Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

DABING: ( Kino, ČT )
V českém znění: Václav Voska - Vittorio Gassman (Bruno Cortona), Jana Drbohlavová - Catherine Spaak (Brunova dcera), Vladimír Brabec - Jean-Louis Trintignant (Roberto), Oldřich Lukeš - Claudio Gora (Danilo "Bibi" Borelli), Vladimír Hlavatý - (strýc Michal), Lubomír Lipský - John Francis Lane (bratranec Alfredo), Jarmila Švabíková, Zdenka Procházková - Luciana Angiolillo (Gianna Cortonaová), Ema Skálová - Linda Sini (teta Lída), Libuše Švormová - Mila Stanic (Klára), František Holar - Luigi Zerbinati (commendatore), Jaroslava Adamová - Franca Polesello (commendatorova žena), Pavel Spálený (dopravní policista), Jiří Hurta (pumpař), Josef Beyvl (děda stopující auto), Milena Dvorská (servírka), Václav Kaňkovský (výpravčí), Mirko Musil (Borelliho přítel), Josef Mráz (muž před WC) + (číšník na pláži), Miloš Vavruška, Jan Pohan, František Marek (kapelník) a další

Zvuk: Karel Zákora
Střih: Josef Barták
Dialogy: Bohumil Štěpánek
Režie české verze: Věra Barešová
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1964
Naposledy upravil(a) -Q- dne 06 čer 2013 14:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Paulman
Příspěvky: 487
Registrován: 07 dub 2010 11:08
Bydliště: PRAHA

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Paulman »

Ten dabing má úžasný zvuk s energii dabérů, kteří splynou s herci. To mi prostě v nových dabincích schází.
Zlatá éra dabingu se nevrátí. Výjimečná herecká generace odešla. Doba je zrychlená. Není čas se ponořit do role. Čas jsou peníze a podle toho to také tak vypadá.
richardda
Příspěvky: 1113
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od richardda »

Tleskam CT, ze zvolila puvodni stary dabing a nepodlehla iluzi, ze tento film je snad urceny jenom tzv. intelektualnimu mensinovemu divakovi. A to i navzdory tomu, ze jsem v odvysilane kopii postrehl snad jedno nebo dve mista, kde na par vet dabing chybel a nahradili ho titulky. A rikam, ze to VUBEC ale VUBEC nevadilo. Film bez tohoto stareho dabingu by byl dle meho nazoru ochuzen o tu skvelou atmosferu nadhernych dialogu a naprosto PERFEKTNICH vykonu dvojice VOSKA - BRABEC. :-:
NOVA, jedině ona.
urby
Příspěvky: 679
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od urby »

Další dabingový skvost, který po dlouhých letech vyplul na povrch. Díky ČT a určitě zejména Licencovi za skvělý filmový zážitek. Úžasný dabingový koncert pánů V.Vosky a V.Brabce. Když tak přemýšlím o předabování tohoto filmu (naštěstí se tak nestalo), přemítám, kdo z dnešních dabérů by se aspoň trochu přiblížil jejich bravurním výkonům a bohužel mě nikdo nenapadá.

Upřesnění:
Oldřich Lukeš - Claudio Gora (Danilo "Bibi" Borelli), Vladimír Hlavatý - ? (strýc Michal), Lubomír Lipský - John Francis Lane (bratranec Alfredo), Zdenka Procházková - Luciana Angiolillo (Gianna Cortonaová).

Netuší někdo, z jakého pramene jsou ostatní dabéři bez udání postav? Z původních titulků? Mimo Jarmily Švabíkové, jíž si zatím netroufnu určit, si myslím, že všichni ostatní (Ladislav Krečmer, Bohumil Švarc, Dalimil Klapka a Oldřich Musil) zde nedabují.

Doplnění:
Ema Skálová - Linda Sini (teta Lída), Libuše Švormová - Mila Stanic (Klára), František Holar - Luigi Zerbinati (commendatore), Jaroslava Adamová - Franca Polesello (commendatorova žena), Pavel Spálený (dopravní policista), Jiří Hurta (pumpař), Josef Beyvl (děda stopující auto), Milena Dvorská (servírka), Václav Kaňkovský (výpravčí), Mirko Musil (Borelliho přítel), Josef Mráz (muž před WC) + (číšník na pláži).

A nejsem si zcela jistý, ale pravděpodobně Miloš Vavruška ("Šotoušek").
Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2243
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Licence2kill »

Doplňoval jsem zde dabéry podle opisu původních titulků a tam byli uvedeni pouze jména do Zdeny Procházkové. Jména Ladislav Krečmer, Bohumil Švarc, Dalimil Klapka, Oldřich Musil zde tuším před časem uvedl Pomajz, ale netuším za jakého zdroje to pochází, podle mě tam také nedabují.
senecek
Příspěvky: 68
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od senecek »

Skvělá práce. Děkuji za všechny dabingové skvosty v letošním roce. Je to vždy balzám na uši .. :-: :-: :-: .
Paddy
Příspěvky: 758
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Paddy »

Po včerejším stažení toho to filmu na (ULOŽ TO !) sem pečlivě
sledoval urbyho doplněný dabing, který nebyl nijak jednoduchý.
Proto smekám před jeho pozorovacím talentem a musím uznat,
že ty hlasy všechny perfektně sedí.
Nemohl sem však uvěřit dabing Václava Vosky, zkrátka nepoznal sem jeho
hlas i když je to jeho styl a o výkonu ani nemluvě, takže též tleskám. :-:

Jinak sem ještě chtěl akorát doplnit, že (Brunovo dceru) nazývali (Lilli).
A zdálo se mi, že tam slyším i hlas Boženy Böhmové ale nejsem si zcela jist.
Paddy
Příspěvky: 758
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Paddy »

Tak mám takový dojem, že ("Hostinskou u Svatého Petra")
na začátku filmu dabuje Světla Amortová
a ("řidič fiatu 600") mě připadá jako Jan Pohan.
Co nato kolega urby, může mě to potvrdit ?

Jinak potvrzuji, že ("Šotouška") opravdu dabuje Miloš Vavruška.
urby
Příspěvky: 679
Registrován: 09 črc 2012 19:26

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od urby »

Hostinská podle mě Světla Amortová není, ale ten řidič fiatu Jan Pohan s velkou pravděpodobností ano.
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1974
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Sváteční vyjížďka / Il sorpasso

Příspěvek od Nanamarak »

Výborný film i dabing. Mohou se doplnit Miloš Vavruška i Jan Pohan, potvrzuju je.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“