Ceny Františka Filipovského 2024 - nominace

Novinky na Dabingfóru ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2354
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Ceny Františka Filipovského 2024 - nominace

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
30. ROČNÍK CEN FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA DABING

CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V DABINGU
- uděluje Město Přelouč

Lukáš Hlavica - Toby Stephens (Oscar Wilde) ve filmu Vězeň číslo C 33, režie Alice Hurychová, vyrobila Česká televize
Martin Sobotka - Ethan Hawke (Chet) ve filmu Básník smutných tónů, režie Jana Stejskalová, vyrobila Česká televize
Ondřej Vetchý - Tom Hanks (Paul Edgecomb) ve filmu Zelená míle, režie Petr Neskusil, vyrobil Soundsgate pro SkyShowtime


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V DABINGU
- uděluje Město Přelouč

Ivana Milbachová - Toni Collette (Kristin) ve filmu Mafia Mamma, režie Jiří Brouzdal, vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Magic Box
Felicita Victoria Prokešová - Ariana DeBose (Aša) ve filmu Přání, režie Vladimír Žďánský, vyrobilo Studio Virtual® pro Walt Disney Pictures
Zdeňka Žádníková - Anne Bancroft (Annie Sullivanová) ve filmu Divotvůrkyně, režie Michal Vostřez, vyrobila Česká televize


ZVLÁŠTNÍ CENA POROTY ZA DĚTSKÝ HERECKÝ VÝKON V DABINGU DO 15 LET VĚKU DÍTĚTE „KOUZELNÝ PRSTEN“
– uděluje Herecká asociace; garantem je Ondřej Kepka

Valentýna Bečková - Hennika Huuse (Hedvig) ve filmu Suprákovi, režie Jiří Brouzdal, vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Donart Film
Daniel Gabriel - Robinson Mensah Rouanet (Sebastien) ve filmu Bella a Sebastian: Nová generace, režie Zdeněk Gawlik, Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time pro Forum Film
Olivie Coco Rafajová - Marte Klerck-Nilssen (Mariann) ve filmu Méďovy Vánoce, režie Klára Šumanová, vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time pro Forum Film


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA DABINGOVÉ ZPRACOVÁNÍ TELEVIZNÍCH NEBO FILMOVÝCH SNÍMKŮ ANIMOVANÉ A DĚTSKÉ TVORBY
- uděluje Město Přelouč

Méďovy Vánoce - režie Klára Šumanová, vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time pro Forum Film
Mezi živly - režie Jiří Sádek, vyrobilo Studio Virtual® pro Walt Disney Pictures
Suprákovi - režie Jiří Brouzdal, vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska pro Donart Film


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA DABINGOVÉ ZPRACOVÁNÍ TV SERIÁLU
– uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.

Jsou světla, která nevidíme - režie Gustav Bubník, vyrobilo Iyuno pro Netflix
Kniha snů Karen Blixenové - režie Mikuláš Pánek, vyrobila Česká televize
Vzpomínka v mlze - režie Jakub Wehrenberg, vyrobilo Iyuno pro Netflix


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA ZVUK DABINGU
– uděluje Asociace pracovníků se zvukem a OAZA (Ochranná asociace zvukařů - autorů z.s.)

Divotvůrkyně - zvuk Zdeněk Dušek, režie Michal Vostřez, vyrobila Česká televize
Jsou světla, která nevidíme - zvuk Lukáš Franc, režie Gustav Bubník, vyrobilo Iyuno pro Netflix
Přání - zvuk Guillermo Teillier, Martin Večeřa, režie Vladimír Žďánský, vyrobilo Studio Virtual® pro Walt Disney Pictures


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA PŘEKLAD A ÚPRAVU DABOVANÉHO AUDIOVIZUÁLNÍHO DÍLA
– uděluje Jednota tlumočníků a překladatelů za přispění Obce překladatelů

Divotvůrkyně - překlad Zuzana Josková, dialogy a režie Michal Vostřez, vyrobila Česká televize
Mezi živly - překlad Vojtěch Kostiha, dialogy a režie Jiří Sádek, vyrobilo Studio Virtual® pro Walt Disney Pictures
Vězeň číslo C33 - překlad Zuzana Josková, dialogy Pavlína Vojtová, režie Alice Hurychová, vyrobila Česká televize


CENA FRANTIŠKA FILIPOVSKÉHO ZA MIMOŘÁDNÉ DABINGOVÉ ZPRACOVÁNÍ AUDIOVIZUÁLNÍHO DÍLA
– uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s.

Básník smutných tónů - režie Jana Stejskalová, vyrobila Česká televize
Bestsellery - režie Martin Velda, vyrobilo Iyuno pro HBO
Divotvůrkyně - režie Michal Vostřez, vyrobila Česká televize


Odborná porota:
FITES - Jaroslav Černý, Vladimír Fuksa, Libor Hruška, Nela Boudová
Herecká asociace - Eva Vichnarová, Jaroslav Kodeš, Kateřina Seidlová - Hrušková
Obec překladatelů - Ivana Breznenová
Jednota tlumočníků a překladatelů - Šárka Valverde
Město Přelouč - Jiřina Dlasková, Marcela Gryčová
OAZA - Ladislav Greiner
Asociace pracovníků se zvukem - Karel Jaroš

Nominace: https://www.cffd.cz/cs/30rocnik-cffd/no ... 0-rocniku/
Přihlášené tituly: https://www.cffd.cz/cs/30rocnik-cffd/pr ... 30-rocnik/
Vyhlášení výsledků proběhne 21. 9. 2024 v Přelouči.
Odpovědět

Zpět na „Novinky“