.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Nevím, v jaké kvalitě a jak početná je, ale čeština je k slyšení i ve hře Dreamfall Chapters (zmínka na Steamu, kde je napsáno, že česky promluvil odpadkový koš, takže fakt nevím :lol: ale hlavní postavy mluví anglicky, i ty, co jsou Češi). V Call of Duty: Modern Warfare 3 je chvílemi slyšet v pozadí něco rádoby česky, ale mnohdy to až vypadá na ruštinu, každopádně podle netu na tom žádný Čech nedělal, takže asi nic na styl Deus Ex tam nebude, těžko říct, jak moc české to opravdu je... V KCD pro změnu padají skutečné české nadávky (a je jich víc než jsem tušila), některé zní hodně dobře, že pár hlasů odhaduji na ty anglicky hrající české herce, co se na dabing také podíleli. Ale třeba zrovna nedávno jsem si vzpomněla (a nevím, jak k tomu došlo), na to webové městečko Kostíků, tam se taky mluvilo, tentokrát už opravdu česky.

A teď taková důležitá otázka... Co hry na procvičení českého jazyka, různé jazykové appky, jak se to bere, či spíš nebere? A deskové hry s doprovodnými zvukovými materiály v češtině sem asi taky patřit nebudou, co? :lol:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Obrázek
Takové zpříjemnění úterního odpoledne... S Lost Hero to vypadá nadějně! :)
Hellzz
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2019 12:41

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od Hellzz »

Vím o jedné dětské hře, bohužel název si nepamatuji ale vím že to bylo a Kayovi a Gerde(?). Byla to omalovánka ale byl tam i ten příběh a písničky, je to starší hra. Jako malá jsem to milovala, bohužel se to snažím najít už celý den, ale nic :/ Bylo to česky. Tak kdyby někdo věděl.. :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Nemohlo by to být toto? Zkusila jsem hledat Sněhovou královnu a vskutku nějaká taková hra existuje, ale podrobnosti neznám, tak jen zkouším, zda to není ono :)
https://m.heureka.cz/hry-pro-pc/snehova-kralovna/
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1605
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Minimálně to, cos sem dala ty, bude mít dabing. Aidem Media toho vydala hafo, ale blbě se to hledá a shání. Jsou to prakticky vždycky soubory miniher s pohádkou a omalovánkama. Ale ten dabing... asi se to dabuje rovnou v Polsku :lol: Ale né že by mi vadil, za tu řádku let, co mám doma Robinsona Crusoea, jsem si na ten hlas dost zvyknul :D
Hellzz
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2019 12:41

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od Hellzz »

Na to už jsem také koukala :D Je tomu to dost podobné, ale tohle bylo opravdu staré, takových 12 let. To ta kvalita, byla ještě dosti čtverečková :D
Odpovědět

Zpět na „Obecně“