Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od KOMZA »

Dobře, a odkud jsou ale ty informace na Wikipedii? :D
Tam zdroj odkazuje pouze sem na Dabingforum.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od Newmy »

Aha. Takže původní autor vycházel z jakéhosi interního dokumentu, kde je uvedeno Galaxia a.s. , rok 2003. Dokument je nesmysl, v roce 2003 se firma už jmenovala TV3 a.s. a dokonce od července 2002 byla v konkursu. Zbytek co se na to nabalil, je jen zbožné přání "fanoušků" :D
Naposledy upravil(a) Newmy dne 19 lis 2022 11:36, celkem upraveno 1 x.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
L55
Příspěvky: 544
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od L55 »

Tak, zjistil jsem, že zdrojem je tahle fotka titulků.
https://commons.m.wikimedia.org/wiki/Fi ... tulky.jpeg
Jen, celkem to nesedí s některými informacemi. :D
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od KOMZA »

Aha, tak takhle daleko jsem se neproklikala, tak jsem si ani nevšimla, že tam je problémová příloha ke zdroji. Wikipedie je v tomhle ohledu dost nekompromisní. Takže tu máme SpongeBob funclub a SpongeBob cz...
Cvolton
Příspěvky: 1
Registrován: 23 lis 2022 05:13

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od Cvolton »

Téma možného ztraceného dabingu na tento seriál mě zaujalo už asi v září, když se mi na něj poprvé podařilo narazit právě na této wiki. Později bylo vyneseno i na Lost Media Wiki Forums (kde se obvykle dabingum vůbec nevěnují, ale co už), kde mi to nedalo a bohužel stačilo jen čtení toho interního reportu ze kterého informace údajně pocházejí a člověk najde hned několik nesrovnalostí. Tady je co mě k tomu napadlo říct 13. října:
Jedná věc co mi přijde divná je, že na tom screenshotů je pro CET 21 uveden název stanice, ale ne pro Galaxii. Jakožto malý detail, pokud vím, oficiální název Novy je TV Nova, takže ten název stanice ani není správně. Je ale pravdou, že RTV Galaxie byla zodpovědná za pořady vysílané na TV Praha a TV Hradec Králové mezi lety 2001 a 2005. Problém ale je, že alespoň podle tohoto článku bylo cílem TV Praha "vybudovat z TV Praha kvalitní nízkorozpočtovou metropolitní televizi, v jejímž vysílání bude mít velké zastoupení zpravodajství z Prahy a středních Čech". Díky tomu si nemyslím, že by kdy měli budget na to koupit licenci na něco jako SpongeBoba, to zní spíš jako něco, co by bylo v kompetenci nějaké celoplošné stanice (což, jak víme, je, co se stalo v roce 2009, když seriál začala vysílat Nova). 2 zdroje kde by člověk očekával jakékoliv zmínky o jakémkoliv předchozím dabingu - dabingforum a ČSFD také nic nemají, i když dříve zmíněný web dokázal odhalit důkaz o existenci ztraceného dabingu seriálu Fairy OddParents (Kouzelní Kmotříčci). Bylo by pěkné vědět, odkud se tato interní zpráva vzala, ale dost silně pochybuji o její legitimnosti.
Tohle bylo předtím, než uživatel "SpongeBob cz" přidal informace o obsazení, které již úplně vypadají, že jsou vycucané z prstu - tento text se vztahuje k této revizi článku.

Další věc, co se hodí vzít v potaz je to, že když člověk googlí jakoukoliv kombinaci SpongeBoba a čehokoliv souvisejícího s RTV Galaxie či jejími následníky, vždy je jediným relevantním výsledkem právě tato wiki (a možná tedy dnes už i dabingforum, když už to zde bylo zmíněno)
LES 2.2
Příspěvky: 49
Registrován: 05 lis 2022 08:38

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od LES 2.2 »

Vracím se k 13. sérii:
13. série(Epizody 267-280) (Nickelodeon)

V českém znění: Jan Maxián - Tom Kenny (SpongeBob), Ivo Novák - Rodger Bumpass (Sépiák), Antonín Navrátil (Sheldon Plankton, francouzský vypravěč, titulky + další role), Petr Pospíchal (Evžen Krabs), Jana Páleníčková/Petra Hobzová (Sandy, paní Rybová, Karen, Perla + další role), Jiří Krejčí (Patrik), Nikol Heinzlová, Ludvík Král (Pošťák + další role), Ladislav Cigánek (Bubliňák + další role), Irena Hrubá a další

Překlad: Jana Hrubá
Zvuk: Jaroslav Novák
Produkce: Jan Junek
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: SDI Media pro Nickelodeon, 2021 / 2022
Naposledy upravil(a) LES 2.2 dne 25 lis 2022 06:16, celkem upraveno 1 x.
L55
Příspěvky: 544
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od L55 »

2 nové díly jsou už přístupné na známém úložišti.
A jsem si na takových 90% jistý, že na 1 roli v nových dílech byla pozvána i Irena Hrubá.

Ukázka dílu zde, čas, kdy hlas promluví - 1:24 - 1:31, bohužel se do konce dílu už víc neozve.

Pokud to někdo potvrdí, přijde mi celkem zajímavé, že se pan režisér snaží dabing trochu ozvláštnit novými hlasy. :D
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od 1403ka »

L55 píše: 24 lis 2022 21:19 A jsem si na takových 90% jistý, že na 1 roli v nových dílech byla pozvána i Irena Hrubá.
ten diel som pozeral aj ja a skutočne je to ona.
LES 2.2
Příspěvky: 49
Registrován: 05 lis 2022 08:38

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od LES 2.2 »

Taky jsem ji slyšel a zdá se mi divné ji pozvat, kvůli takovémuto štěku.
Banan007
Příspěvky: 9
Registrován: 05 říj 2022 06:15

Re: Spongebob v kalhotách / Spongebob SquarePants

Příspěvek od Banan007 »

Nevíte proč nikde nejsou česky přeložené názvy epizod z 13. série? Zatím pouze díly č. 273 a 274 :-? Přitom zbývající 275-277 už byly před několika dny odvysílané
Odpovědět

Zpět na „Seriály“