Budoucnost anket

Seznam aktuálně probíhajících anket

Jaká by měla být budoucnost anket?

Anketa do 01 srp 2024 22:11

Ankety by měly být zrušeny.
9
26%
Ankety by měly nadále fungovat.
20
57%
Do anket by měli být zařazeni pouze dabéři, kteří herce dabovali minimálně 3x.
6
17%

Celkem hlasů: 35

Michaela_
Admin

Budoucnost anket

Příspěvek od Michaela_ »

Zajímá mě názor většiny, proto anketa.
Petra Tišnovská, René Slováčková
Lukáš Hlavica, Pavel Dytrt, Radek Škvor, Filip Jančík
TmavyCyklista
Globální moderátor

Re: Budoucnost anket

Příspěvek od TmavyCyklista »

Chybí mi možnost "nevytvářet nebo neschvalovat nesmyslné ankety" (ty by se musely posoudit) a tím pádem i výsledky. Zrušení je moc radikální, ale je pravda, že v současnosti je to snad horší a horší. Nesmyslný výsledky se zde stejně nakonec schválí a to je největší problém. Ačkoliv neznám většinu originálních hlasů herců a tím pádem nevím, kdo je na ně lepší nebo nejlepší (a tudíž skoro nehlasuju), tak například Kate Winslet - Ježková vs. Slavíková mluví za hodně. Teď už Zuzana Slavíková v žebříčku není, ale byla tam pěknou řádku let a právě i díky tomu se objevila i v jiných dabinzích.

Atd.
Michaela_
Admin

Příspěvek od Michaela_ »

Tak to tě musím opravit. Zuzanu Slavíkovou obsazovala jen Veronika Veselá a to ještě v době, kdy snad ani nebyla v top 3, ale i kdyby, tohle spojení je její, které si držela i v jiných filmech. Pro někoho, kdo se bude řídit originálem, ale bude mimo i ta Jitka Ježková, Winslet vůbec nezní jako princezna, ba naopak, nejblíže má asi, z těch co jí dabovaly, Martina Štastná.
TmavyCyklista
Globální moderátor

Jak říkám, neznám originální hlas a netvrdím, která z nich je lepší nebo horší, ale ten kontrast prostě není v pořádku.
Michaela_
Admin

Příspěvek od Michaela_ »

Tak to rozhodně.
fabec122

Příspěvek od fabec122 »

Já navrhuju přidat pravidlo o tom, aby krom časového odstupu byla nutnost i toho, aby daného herce daboval nějaký nový dabér. Tím by se redukovali ankety ala RD jr., kde prostě Radovan Vaculík svojí šanci před lety měl, nedostal se...(myslim, že tam ještě před X anketami v TOP3 i byl, ale postupně vypadl na úkor Aleše Procházky).

Plus to, za co odoruju už roky. U herců nežijících nedělat nové ankety v případě, kdy nějaký dabér zemře. Ten herec už stejně nic nenatočí. Pak prostě zákonitě dostaneme za nějaký čas do bodu, kdy v TOPce u Belmonda bude třeba Petr Lněnička. Už takhle jsou tam 2/3 dabérů tací, kteří ho dabovali jen zpětně jako mladého.

Teoreticky by se to mohlo aplikovat i na žijící herce, přidat tam podmínku ankety až v době, kdy bude dle dohledatelných databazí připravovat nový film, viz aktuálně Eastwood. Nevim ale, jestli je tohle ohlídatelné při aktivitě lidí, kteří spravují profily.

Jinak teda, jak psal DAN, tak pokud nabívá DF na významu i pro tvůrce, tak by to možná měl spíš řešit přímo s majiteli domény? Jak ti se k tomu staví?
TmavyCyklista
Globální moderátor

To je sice hezký, ale taky aby si všechny ty výjimky vůbec někdo pamatoval. Tady totiž vždycky byli, jsou a budou exoti, kteří tu anketu potřebujou všude a na všech. Mrtvoly (s prominutím), no name herci se dvěma dabéry a třemi filmy, tam všude někdo neustále chce anketu. To už fakt ne...

Hlasoval jsem nakonec pro zrušení.
Michaela_
Admin

Příspěvek od Michaela_ »

fabec122 píše: 04 črc 2024 17:49 Já navrhuju přidat pravidlo o tom, aby krom časového odstupu byla nutnost i toho, aby daného herce daboval nějaký nový dabér.

Však to pravidlo existuje, akorát se pravděpodobně nedodržuje.
Brocc

Příspěvek od Brocc »

Můj názor jsem vyjádřil několikrát. Měl jsem něco rozepsanýho, ale nakonec napíšu jen to, že pravidel tam může být kolik chce, ale mentalita lidí se nezmění. Dál budou hlasovat stejným stylem. "Většina" to nikdy nezruší, protože nebude chtít přijít o ten pocit moci, je to nadnesené, ale věřím, že někteří to tak skutečně mají. Tohle je spíš záležitost vedení fora, jakým směrem má směřovat.
Pálkman
Moderátor

Příspěvek od Pálkman »

Hlasoval jsem pro ponechání anket, protože doufám, že minimálně pro nějakou inspirace pro režiséry je zatím má smysl zachovat. Zdá se mi, že jsou tu velice přeceňovány. Také s výsledky nejsem vždy spokojen a chápu, že to občas pěkně naštve, ale mohlo by to být i horší...

Před asi 12 lety jsem zkritizoval nová pravidla na spjaté herce v profilu "dabérů", protože 2 série měly tehdy podle vedení fora stejnou hodnotu jako 5 filmů a mě šlo vždycky více o kvalitu (film), než kvantitu (seriály nemusím) a tehdejší vedení fora to radši zrušilo úplně, aby jednou provždy skončilo to "nekonečné" dohadování, což byla škoda a dodnes toho lituji, hlavně protože už to nešlo vzít zpátky a taky jsem nemohl popřít sám sebe. Ani jsem si tehdy neuvědomoval, jakou váhu může mít můj názor - čekal jsem další diskuzi a né urychlený kompromis pro všechny.

Mám takový návrh na vyřešení otázky zemřelých herců a jejich dabérů. Ankety u herců, kteří se narodili dejme tomu před 100 a více lety a jsou již 5 a více let po smrti nebudou povoleny (z důvodu nesmyslnosti). Má někdo lepší nápad nebo dodatek na vylepšení?
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Odpovědět

Zpět na „Ankety“