American Horror Story / American Horror Story

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
matthew.17
Příspěvky: 178
Registrován: 28 led 2012 09:44

Re: American Horror Story

Příspěvek od matthew.17 »

Tak som seriál konečne dopozeral a musím sa podeliť o svoj názor. Možno nikoho nezaujíma, ale ja rád o dabingu diskutujem a čítam si vaše diskusie, preto skúsim prispieť svojou troškou :D

Vynikajúci a skvelo padnúci vo svojich úlohách boli podľa mňa samozrejme Naďa Konvalinková, Filip Jančík, Miroslav Táborský (hoci som si najviac želal aby sa na Denisa O´Hara vrátil skvelo padnúci Pavel Šrom, nakoniec mi vôbec nevadí návrat pana Táborského z prvej série) skvelý Zdeněk Hruška, Martina Šťastná bola skvelá voľba, z ktorej sa ešte extrémne vytešujem aj preto, že ešte pred zverejnením obsadenia som dúfal, že Gagu by mohla dabovať práve ona a najväčším prekvapením a paradoxne najlepším spojením bola pre mňa Andrea Elsnerová, ktorá dokázala nevídanú vec. A je to vtipné a celkom paradoxné, lebo pani Elsnerová rozhodne nepatrí medzi moje obľúbené dabérky a Doktorka Alex bola pre mňa v origináli najotravnejšia a najnesympatickejšia postava, ale spojenie týchto dvoch dám bolo podľa mńa tak šťastná voľba, že v českej verzii pre mňa vždy vyšlo slnko keď Alex prehovorila :) Martin Písařík bol taktiež veľmi pekná a nenásilná zmena, na Finna Wittrocka sadol skvelo. Detskí dabéri taktiež výborní.

Pri Sarah Paulson ma opäť veľmi mrzí obsadenie Radky Přibyslavskej. Na Sarah sa celkom hodí v civilných úlohách, ale postava Sally chce podľa mňa istú dávky špiny ktorú Dana Černá vie dostať do hlasu aby neznel tak uhladene a je obrovská škoda, že práve na tejto postave sa nekonal návrat dvornej dabérky Sarah. O to viac zamrzí provokačné obsadenie Dany Černej do vedľajších úloh, kedy občas vyslovene ruší a mätie ak postava ktorú práve dabuje sa nachádza Mimo obraz a fanúšik seriálu si automaticky spojí hlas Dany so Sarah.
Opäť raz mi chýbala aj Zuzana Slavíková, v ktorej návrat veľmi dúfam v šiestej sérii, ale s Reginou Řandovou nemám problém, lebo tiež robí Angelu skvelo. Len ako niekto už písal keď sa tieto zmeny udiali v Covene, počúvať Danu Černú a Zuzanu Slavíkovú v týchto spojeniach bola podobná lahoda ako počúvať Elišku Balzerovú.

Ak som mal s niekým problém tak mne osobne veľmi nesadol Radek Valenta na Wesa Bentleyho ktorý má úplne inú farbu hlasu už ani vo Freak Show. Za tento názor ma asi mnohí ukameňujú, lebo som si všimol, že tento herec nie je moc obľúbený ale mne by sa naozaj už viac na Wesa hodil Bohdan Tuma.

Ak ma niečo naozaj mrzí, ale za to ani tak dabingoví tvorcovia nemôžu je to, že fantastické prízvuky ktoré nasadili Evan Peters a Mare Winningham nemali Vojta Rohlíček ani pani Mixová šancu uchopiť. Veľmi sa teším z dodržania Rohlíčka lebo na rolách sladkých hrdinov sa hodí na Evana skvelo, ale Evan má v skutočnosti oveľa temnejší a hlbší hlas než je jeho vzhľad a práve tu prichádzajú obe tieto postavy dabingom o časť osobnosti.
Posledná vec z ktorej som sklamaný je nedodržanie dabérov na hercoch z predchádzajúcich sérií. Je to veľká škoda a keď momentálne pozerám najnovšiu sériu kde sa vráti toľko starých postáv len na malé šteky, je mi to ľúto. Už len z toho hladiska, že napríklad prvú sériu som videl iba nadabovanú a preto mi pri hercoch s originálnymi hlasmi niečo chýba a keď si predstavím, že sa herci ako Seidlová, Procházka alebo Balzerová nevrátia na svoje postavy tak ako nám to predviedla táto séria bude to strašná škoda :(

Každopádne tvorcom čo chodia na toto forum veľmi pekne ďakujem, že napriek všetkým výhradám ktoré mám, sa nedá poprieť, že tento seriál nám prinášajú naozaj vo veľkej kvalite. ;)
Obľúbené dabérky: Ivana Andrlová, Kateřina Petrová, Ljuba Krbová, Martina Menšíková, Vlaďka Včelná
Obľúbení dabéri Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Michal Jagelka, Vladimír Brabec
lichometnik
Příspěvky: 167
Registrován: 24 říj 2016 13:14

Re: American Horror Story

Příspěvek od lichometnik »

Jen doufám, že bude větší snaha o dodržení dabérů u vracejících se herců... některé hlavní hvězdy předchozích sezón se vrací jako hosté a u Hotelu se na to moc nedbalo. I když pokud bude Naďa Konvalinková jako Sekernice tak odpustím vše. :-: :D :D Rád bych znovu slyšel spojení Conroy - Nohýnková, Farmiga - Šoposká, L. Jordan - Slepička, Bentley - Valenta a L. Rabe - Talacková... u S. Paulson a A. Bassett pak znovu paní Černou a Slavíkovou i když to tak asi nebude. A nováček Gooding Jr. by se mi líbil s M. Sobotkou... :) jsem zvědavý a těším se...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: American Horror Story

Příspěvek od DAN K. »

;)
Přílohy
;)
;)
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: American Horror Story

Příspěvek od Mark LS »

Taky mě dost zajímá dabing 6.série, opravdu ještě teď, 10 dní před premiérou nikdo nemá info? :-? Doufám, že v 6.sérii se konečně vrátí skvělá Antonie Talacková, potom i Dana Černá a Zuzana Slavíková a budu doufat ve spojení CGJ - M. Sobotka, D. O'Hare - M. Táborský, F. Conroy - M. Nohýnková, WRM - F. Jančík, F. Wittrock - P. Lněnička, T. Farmiga - M. Šoposká, M. Whaley - E. Čekan, E. Bell - H. Kusnjerová, F. Koehler - M. Michálek...
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: American Horror Story

Příspěvek od DAN K. »

České znění připravili:
Miroslav Táborský, Naďa Konvalinková, Radka Přibyslavská, Zdeněk Hruška, Antonie Barešová Talacková, Zuzana Hykyšová, Martin Sobotka, Regina Řandová, Václav Knop, Radek Valenta, Vojtěch Rohlíček, Martina Šťastná, Josef Pejchal, Bohdan Tůma, Michal Holán a další.
Překlad Veronika Čápová , dialogy Radka Přibyslavská, zvuk Svatopluk Cechel, produkce Mirka Monsportová, vedoucí výroby Jana Janoušková, vedoucí dramaturg Olga Potužáková, šéfproducent Jaroslav Richtr, režie Filip Jančík

Ve studiu S Pro Alfa CZ., a. s., vyrobila FTV Prima, společnost s ručením omezeným, v roce 2019.

Sarah Paulson - Shelby Miller - Radka Přibyslavská
Cuba Gooding Jr. - Matt Miller - Martin Sobotka
Lily Rabe - Shelby Miller - Antonie Talacková
Denis O´Hare - Dr. Elias Cunningham - Miroslav Táborský
Wes Bentley - Ambrose White - Radek Valenta
Evan Peters - Edward Phillipe Mott - Vojtěch Rohlíček
Cheyenne Jackson - Sidney James - Zdeněk Hruška
Angela Bassett - Lee Harris - Regina Řandová
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: American Horror Story

Příspěvek od 1403ka »

Paráda. :-: :-: :-: :-: Síce tento seriál nesledujem, ale je to výborne, že Jančík dodržal dvorných dabérov. Ešte raz veľká vďaka. :-: :-: :-:
mirajenik
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2018 16:30

Re: American Horror Story

Příspěvek od mirajenik »

A já mohu potvrdit návrat Marcely Nohýnkové na Frances Conroy
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: American Horror Story / American Horror Story

Příspěvek od Mark LS »

Profil jsem převzal a kompletně zaktualizoval.

V premiérové 6.sérii moc chválím návrat skvělé Antonie Talackové a jsem rád i za Martina Sobotku, Josefa Pejchala, Zuzanu Hykyšovou a další, z vracejících se herců mě zatím trochu mrzí, že Leslieho Jordana nedabuje Milan Slepička, ale pořád doufám, že aspoň Marika Šoposká na Taisse Farmiga a hlavně skvěle padnoucí Petr Lněnička na Finnu Wittrockovi dodrženi budou.
mirajenik
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2018 16:30

Re: American Horror Story / American Horror Story

Příspěvek od mirajenik »

Vždyť skutečná Řeznice neřekla v celém seriálu ani slovo. Tak jak jí může dabovat Jaroslava Brousková
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14279
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: American Horror Story / American Horror Story

Příspěvek od Mark LS »

Tohle info jsem převzal z profilu Jaroslavy Brouskové, kde to má filip už nějakou dobu uvedené, díly se skutečnou Řeznicí ještě ale nebyly, tak po odvysílání uvidím, jestli vážně nepromluví. :-?
Odpovědět

Zpět na „Seriály“