Video o programu Premiéra TV

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Video o programu Premiéra TV

Příspěvek od Krikri »

Včera se na Youtube objevilo video reflektující poměrně krátkou existenci někdejší Premiéry. Vzhledem k tomu, že jde o moji nejoblíbenější stanici, která kdy na našem území vysílala, na vzpomínkové video jsem se těšil. Bohužel jsem byl zklamán. Namísto připomenutí pořadů a seriálů, které Premiéra TV vysílala je to spíš nudné shrnutí, kteří papaláši a pochybní polistopadoví zbohatlíci byli akcionáři, majiteli a kdo tahal za nitky. Tohle si každý mohl přečíst na Wikipedii a nemusel kvůli tomu sledovat 22-minutové video, v němž nám o programu Premiéry nebylo sděleno absolutně nic, tedy kromě subjektivního sdělení, že program Premiéry byl zoufalý. Proto se tážu i široké veřejnosti, jsem skutečně jediný, kdo z takto pojatého videa byl spíš zklamán než nadšen? :(
https://www.youtube.com/watch?v=5wOmIpRRquU
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Video o programu Premiéra TV

Příspěvek od HonzaXXII »

Mě by to třeba zajímalo, pokud se tam člověk dozví, za jakých podmínek to vznikalo (někde jsem četl, že v tom byl obdobný bordel jako v případě Novy), proč se vlastně přejmenovali na Primu (četl jsem něco o nějakých ústupcích RRTV ve stylu "vlk se nažral a koza zůstala celá"), a hlavně proč se kolem roku 2000 po drtivé většině archivu Premiéry (podle všeho včetně nejedné věci, co měla předělaný copyright na "Prima 1997") slehla zem. Samozřejmě že ukázky těch nejzajímavějších pořadů by byly lepší (ale s Malou Memol nepočítej, tu nezná skoro nikdo).
Naposledy upravil(a) HonzaXXII dne 30 led 2021 20:22, celkem upraveno 1 x.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Video o programu Premiéra TV

Příspěvek od Krikri »

Tak zrovna důvod, proč byly po přejmenování na Primu smazány dabingy veškerých zahraničních seriálů z bývalé Premiéry ve videu zmíněn nebyl, dokonce ani jen ten samotný fakt, že se tak stalo. A co se týče konkrétních seriálů, co na Premiéře běžely, autor videa si mohl snadno alespoň některé zjistit na mém Youtube kanálu nebo na mém ČSFD profilu. Už pod jeho dřívější video o programu OK3 jsem mu napsal, že bych byl rád, kdyby natočil vzpomínkové video o Premiéře (i proto jsem se na výsledné video těšil), že jsem vášnivým sběratelem seriálů vysílaných Premiérou a mnohé ukázky mám na svém kanálu. Takže informace měl přímo pod nosem a nevyužil toho. Chápu, že Malou Memol vysílanou pouhé dva měsíce v létě 1995 skoro nikdo nepamatuje, ale třeba francouzské sitcomy jako První polibky nebo Dívky od vedle jsou přece jen známější, o těch se zmínit mohl. Natož taková Candy Candy, ta má doposud velmi mnoho pamětníků a fanoušků a mezi všemi těmi animáky bývalé Premiéry to byla a dodnes je kultovní záležitost. Vždyť ani mnohé aktuálně nebo nedávno vysílané seriály nemají na ČSFD ani těch 86%, 191 hodnocení a 26 uživatelů v oblíbené desítce, natož seriál odvysílaný u nás naposledy před víc jak čtvrt stoletím a navíc na programu, který se v té době sotva rozbíhal a jen málokdo jej naladil.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1699
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Video o programu Premiéra TV

Příspěvek od Jack_6428 »

Jako... jo. Říkal jsem si, že tohle bylo sice dobrý, ale jen půlka toho, co by šlo říct.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“