Existuje k titulu XY český dabing?

Odpovědět
richardda
Příspěvky: 1108
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od richardda »

mar48 píše:Nevíte někdo, jestli existuje CZ nebo SK dabing k filmům https://www.csfd.cz/film/33432-duell-vo ... g/diskuze/ a https://www.csfd.cz/film/34072-posledni ... n/prehled/? Díky za informaci. :-)
O tom prvnim filmu jsem bohuzel nic nenasel, ale ten druhy film zjevne stary puvodni dabing ma. Je tady o nem jakysi zaznam. ;)

Kód: Vybrat vše

https://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=3&t=11857
NOVA, jedině ona.
prase_1
Příspěvky: 60
Registrován: 28 črc 2021 12:33

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od prase_1 »

Neví někdo, jestli je nadabovaný film Plump Fiction?
PATdevast
Příspěvky: 48
Registrován: 06 led 2011 19:04

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od PATdevast »

Krikri píše: 12 zář 2015 23:51
DavidHodan píše: The Perils of Penelope Pitstop
https://www.youtube.com/watch?v=RRRzWTRvR5k
Penelopu Pitstopovou si z Premiéry velmi dobře pamatuju, ale na ni se Jack_6428 neptal, takže jsem to bral tak, že o jejím vysílání u nás ví. Dávali ji tenkrát roku 1995 každou sobotu mezi čtvrtou a pátou odpoledne spolu ještě s jedním seriálem, tuším s Flinstoneovýma. Byl to tenkrát blok dvou seriálů, podobný jako v letech 1991-93 Disneyovky na ČT. Tu Penenelopu Pistropovou stále pronásledoval nějaký chlap, který se v českém překladu myslím jmenoval Drápek. Ale dabing si už nevybavím, tenkrát jsem se ještě na hlasy dabérů tolik nesoustředil.
Penelopa Pitsopová měla jen pár dílů a po jením skončení ji v tom bloku nahradil Richie Rich, ale to mě už nebavilo, viděl jsem asi dva nebo tři díly a pak jsem to přestal sledovat.
https://www.youtube.com/watch?v=weLvjloAAMU
Zakuklený Drápek (jako málemu mi vrtalo to jméno hlavou :D ), zachránci Mravenec Willmop a jejich zázračné vozidlo Čugapum (tak jsem tomu rozuměl, ale podle originálu Ant Hill Mob a Chuggaboom). Před časem jsem si vzpomněl na útržky té znělky a v češtině nic nenašel, tak si to připomínám aspoň v originále. Dabéry už si fakt nevybavím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od Krikri »

Kdo v letech 1994-96 na Premiéře sledoval anime seriál Candy Candy, nevzpomene si náhodou, za tenkrát vůbec odvysílali 35. díl, v němž studenti školy sv. Pavla měli volný den, Archie, Stear, Iris a Neil navštívili pratetu Elroy, jenže Candy nebyla pozvána. Vzápětí za Candy přijel pan Brighton, adoptivní otec Annie, vzal ji na koňské dostihy a pak jí prozradil, že Annie začne také navštěvovat školu sv. Pavla.
Ptám se, neboť se Candy dosud podařilo sehnat celkem ze čtyř různých zdrojů, tj. majitelů VHS nahrávek a tento jediný díl chybí u všech čtyř dosavadních majitelů vlastních VHS s tímto seriálem. A to už je přece jen poněkud podezřelé. Dokonce chyběl i majitelce VHS, která vyjma prvních tří dílů a toho 35. dílu údajně měla nahrané všechny. Je možné, že by tenkrát Premiéra ten 35. díl neodvysílala nebo ho možná omylem odvysílali v originále a proto ho nikdo nenahrál? Začínám pochybovat, zda byl tento díl vůbec kdy nadabován do češtiny.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od Jack_6428 »

Až budu zase někdy v archivu můžu to zkusit zjistit.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
JeMappelMouse
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2019 11:53

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od JeMappelMouse »

Sailor Moon běžela na chorvatské Nově, to je nevyvratitelné. Na druhou stranu finská Wikipedie zmiňuje českou Novu, ale nemohu zaručit, že nejde o pouhý štěk. Ale že by lingvisticky silně izolovaní Finové hluboko lurkovali zrovna na českých fórech je více než nepravděpodobné, takže jistá šance IMHO je. Je však možné, že se tehdy nakoupilo velmi omezené množství epizod. V seriálu se hlavní postavy objevují postupně. Pokud se odvysílá jen třeba 10 dílů, opravdu není o čem.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od HonzaXXII »

Jak už psal kolega Krikri (a já to můžu jako dobový divák potvrdit), snad není věc, co by v devadesátkách šla na Nově, a nikdo si na ni nepamatoval. Dlouhou dobu jsem si myslel, že jsem byl jedinej, kdo si pamatoval na seriál Zrozen ze síly blesku, který tam šel jen jednou úplně v začátcích, a bác ho, těch lidí je daleko víc, a někde se nakonec našlo i několik dílů. I kdyby z té Sailor Moon šlo jen pět dílů, tak vzhledem k tomu že v sousedním Německu z toho byl hit snad ještě dřív než v JůEsEj (tam pokud vím to získávalo popularitu postupně pomaloučku polehoučku, a pecka se z toho stala taky až díky anime boomu co vyvolali Pokémoni), tak by si to bezpečně někdo pamatoval a nepochybuju o tom, že by se přinejmenším nějaká ta ukázka našla.

Nemluvě o tom, že v době, kdy to tu mohlo jít, bylo na příliš cenzurovanou anglickou verzi příliš brzo, a ta japonská je podle mě v televizi za bílýho dne nevysílatelná (ale zase je pravda, že jestli na podzim 1996 prošel Eugene Tooms vytrhávající lidem játra a další chuťovky z Akt X v podvečerních hodinách, tak tohle by mohlo taky). Ona vůbec většina té anime produkce (ať už Dragon Ball, Ranma, Lum, nebo cokoliv jiného) by vzhledem k těm prasárnám co tam strkaj podle mě prošla bez střihů jedině buďto za socíku do kin nebo v devadesátkách na videokazety, anebo ke konci devadesátek v noci - jako př. ještě o poznání prasáčtější South Park.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od Jack_6428 »

Mno problém je, že se ptáme jen tady sami sebe pokud vím a to je omezenej okruh lidí. Nějaký zakopaný věci se objevujou dál i dneska. Jsem si celkem jistej, že jsem to tehdy v tom programu viděl a že to bylo fakt jen pár dílů někdy ráno. Teď už tam asi nepůjdu, bude pekelná zima, ale na jaře by to šlo. I když při cíleným hledání a jen jednoho roku by to mohlo bejt jen na pár hodin. Uvidím. Jinak v Americe jela Sailor Moon na podzim 1995 prvně, pak po pauze v letech 1997-2002.V Kanadě v podobnou dobu. V Japonsku samozřejmě od roku 92. Podle týhle https://www.amazon.com/Anime-Explosion- ... 1880656728 knihy to u nás běželo, ale nečetl jsem ji.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
JeMappelMouse
Příspěvky: 11
Registrován: 04 lis 2019 11:53

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od JeMappelMouse »

Tbh Sailor Moon jako šódžo se v těch prasárnách nedá měřit těm zmíněným výše, i když se nedá říct, že by šlo o čistou a nevinnou věc.

___


Jinak hodně štěstí s tím hledáním, ať to dopadne jakkoli. Každopádně 1996 byl první rok, kdy Nova změnila logo. Možná to tomu hledání může pomoct či zkomplikovat, pokud to nakonec nebylo rok zpět či potom.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Existuje k titulu XY český dabing?

Příspěvek od HonzaXXII »

Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“