Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Moderátor: Sen

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9289
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: Prima

V českém znění: Vladislav Beneš - John Malkovich (Hercule Poirot), Michal Holán - Eamon Farren (Cust), Igor Bareš - Michael Shaeffer (Yelland), Petr Lněnička - Rupert Grint (inspektor Crome), Jitka Moučková - Freya Mavor (Thora Greyová), Zuzana Mixová - Shirley Henderson (Rosa Marburyová), Nikola Votočková - Anya Chalotra (Lily Marburyová), Marek Holý - Andrew Buchan (Franklin Clarke), Dana Černá - Tara Fitzgerald (lady Hermione Clarkeová), Nina Horáková - Bronwyn James (Megan Barnardová), Marcel Vašinka - Christopher Villiers (sir Carmichael Clarke), Radka Malá - Suzanne Packer (Capsticková), Radana Herrmannová - Karen Westwood (Kirkhamová), Bohuslav Kalva - Henry Goodman (Prynne), Michal Gulyáš - Ian Pirie (Peter Asher), Hana Baroňová - Lizzy McInnerny (Jenny Barnardová), Martina Šťastná - Eve Austin (Betty Barnardová), Marek Libert, Pavel Rímský, Bohdan Tůma, David Voráček, Pavel Šrom, Jakub Hejdánek, Milan Slepička, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Barbora Knobová
Dialogy: Nataša Čermínová
Zvuk: Svatopluk Cechel
Produkce: Zdena Sirotková
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Jiří Kodeš
Pro FTV Prima vyrobilo babidabi - 2019


2.DABING: Spektrum

V českém znění: Vladislav Beneš - John Malkovich (Hercule Poirot), Roman Hajlich - Eamon Farren (Cust), Igor Bareš - Michael Shaeffer (Yelland), Pavel Dytrt - Rupert Grint (inspektor Crome), Roman Hájek - Ian Pirie (Peter Asher), Jiří Schwarz - Kevin McNally (Japp), Radana Herrmannová - Tamzin Griffin (Asherová), Radovan Vaculík - Christopher Villiers (sir Carmichael Clarke), Marek Holý - Andrew Buchan (Franklin Clarke), Adéla Kubačáková - Tara Fitzgerald (lady Hermione Clarkeová), Bohdan Tůma, David Voráček, Ondřej Lechnýř, Ladislav Cigánek, Šárka Vondrová, Nikola Heinzlová, Lucie Kušnírová a další

Překlad: Barbora Knobová
Dialogy: Nataša Čermínová
Zvuk: Adam Jančík
Režie: Ondřej Lechnýř
Pro Spektrum vyrobilo Studio Bär - 2024
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
ironman
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2013 20:20

Re: Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od ironman »

Za tohle samozřejmě díky, ale docela mně zajímá, jestli byl alespoň ve hře Jaromír Meduna.
fabec122
Příspěvky: 1582
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od fabec122 »

Tak ten je už pevně spjatý s jiným Poirotem. Beneš - Poirot určitě neni tak zažité, a těch filmů s Branaghem taky nebude tolik, jako se Suchetem. Přecijen jsou tohle jiné adaptace. Bond má taky až na jednu výjimku jiného dabéra.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6799
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od bloom »

To je úplně jedno, třeba Dalimil Klapka daboval Sherlocka Holmese v podání tří herců nebo Jan Schánilec Maigreta v podání dvou herců a vůbec to nevadilo. A Jaromír Meduna také už nadaboval tři různé herce v roli Poirota a spíš bylo zajímavé sledovat, jak se těm rozdílným pojetím přizpůsobil a každé namluvil jinak (nemluvě o nedávné rozhlasové hře Žlutý iris, kde tuto roli ztvárnil zase jiným způsobem).
V tomto zpracování je Poirot opuštěný důchodce budící nezájem a Vladislav Beneš je podle mě pro takové pojetí ještě moc svěží (na rozdíl třeba od Branaghovy verze).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od DAN K. »

ironman píše:Za tohle samozřejmě díky, ale docela mně zajímá, jestli byl alespoň ve hře Jaromír Meduna.
Já jsem ho navrhoval. Pan režisér to ale odmítl s panem Medunou točit. Měl k tomu nějaké své důvody, včetně toho, že by to bylo moc Suchet, zněl by moc staře a nekorespondoval s originálem. Bylo toho víc, já jsem to úplně všechno nepobral. Nicméně, jak říkávala babička Boženy Němcové, režiséra je potřeba hladit po srsti, protože jen spokojený režisér dobře mete. Když ho hladíte proti srsti, tak se vám to vymstí a dabing nedopadne dobře. ;)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Agatha Christie: Vraždy podle abecedy / The ABC Murders

Příspěvek od Joe Black »

Pavel Rímský - Kevin McNally (Inspektor Japp)
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“