Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

urby
Příspěvky: 670
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od urby »

Paddy píše: Jo a u toho (Inkvizitora Connana Bechera) kolego si kdy si jako dabéra psal, co
si dobře vzpomínám, že je to Václav Švorc, takže to si tedy mohu opravit, ano ?
Před těmi sedmi roky jsem si nebyl V.Švorcem úplně jistý, psal jsem, že by to mohl být spíše on. Tehdy mi šlo hlavně o informaci, že to není K.Vlček.
Paddy píše: Tak třeba např. na FDB napsali u herečky Sylvie Coste, postavu jako (Matku představenou),
a na IMDB, jí zase popsali jako (Přítelkyni Carmencity), tak mi teď řekněte co je správně ?
V těchto případech většinou pomůže napsat do vyhledávače jméno herečky a podle obrázků pro dotaz porovnat fotky s filmem, ve kterém hraje. V tomto případě není co řešit: Sylvie Coste (přítelkyně Carmencity).
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od Paddy »

Dotaz pro kolegu urbyho :
---------------------------------
V čase 00:03:58, běží Baron Monteloup a kříčí : " kde je Angelika ? "
a proti němu mlaďonká dívčina s košem prádla a kříčí : " já nevím, pane Barone ! "
Nemluví to náhodou Alena Karešová ?
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od Pomajz »

Paddy píše: Nemluví to náhodou Alena Karešová ?
Ne
RETROFILM
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od Paddy »

Tak to bude asi stejný hlas jako mluví tu (Královnu) ve filmu
" Angelika a Král ", ale tam bohužel tu dabérku nepoznávám.
Něco by mě napovídalo jako Jiřinu Froňkovou, ale to asi taky
nejspíš nebude ona. No, nechám to tedy raději odborníkům...
richardda
Příspěvky: 1108
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od richardda »

Jelikoz jsem to zde zatim nikde nedohledal, rad bych se zeptal, jestli nekdo nevi, v jake podobe byli tyto filmy s Angelikou vydavany kdysi na originalnich VHS, bohuzel nevim od jake spolecnosti to bylo (ale nemyslim ta stara puvodni vydani pro LUCERNAFILM, ale pozdejsi). Jestli tam pouzili prepis puvodni kinokopie, anebo tam meli tento puvodni dabing jiz prenasazeny na nejakou lepsi zahranicni kopii? :-?
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od Pomajz »

Ořezané přepisy jako na ČT, klasicky bez titulku Ústřední půjčovna filmů Praha uvádí.
RETROFILM
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od HonzaXXII »

Já bych teda radši sáhl po těch VHSkách od ÚPF, už jen proto, že vím, jaké salátové kopie u nás vydávali nadnárodní distributoři a vysílaly komerční televize - př. Četník a mimozemšťané nebo (dodnes v té salátové podobě vydávaný a vysílaný, jen natažený na nový obraz) Miliónový brouk.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Paddy
Příspěvky: 756
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Angelika, markýza andělů / Angélique, marquise des anges

Příspěvek od Paddy »

Sledoval jsem český film na ČT2 z roku 1971 " Tajemství velikého vypravěče ", kde hraje v hlavní roli Martin Štěpánek
a podle toho hlasu bych řekl, že se dost podobá dabingu (Rytíře de Lorraine) - Robert Hoffmann ale nejsem si zcela jist.
Chtěl bych proto požádat kolegy jako je (urby, Laik, Josef Nožička, Pomajz, sud, aj.) o pomoc !

Já si však nemohu pomoct ale nejvíce mě ten hlas spíš připomíná toho Petra Skarkeho,
už v minulém příspěvku mi kolega urby na to odpověděl, že je to trefa do černého.
Tak nevím...
Odpovědět

Zpět na „Filmy“