Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Moderátor: Sen

Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Příspěvekod Licence2kill » 07 kvě 2021 16:43

Marx.jpg
Marx.jpg (83.3 KiB) Zobrazeno 906 krát
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Viktor Preiss - Vencislav Kisjov (Karel Marx), Hana Maciuchová - Renate Blume (Jenny von Westphalen), Zdeněk Buchvaldek, Miroslav Moravec, Josef Langmiler, Ilja Prachař, Jiří Bartoška, Jiří Holý, Otakar Brousek st., Vladimír Ráž, Jan Faltýnek, Kateřina Rajmontová, Blažena Holišová, Zdeněk Blažek, Alena Kreuzmannová, Jiří Havel, Mirko Musil, Vladimír Huber, Boris Rösner, Luboš Bíža, Petr Svoboda, Gabriela Osvaldová, Zdeněk Blažek, Jiří Havel, Mirko Musil, Ivo Gübel, Jaroslav Kaňkovský, Dalimil Klapka, Soběslav Sejk, Martin Štěpánek, Petr Svojtka, Jaroslav Kepka, Ladislav Kazda, Václav Kaňkovský, Boris Rösner, Bořivoj Navrátil, Karel Richter, Jiří Prager, Miloš Vávra, Karel Heřmánek, Miloš Rozhoň, Václav Vydra, Alfred Strejček, Martin Velda, Alois Švehlík, Miloš Hlavica, Jiří Smutný, Jiří Klem, Jana Drbohlavová, Bohumila Dolejšová, Radan Rusev, Vilém Besser, Jiří Zahajský, Bohumil Švarc, Oldřich Vlach, Pavel Zedníček, Ladislav Županič a další

Překlad: Marta Ballingová
Dialogy: Blanka Nováková (epizody 1,3, 5, 7), Miroslav Kratochvíl (epizody 2, 4, 6)
Zvuk: Jiří Zelenka, Zdeněk Zenger
Hudební spolupráce: Miloš Holeček
Asistent režie: Zdeněk Štěpán, Vít Pešina
Vedoucí výrobního štábu: Miloš Novák, Marie Poštolková
Režie českého znění: Blanka Nováková (díly 1, 3, 5, 7), Miroslav Kratochvíl (díly 2, 4, 6)
Vyrobila: Hlavní redakce pořadů ze zahraničí ČST Praha 1980
Licence2kill
Moderátor
 
Příspěvky: 2072
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Příspěvekod Licence2kill » 07 kvě 2021 16:48

Dabing tohoto sedmidílného seriálu, resp. dnes tedy minisérie, byl hotov za rekordně krátkou dobu, tak aby se stihlo jeho uvedení v předvečer výročí VŘSR. Musel to být solidní stres, když si uvědomíme, že dabingy tehdy vznikaly v průměru zhruba rok před jejich uvedením. Tomuto natáčení byla dáma tedy absolutní priorita, a aby se práce stihly, probíhaly ve dvou studijích současně a pracovaly na nich souběžně dva štáby. Seriál se natáčel ve dnech 14.10. – 7.11.1980 a schvalovací projekce posledních dílů proběhla 13.11. První díl měl ale premiéru na obrazovkách už 31.10., takže natáčení a schvalování probíhalo již v průběhu vysílání seriálu, což bylo tehdy ale i dnes docela neobvyklé. Něco podobného se dělo jen v případě vítězných titulů z MTF Zlatá Praha, kdy byl často film nadabován během jediného dne hned po jeho ocenění a druhý den již odvysílán. Jestli se rychlost práce nějak projevila na výsledné kvalitě, však dnes posoudit nemůžeme, protože se dabing nedochoval. Možná bychom dohledali nějaké recenze či divácké ohlasy v dobovém tisku, ale ty asi už vzhledem k povaze seriálu moc kritické jistě nebudou, případně takové vůbec nebyly otištěny.
Licence2kill
Moderátor
 
Příspěvky: 2072
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Příspěvekod KOMZA » 07 kvě 2021 19:57

Licence2kill píše:Něco podobného se dělo jen v případě vítězných titulů z MTF Zlatá Praha, kdy byl často film nadabován během jediného dne hned po jeho ocenění a druhý den již odvysílán.

Tohle mě zaujalo – dá se o tom někde dočíst něco víc?
Uživatelský avatar
KOMZA
 
Příspěvky: 1911
Registrován: 12 led 2015 19:10

Re: Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Příspěvekod anderson » 07 kvě 2021 20:18

Licence2kill píše:Něco podobného se dělo jen v případě vítězných titulů z MTF Zlatá Praha, kdy byl často film nadabován během jediného dne hned po jeho ocenění a druhý den již odvysílán...


Toto potvrdzujem ALE, čo sa pamätám ja, tak ten víťazný titul bol nadabovaný deň pred udeľovaním (výsledky sa vedeli o niečo skôr dopredu, ale bolo na ne prísne embargo) a víťazný film bol odvysielaný hneď po udeľovaní cien (nepamätám sa či išlo o priamy prenos alebo o záznam). Navyše sa nejednalo o plnohodnotný dabing, ale o prekrývačku, ktorá - pokiaľ film ČST do ďalšieho vysielania zakúpila - bola nahradená plnohodnotným dabingom. Ak sa nejaký takýto titul dochoval, tak Licence nech moju informáciu potvrdí alebo vyvráti.
Uživatelský avatar
anderson
 
Příspěvky: 1476
Registrován: 16 črc 2009 19:05

Re: Mladá léta Karla Marxe / Karl Marx. Molodyje gody

Příspěvekod Licence2kill » 08 kvě 2021 20:45

Možná někdy vznikaly překrývačky, ale občas šlo o plnohodnotný synchronní dabing. Příkladem může být vítězný film ročníku 1989 Vrahové mezi námi. Tu informaci, který film bude nakonec oceněn v ČST zřejmě tedy znali nějaký čas předem. K jeho vyhlášení došlo předpokládám 16.6.,ale dabing byl natočen ve dnech 14.-15.6., 16.6. byl schválen a ten samý den večer byl pak odvysílán.
Licence2kill
Moderátor
 
Příspěvky: 2072
Registrován: 25 bře 2009 10:43


Zpět na Minisérie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníkůEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály