Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Moderátor: Sen

Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 248
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od Darth Vader »

Po dokoukání poslední epizody musím říct, že se jedná o velice podařený dabing, který má skvělé obsazení (až na Dartha Vadera), skvělý překlad a velký počet hlasů, což je super. Nejlepší na tomto dabingu je samozřejmě Saša Rašilov, který si jej ukradl celý pro sebe. Je super, že se podařilo dodržet skoro všechny hlasy u vracejicích se postav. Jediný, co mi na tomto dabingu vadí, tak je obsazení Miroslava Etzlera jako Dartha Vadera. Zní jako každý druhý zaporák a to Vader prostě není. Vader je specifický a to hlavně i díky svému hlasu. Ale pokud tady nebyla jiná možnost, když pan Klem nemohl, tak se bohužel nedá nic dělat. Možná se někdy Vader v tomto seriálu předabuje, ale moc v to nevěřím.
Ne každý nový dabing je špatný.
fabec122
Příspěvky: 1297
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od fabec122 »

Sidious měl sice ve finále jen pár vět, tak to Jan Vágner ještě nemohl pořádně rozbalit, ale i tak si troufám tvrdit, že tohle bude správná trefa do černého

Než Jiřího Plachého, tak to ještě víc podle mého připomíná ty staré verze s Jiřím Holým.
DAN K.
Příspěvky: 1652
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obi-Wan Kenobi / Obi-Wan Kenobi

Příspěvek od DAN K. »

fabec122 píše: 24 čer 2022 15:56 Než Jiřího Plachého, tak to ještě víc podle mého připomíná ty staré verze s Jiřím Holým.
Já už jsem toho všiml před pár lety u dokumentů, ale Jan Vágner zní v jisté poloze naprosto identicky jako Vladimír Ráž. V té scéně v poslední epizodě mě to úplně trklo do ucha.... Jinak jak čtu zdejší komentáře, jen kroutím hlavou, je mi tvůrců úplně líto, protože tenhle dabing je naprosto špičkovej. Viděl jsem celou ságu Star Wars několikrát v angličtině a vždycky mi vadilo, jak je James Earl Jones prázdnej. Sice intonuje pateticky, jak kdyby recitoval poezii, ale chybí tomu vnitřní emoce. Miroslav Etzler mi vůbec nevadil, naopak, a ta scéna, jak se mu rozbije maska a mluví ho dva hlasy naráz, je udělaná úplně fantasticky, to muselo dát strašlivou práci.... Ovšem nejlepší z celého dabingu je Vendula Příhodová, ta si krade každou scénu pro sebe. :-:
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“