Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
-kNiGHT-
Příspěvky: 432
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Příspěvek od -kNiGHT- »

Nevidím v tom nic špatného používat AI zrovna na dabing. Když si zainteresovaní šikovně napíšou pravidla a zákony. Patrně ze skupiny co dělá dabing dnes někdo vypadne (přijde o práci) a někdo další přibude (např. programátor AI). Chápu obavy některých co se bojí inovací, ale nikdo přeci nezakazuje fungovaní toho co dnes funguje. Budoucnost každopádně ukáže, kam se tohle odvětví (nejen u nás) posune. Pokrok nezastavíš, ale lze ho pravidly nasměrovat tak, aby to většině vyhovovalo.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
XCole
Příspěvky: 36
Registrován: 03 črc 2023 16:13

Re: Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Příspěvek od XCole »

Pěkný den. Předem děkuji za Vaši reakci a přidám poznámku. V případě, že by se náš model aplikoval do praxe, tak by to bylo dokonce tak, že by nikdo z dabérů o práci nepřišel, ba naopak, Ti stávající by měli spíše více práce, protože ten proces je takový, že prvně by to stejně musel někdo nadabovat, rozhodně nechceme zavádět praxi, kdy by ten první dabing dělal nějaký stroj. To je přesný opak toho, o co nám jde. My chceme návrat toho kvalitního dabingu, jako byl v 90 letech a starší. Úprava hlasu, to bude jen malá součást, ale stále tam budou fyzičtí dabéři.
Takže práce bude naopak více, jen to bude složitější k finálovému výstupu, finálovému dabingu, bude to muset totiž splňovat daleko přísnější kritéria.

Snad jsem i doplnil to, co jste napsal :-)
throwaway-account
Příspěvky: 743
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Příspěvek od throwaway-account »

Chwiz12345 píše: 06 črc 2023 20:19 No jasně, že jeho, Stanislav Fišer, Vladimír Čech, hanžlík, bedrna, Vladimír Fišer, Dalimil klapka, Bedřich šetena Václav postranecky, jaroslav Dufek, Jiří Tomek, Pavel leicman.
Sice tomu projektu nevěřím, ale jsem zvědav na to
Jen bych si dovolil menší opravu, Pavel Leicman žije a stále je aktivní v divadle i ve filmu.
Chwiz12345
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2023 17:14

Re: Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Příspěvek od Chwiz12345 »

To fakt? To se mu tím pádem omlouvám.
beatman
Příspěvky: 56
Registrován: 14 bře 2013 15:40

Re: Znovu slyšte legendární hlasy! Objevte unikátní dabingový projekt VOX-Dubb! Připojte se k revoluci!

Příspěvek od beatman »

Inu, inu, má cenu znovu opakovat větu Nechte zesnulé důstojně odpočívat v pokoji Jen pár připomínek pro XCol ?? Píšte, bez ohledu, zda-li jte reálný člověk nebo produkt umělé inteligence, že u gotta žádné emoce být nemohly, protože se nejednalo o jeho hlas? rád bych vás vyvedl z omylu, možná jazykového protimluvu, kterých se zatí umělá inteligence ne a ne ubránit: v případe projektu Gott navždy se pracovalo s nahrávkami Karla gotta, to s těmi nedávnými, aby se nápodoba přibližovala gottovu hlasu na sklonku jeho života. Můžete mít sebedokonalejší technologie, vždycky vás ale nedostatek emocí, nepřirozené vázání spojek prozradí. víte, jako nevidomý uživtel všemožných hlasových syntéz neživý hlas, i když zní jako gott, nebo v případě dabingu by zněl jako filipovský, Kopecký, jako kdokoli prostě poznám. tvrzení typu, kdybych nevěděla, že už Kája nežije, nepoznal bych to, to jsou prostě jen líbivý kecičky umělců, kteří celému projektu podkuřovali. další věc. vážně si myslíte, že dabéři zčistajasna začnou dabovat na takové úrovni, na jaké dabovali herci v 60. a 70. letech budete je to snad učit?? Máte dojem, že se mnozí dneska na uměleckých školách, pokud je vůbec mají, učili uměleckému přednesu? Jste vážně tak naivní kdy předpokládáte, e najdete součansé hlasy, které se těm původním budou blížit? Máte pocit, že současní dabéři si dají třeb tu práci, ze všech sil a možností proveodu nový dabing, okej, dostanou zaplaceno, ale nakonec jejich hlasy nebudou slyšet, budou nahrazeny zpracovanými hlasy nežijících? Přidávám se k té menšině, pro kteoru je něco takového za čárou, za hranou etiky, kdy už to vbec nemá nic společného s nějakou úctou, o které tu neustále plácáte, kteoru se zaštiťujete. sám třeba toho gotta vnímám jako takový experiment, koukejte, co už dneska s technologiemi umíme , ale vnímám to od rozhlasu taky jako velkou prasárnu, je jedině dobře, že četu apriori načítal živý Igor Bareš, gottův hlas byl použit jen v kratičkých pasážích. Nebylo by lepší vynaložené prostředky vynakládat smysluplěnji? Třeba se právně vyrovnat s j distributory, najtí nějakou cestu jak stávající, t TV a na dvd nedostupné dabingy legálně zpřístupňovat příznivcům třeba prostřednictvím wod platforem? tohle ještě může nakeat takovou paseku, kterou si možá mnozí nadšení ani neumíte představit. Jenom koli žalob, papírování, vymýšlení právních kliček, které obejdou souhlas to může přinést... Opravdu žasnu kolik uživatelů dabingfora je takovou nemorální, neetickou prasárnou nadšena. Nikoho neomlouvá, že mu jde o kvalitu, o důstojné a uctivé zprostředkování uměleckého díla. Houby s octem: Jde o využívání hlasu těch, kteří se nemohou ozvat, bránit, skoro bych se nebál slova parazitování na výkonech těch, kteří tu už nejsou. Ne, taky mě žádná ukázka nepřesvědčí, ani přesvědčit nemůže, protože za mě ej vůbec takové uvažování naprosto amorální.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“