Kostíkov (kostici.cz)

PC hry, konzolové atd.

Moderátor: TmavyCyklista

Odpovědět
L55
Příspěvky: 554
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od L55 »

1.VERZE WEBU (2009 - 2016)

Obrázek
Vydavatel: Zawoko

V českém znění: Juraj Bernáth (Kuba, Bertík) a další.

Zpěv písně: Jana Zenáhlíková, Zbyšek Pantůček

Pro Zawoko vyrobilo v roce 2009?

2.VERZE WEBU (2016 - 2022)
Druhá verze.jpg
Vydavatel: neznámý

V českém znění: Michal Holán (Kuba, Bertík), René Slováčková (Ája, Bára)

Pro vyrobilo v roce 2016.
Naposledy upravil(a) L55 dne 30 dub 2024 16:58, celkem upraveno 4 x.
L55
Příspěvky: 554
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od L55 »

Kostíci byly kdysi web pro děti, který propagoval hlavně ten jogurt od firmy Danone, ale také umožňoval dětem hrát různé hry, číst komiksy, prohlížet minulé kolekce magnetek nebo se dívat na reklamy.

Web fungoval přibližně od roku 2009 tak približně do roku 2016, s pravidelnými aktualizacemi. Asi v roce 2011 byla vytvořena také slovenská verze.

Jako malý jsem tento web velmi často navštěvoval a co si z toho pamatuji, slovenský dabér Bernáth namlouval Kubu i Bertíka a nic víc si nepamatuji. :D Taky ještě, někde v některém z těch domů si pamatuji i takovou píseň, kterou nazpívalo duo Zenáhlíková - Pantůček (hlasy Báry a Kuby v reklamách).

Je možné, že tam těch slovenských dabérů bylo i víc, protože si slovenský přízvuk pamatuji například i na prodavačce v obchodě. :D

Reklamní hlasy těch postav byly však jiné (na to možná pak někdy vytvořím profil).

Pokud by si někdo chtěl poslechnout jak to znělo, nebo kdo byly další hlasy, je možné se podívat na to skrz webový archiv, ale také s nějakou nainstalovanou náhražkou Flash Playeru, jelikož celý web fungoval na něm. :D
Naposledy upravil(a) L55 dne 30 dub 2024 07:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2657
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od KOMZA »

Opravdu až od roku 2009? Já celá léta žiju v domnění, že jsem byla mnohem menší... A navíc mám v hlavě vsugerováno, že Kubu daboval Bohdan Tůma, teď se mi naprosto hroutí dětské vzpomínky... :lol:
L55
Příspěvky: 554
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od L55 »

Vybavuji si, že to musel být tak rok 2009, ale možná i dřív, nevím. :D

Na webu to byl rozhodně Juraj Bernáth a v každé z reklam to byl Zbyšek Pantůček. Třeba zde nebo zde. ;)
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1631
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od TmavyCyklista »

A jaká je teda ta verze, kde oba chlapce mluví Michal Holán a obě holky René Slováčková?

Třeba zde http://web.archive.org/web/202111302054 ... ostici.cz/
L55
Příspěvky: 554
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od L55 »

Tak na to jsem zapomněl, byla to další verze webu. :D Fotku ještě seženu. :)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2657
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od KOMZA »

Tak jsem se snažila zjistit, zda si to někdo z mého okolí nepamatuje, protože se nemůžu zbavit pocitu, že je to mnohem starší (ale žádný záznam jsem nenašla). Namísto toho jsem ale zjistila, že údajně existovalo něco podobného i s Brumíkem a Kubíkem – na nic takového si osobně nepamatuji, ale prý to mohlo i mluvit. Nevybavujete si někdo něco takového náhodou?
BlueShadow24Cz
Příspěvky: 447
Registrován: 17 čer 2018 14:45

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od BlueShadow24Cz »

Dříve Ája dabovala Jana Mařasová.
L55
Příspěvky: 554
Registrován: 30 bře 2020 17:36

Re: Kostíkov (kostici.cz)

Příspěvek od L55 »

KOMZA píše: 03 kvě 2024 00:29 Namísto toho jsem ale zjistila, že údajně existovalo něco podobného i s Brumíkem a Kubíkem – na nic takového si osobně nepamatuji, ale prý to mohlo i mluvit. Nevybavujete si někdo něco takového náhodou?
Já si pamatuji dokonce obě, byly to stránky na propagaci těch produktů, obsahovaly hry s těmi postavičkami, také nějaké tapety na počítač, recepty nebo příběhy. Co si ale pamatuji, ani jedna z nich nemluvila.
Možná tu někomu otevřu staré mozkové zapojení, protože takhle zněla hudba z jedné z her na stránce Médi Kubíka. :D
https://on.soundcloud.com/ZyaDzDiSTTmcj5mq7

Existovala také například ještě stránka propagující Pribináčka, kterého opět mluvil Zbyšek Pantůček, pak bych to někdy taky mohl založit.
BlueShadow24Cz píše: 03 kvě 2024 06:22 Dříve Ája dabovala Jana Mařasová.
Stejný případ, jako v příspěvku výše, Jana Mařasová pouze v reklamách. Spolu s ní tam byli Zbyšek Pantůček jako Kuba, nejspíš Martin Sobotka jako Bertík a co se týče Báry, tam to je takový ten nejdivnější ženský hlas (původně jsem si myslel, že to je Jana Zenáhlíková, případně Petra Tišnovská, ale není to ani jedna z nich). Žofka v reklamách moc nemluvila, v jedné o které vím, ji namlouval hlas Kuby a v jedné za ní na konci zakřičel Miroslav Hanuš. (je to ta výše uvedená, s tetováním :D) Pro lepší porovnání, posílám i další reklamy.
https://youtu.be/EwdM79NmfEg?si=0wjr9tW-PiGuJlSl
https://youtu.be/tNNuxUfseU0?si=O6L4D9FO7B2Y1Q_s

Včera jsem se vrtal trochu ve webovém archivu, stránku mi dřív jak v roce 2009 neotevřelo, dřív vystupoval ten jogurt jako Prince Kostíci, ale stránka byla úplně jiná, navíc velmi špatně naprogramovaná.

Zde je druhý ženský hlas z webu, který mimo jiné namlouval Báru, Áju i takovým až otravně upraveným hlasem Žofku. Dnes by to mohla být například Helena Němcová, ale tehdy, nevím. :D
https://on.soundcloud.com/xQ7ww6dWGiNj1meG9
Paní v obchodě jsem si zapomněl nahrát. :D
Odpovědět

Zpět na „Hry“