Divnosvět / Strange World

Nejen pohádky se dabují
Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 1270
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Divnosvět / Strange World

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Martin Písařík - Jake Gyllenhaal (Searcher Clade), Miloslav Mejzlík - Dennis Quaid (Jaeger Clade), Michal Kuboušek - Jaboukie Young-White (Ethan Clade), Simona Babčáková - Gabrielle Union (Meridian Cladeová), Sandra Pogodová - Lucy Liu (Callisto Malová), Vladimír Žďánský - Karan Soni (Caspian), Tomáš Karger - Alan Tudyk (Duffle), Lucie Brychtová - Adelina Anthony (Pulková), Jan Bendig - Jonathan Melo (Diazo), Karel "Kovy" Kovář - Nik Dodani (Kardez), Anna Mercedes Čtvrtníčková - Francesca Reale (Azimut), Zuzana Slavíková - Emily Kuroda (Ro), Matyáš Valenta - Reed Buck (Rory), Michal Novotný - Alan Tudyk (moderátor), Miroslav Táborský - Alan Tudyk (vypravěč), Pavla Beretová, Patrik Děrgel, Michal Gulyáš, Nikola Heinzlová, Miroslav Hrabě, Jiří Krejčí, Radka Krninská, Radka Přibyslavská, Erika Stárková, Roman Štabrňák, Martina Šťastná

Překlad: Vojtěch Kostiha
Texty písní: Šárka Krejčí
Asistent režie a produkce: Marek Hrazdil, Jan Jabůrek
Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier, Petr Kočík
Výsledný mix: Shepperton International
Hudební režie: Jan Kříž
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2022
Nobody
Příspěvky: 371
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od Nobody »

Upřímně... nechtěl by pan Žďánský jít se svými dabingovými experimenty... Dobře. Slušně řečeno, tedy skončit? Jeho dabingy jsou neposlouchatelné, herci s minimálními zkušenostmi v dabingu z toho vyčnívají, ruší. Dabing má být celistvý, nerušit, aby si mohl divák užívat film, což se u jeho pořadů neděje. Jenže on musí mít "jména". Tyto "jména" ovšem automaticky nezaručí, že hereckou disciplínu zvanou dabing opravdu umí. Jistě, jsou to vynikající herci, ale v jiných odvětvích herectví.
Klasik by řekl: Proboha, vemte mu to... :cry:
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 181
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Ale musíte pochopit, že dabing pro Disneyho je strašně náročný, protože chce, aby každá postava měla svůj hlas a aby se co nejvíce blížila originálu, to jsou jejich podmínky.
Nobody
Příspěvky: 371
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od Nobody »

Tady se nejedná jen o Disneyho.
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 181
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Rád si poslechnu vaši verzi, mám spoustu času.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2196
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od KOMZA »

Nobody píše: 23 lis 2022 20:34herci s minimálními zkušenostmi v dabingu z toho vyčnívají, ruší. Dabing má být celistvý, nerušit, aby si mohl divák užívat film, což se u jeho pořadů neděje. Jenže on musí mít "jména". Tyto "jména" ovšem automaticky nezaručí, že hereckou disciplínu zvanou dabing opravdu umí. Jistě, jsou to vynikající herci, ale v jiných odvětvích herectví.
Na film se do kina nechystám, takže si dabing minimálně v nejbližší době neposlechnu, ale s kým je tu konkrétně problém? Je tu dost netypických jmen a nevymluvených hlasů, ale to vzhledem k tomu, že Vladimír Žďánský i s takovými herci dovede pracovat, automaticky nepovažuji za nutnou zkázu výsledného dabingu. Ale jak říkám, neslyšela jsem, tak by mě zajímalo, jaká volba se tu přesně nevyvedla.
Nobody
Příspěvky: 371
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od Nobody »

Shrnul jsem obecně jeho dabingy a s důvody bych se opakoval. Je to stejné v každém oboru, prostě nemůžete dát někoho nezkušeného mezi elitu. Vždycky to bude poznat. Někteří se mezi tu špičku postupně vypracují, ale nemůže to proboha zkoušet na áčkových filmech do kina. A navíc rovnou na velkých rolích, když mají minimální zkušenosti.
-kNiGHT-
Příspěvky: 419
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Divnosvět / Strange World

Příspěvek od -kNiGHT- »

U animáků mi přijde, že netradiční hlasy tomu dají spíše tu přidanou hodnotu a nezní to jen jako "další" dabing. viz. kdysi Auta (Polívka, Novotný, Budař, Liška,...) a určitě spousty dalších filmů...

Osobně jsem rád za dabingy Virtualu zrovna pro Disney. Kdy slyším nový dabing pro jakoukoliv novou sérii Marvel nebo seriály ze světa Star Wars. Ty lidi nepoznávám a navíc to tam tak dobře sedne.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Odpovědět

Zpět na „Dabované novinky - Kino“