Karel Richter

Máte svého oblíbence od P do T? Založte mu profil, třeba bude mít radost

Moderátoři: filip, ReDabér, palg, Pomajz

kubajakub876

Re: Karel Richter

Příspěvek od kubajakub876 »

Ale, zdá se mi, že i podle databáze už přes rok nedabuje. Nebo se mýlím? :-?
Pálkman
Moderátor

Příspěvek od Pálkman »

Myslím si, že dabuje už jen štěky a proto asi není uveden u některých děl. Zatím naposledy (dle zdejších zdrojů) měl dabovat v roce 2021 v novém seriálu Falcon a Winter Soldier. Doufám, že časem někdo zjistí roli a herce, abych to mohl doplnit.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
kasper

Příspěvek od kasper »

Jsem nováček v oblastí dabingu
Současná situace V dabingu se vůbec nelibí nejsem ani na straně herců ani studii

Jsem technik v IT kdo by by chtěl pomoc s problém s pc notebookem ať mi napíše soukromou zprávu
eroXman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eroXman »

Další smutná zpráva :cry: Jeho nezapomenutelný hlas mi bude chybět, odpočívejte v pokoji, mistře :cry:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
kubajakub876

Příspěvek od kubajakub876 »

Tak tuhle zprávu jsem fakt nečekal, když jsem tohle téma otevřel (určitě nejsem jediný).
R.I.P. mistře. :(
Angus MacGyver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Angus MacGyver »

Loučím se s ním jeho nejslavnější dabingovou replikou "Monsieur Alfonse, rychle a stylově!"
Pan X
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pan X »

Odešla velká moc, velká herecká LEGENDA. :cry: Je mi to moc líto. :cry: Pan Richter byl bard českého dabingu a veliká ikona herectví. :cry:. Děkujeme vám pane Richter za Vaše skvělé výkony a úžasné dabingy. Odpočívejte v pokoji a upřímnou soustrast pozůstalým. Budete tady chybět. A ještě jednou děkujeme :cry: R.I.P
Pálkman
Moderátor

Příspěvek od Pálkman »

Odešel další vynikající herec a dabér, který začínal dabovat, podle svých slov, už za 2. svět. války a věnoval se tomu až do neuvěřitelných 95 let. :-: Poslední 2 roky ho už bohužel do dabingových studií nezvali přesto, že měl ještě chuť pokračovat. Vytvořil nezměrné množství rolí, zejména vedlejších, hlavní roli měl např. ve filmech Příběh Alvina Straighta a Venuše, skvělý byl také ve filmech: Fantomas 2 a 3, trilogii Bláznivá střela, Hamlet, Kmotr III - DVD, Pianista, X-Men 2, 3, Alexander Veliký, Gladiátor, Pettson a Fiškus a mnoho dalších filmů i seriálů. Zajímavostí je že často daboval soudce - což je v němčině richter. Ať odpočívá v pokoji.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
JanRichter

Příspěvek od JanRichter »

Dobrý den,
jménem rodiny děkujeme za krásné vzpomínky na našeho dědečka a udržování jeho odkazu. Rádi bychom vytvořili sestřih jeho nejikoničtějších dabingových rolí. Pro každého to bude něco jiného (pro mě třeba role Kaprála ze Slepičího úletu, HaloHalo, a další), proto bychom vás, fanoušky dabingu, rádi poprosili o pomoc s výběrem toho nejlepšího co nám tu dědeček zanechal.
Nejvíce bychom ocenili zaslání konkrétních dialogů ať už vystřižených, nebo v podobě odkazů (např. Slepičí úlet, 35:08). Výsledný sestřih samozřejmě uveřejníme.

Jan Richter, vnuk
jan.xrichter@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „P-T - Profily dabérů a režisérů“