V českém znění (podcast)

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od cenda »

U toho dílu z Přelouče pravděpodobně někdo neuhlídal rešerše. Ten dotyčný ignoroval řazení na dabingforu, kdy se v profilech třídí tvorba herců na filmy, seriály a minisérie. Prostě a jednoduše sjel úplně dolů, napsal první rok, který viděl a bral to jako hotovou věc, takže minimálně panu Kepkovi a paní Obermaierové byl sdělen špatný první rok jejich tvorby. Myslím, že je to škoda, protože většinou si to ti herci nepamatují a tohle je může příjemně překvapit.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Joe Black »

KOMZA píše: 22 zář 2022 12:37 Škoda, že sem nemohu dát i povídání z Potterfestu s Anežkou Pohorskou, Jiřím Kocmanem a Alešem Procházkou – jednak to byl takový neoficiální díl, ale především bohužel neexistuje záznam, což z Richardova vyprávění zamrzí, prý to bylo moc fajn...
Můžu potvrdit, jistil jsem to z první řady a beseda byla skvělá. Ostatně Aleš Procházka už na Potterfestu byl hostem před pár lety, jinak tam nedávno byl třeba i Radek Škvor, z dřívějších ročníků pamatuji i Viktorii Taberyovou v tandemu s Petrem Neskusilem a Oldřichem Hajlichem (na téma druhého dílu Fantastických zvířat) nebo Annu Suchánkovou a Martina Zahálku.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

cenda píše: 22 zář 2022 14:10 U toho dílu z Přelouče pravděpodobně někdo neuhlídal rešerše. Ten dotyčný ignoroval řazení na dabingforu, kdy se v profilech třídí tvorba herců na filmy, seriály a minisérie. Prostě a jednoduše sjel úplně dolů, napsal první rok, který viděl a bral to jako hotovou věc, takže minimálně panu Kepkovi a paní Obermaierové byl sdělen špatný první rok jejich tvorby. Myslím, že je to škoda, protože většinou si to ti herci nepamatují a tohle je může příjemně překvapit.
U tohoto speciálu jsem nebyla, jakože ani u příprav, tak bohužel netuším, jak to probíhalo a kdo to dělal. Ale je to dobrá poznámka. Když jsem přenos sledovala, nezachytila jsem to, ale teď jsem si to na základě toho pustila a máš pravdu, škoda. Ale přesto si myslím, že to celkově bylo příjemné povídání.
Joe Black píše: 23 zář 2022 07:29 Můžu potvrdit, jistil jsem to z první řady a beseda byla skvělá. Ostatně Aleš Procházka už na Potterfestu byl hostem před pár lety, jinak tam nedávno byl třeba i Radek Škvor, z dřívějších ročníků pamatuji i Viktorii Taberyovou v tandemu s Petrem Neskusilem a Oldřichem Hajlichem (na téma druhého dílu Fantastických zvířat) nebo Annu Suchánkovou a Martina Zahálku.
Ach, pravda, zapomněla jsem, že vlastně i z tvého vyprávění (a jištění) to znělo velice dobře! :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

V příštím díle nás čeká povídání s Pavlem Soukupem.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Angus MacGyver »

Dotaz pro @KOMZA:

Nerad bych se mýlil z toho krátkého rozhovoru z Přelouče, ale nepřišlo Ti, Kristýno, že Pavel Soukup už není v nejlepší "mentální formě"? Chci říct, že Dalimil Klapka, když byl u Richarda, byl na tom poněkud lépe, než Pavel Soukup, co se mi zdálo... :cry:
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Pan X »

Návrh na dalšího hosta pro Richarda: Jiří Štěpnička a Pavel Rímský.
Tyto legendy českého dabingu by si zasloužili svůj díl. :-: Moc prosím. :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

Dnes vyšel díl s Hanou Talpovou. Neplánovaně se navíc natáčení této epizody sešlo s úmrtím Angely Lansbury, o níž je pochopitelně též řeč...

https://www.novinky.cz/clanek/podcasty- ... e-40411989
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Joe Black »

Za tenhle díl (a nejen za něj, ale především za něj) mockrát děkuji, Hanka Talpová je skvělá herečka, zpěvačka a dabérka a asi to byl osud, že se to takhle sešlo dohromady s odchodem Angely Lansbury. Troufám si říct, že díky ní hlas paní Talpové zná v Česku téměř každý.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Angus MacGyver »

Paní Talpová je legenda českého dabingu a má pravdu, že umět zpívat je solidní "prerekvizita" k tomu být dobrý dabér / dobrá dabérka.

Teď ještě pěkně poprosím Richarda Wágnera, aby do studia dostal Sylvu Talpovou, dabérku, herečku a pedagožku vychovávající nové dabéry ... (a nebo za ní dojel do Brna) ! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Stanley Roe
Příspěvky: 1318
Registrován: 25 zář 2011 11:09
Bydliště: Štatl

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Stanley Roe »

K paní Talpové: Kdyby ty "kazetové" dabingy dělalo těch dvacet lidí, jak říkala.. to by byla paráda. :D
Odpovědět

Zpět na „Obecně“