Tragéd Fantozzi / Nesnáze pana účetního / Il secondo tragi..

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Tomáš1981
Příspěvky: 166
Registrován: 16 kvě 2010 18:42

Tragéd Fantozzi / Nesnáze pana účetního / Il secondo tragi..

Příspěvek od Tomáš1981 »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB
Související filmy: Fantozzi / Zrození pana účetního, Maléry pana účetního, Maléry pana účetního 2, Báječný Fantozzi / Superúčetní, Pan účetní jde do důchodu, Pan účetní se nevzdává, Fantozzi v ráji / Pan účetní jde do ráje, Návrat pana účetního, Pan účetní opět zasahuje

1. DABING: ČT (Tragéd Fantozzi)
V českém znění: Stanislav Fišer - Paolo Villaggio (účetní Ugo Fantozzi), Jiří Bruder - Gigi Reder (Účetní Filini), Milena Steinmasslová - Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová), Bohuslav Kalva, Karel Richter, Zdeněk Hess, Oldřich Janovský, Jana Hermachová, Stanislav Lehký, Martin Kolár - Giuseppe Anatrelli (Calboni), Miroslava Špánková-Hozová - Liu Bosisio (Pina Fantozziová), Jan Přeučil, Milan Slepička, Bohumil Švarc, Miloslav Študent, Jan Sedliský, Dana Hradiláková, Otto Lackovič, Zdeněk Blažek, Mirko Musil, Vladimír Fišer, Hana Talpová, Zdeněk Dolanský a další.

Překlad: Kateřina Vinšová
Dialogy: Boris Adamec
Zvuk: Zdeněk Zenger
Hudební spolupráce: Jiří Svoboda
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Asistentka režie: Drahoslava Pešulová
Vedoucí výroby: Jiřina Finková
Režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobila: tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká Televize 1995

2. DABING: DVD (Nesnáze pana účetního)
Dabing - ukázka: zde
V českém znění: Václav Postránecký - Paolo Villaggio (účetní Ugo Fantozzi), Marcela Nohýnková - Liu Bosisio (Pina Fantozzi), Oldřich Vlach - Gigi Reder (Účetní Filini), Jitka Ježková, Michal Pavlata (vypravěč), Radana Herrmannová - Anna Mazzamauro (slečna Silvaniová), Pavel Šrom, Jiří Prager, Jan Pohan, Jaroslav Kaňkovský, Václav Mareš, Martina Menšíková, David Novotný, Hana Talpová, Hana Krtičková, Helena Brabcová, Jiří Hromada, Ivan Jiřík, Jakub Saic, Jiří Valšuba, Bohdan Tůma, Stanislav Lehký, Vladimír Kudla, Milan Slepička, Filip Jančík (titulky) a další.

Překlad: Barbora Knobová
Zvuk: Richard Müller, Jiří Peřina
Dialogy a režie: Filip Jančík
Vyrobilo: Cinema Casting Kodešová pro Vapet Production 2006
Naposledy upravil(a) Tomáš1981 dne 05 úno 2014 15:44, celkem upraveno 23 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Historik »

Jestli se nepletu, tak druhý film s Paolo Villaggiem v roli Fantozziho. Ještě před uvedením prvního Fantozziho u nás (což byl Fantozzi proti všem pod názvem Maléry pana účetního) byl tento film uváděn ve filmové literatuře pod volným předkladem "Loutka 2", neboť postava je údajně parafrází italského slova fantoccio=loutka. Jsem přesvědčen, že tento film uvedla na začátku 90.let ČST/ČT pod jiným názvem (snad něco jednoduchého jako Fantozzi II) a pochopitelně s jiným dabingem. Jsa kdysi nadšen filmem Maléry pana účetního jsem to nahrával, ale velmi mě to zklamalo a smáznul jsem to. Pochopitelně spekuluju, že daboval Stanislav Fišer, ale jistý si nejsem, neboť Villaggia dabovali i před Fišerem také Jiří Bruder, Václav Postránecký a Vladimír Brabec.
Viz též poznámku u filmu Zrození pana účetního.
Naposledy upravil(a) Historik dne 05 led 2010 22:05, celkem upraveno 1 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Historik »

Ano, je to tak. Upřesňuju, nahrával jsem na VHS, které jsem měl od roku 1993. Tedy nejdříve v tomto roce. Některé scény jsem si bezpečně vybavil, jsou to určitě Zrození a Nesnáze.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Historik »

Tak zde máme potvrzen 1.dabing včetně odlišného názvu filmu:
Prubner píše:Stanislav Fišer ho daboval taky ve filmech Fantozzi (na DVD Zrození pana účetního) a Tragéd Fantozzi (na DVD Nesnáze pana účetního) - oba byly pod těmito názvy uvedeny na ČT.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Newmy »

Potvrzuji: Tragéd Fantozzi 20.12.1996 na ČT1 :)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od diawara89 »

Ta teorie o přílišné komerčnosti těchto filmů je podle mě dosti zavádějící. ČT je dnes v mnoha ohledech ještě komerčnější televizí, než kdejaká televize takto označovaná. Ovšem ohledně dabingů Villaggiových filmů si nemůžu odpustit jednu domněnku. Už tady bylo zmíněno, že ČT někam zahrabala dabingy prvních dvou filmů ze série s panem účetním. Osobně si myslím, že těch ztracených (ať už úmyslně či náhodou) bude víc. Takový film Banzai měl stoprocentně starší dabing, než ten z roku 2000 vyrobený pro Vapet. Pamatuji si dobře, když ho ČT dávala v hlavním vysílacím čase tak cca. před 11 lety. A podobné to bude asi i ostatních filmů. Hlavně, že si platíme koncesionářské poplatky.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Pomajz »

ano v 96 roce tragéd Fantozzi a Fantozzi s dabingem Fišera,mám to někde na vhs

1dabing Česká televize 1995
RETROFILM
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od diawara89 »

Třeba si teď někdo v ČT vzpomene na tento "komerční" pořad a vytáhne jej na světlo boží, když už do něj byly investovány naše koncesionářské poplatky.
Postoj Vapetu také nechápu, k některým filmům s Villaggiem nakupují staré dabingy a k jiným zase vyrábějí zbytečně nové. Ať mi nikdo neříká, že nový dabing s Postráneckým v hlavní roli vyjde levněji, než koupený z ČT. Přece když koupili dabing pro Maléry pana účetního, tak mohli koupit i ty zbylé, ne?
diawara89
Příspěvky: 87
Registrován: 10 dub 2009 23:39

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od diawara89 »

Nejspíše půjde o první film série, který na dvd vyšel pod názvem Zrození pana účetního. PS: Postránecký není špatný, ale Fišer je zkrátka Fišer.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Nesnáze pana účetního / Il secondo tragico Fantozzi

Příspěvek od Historik »

správně Oldřich Janovský, Martin Kolár, Jan Sedliský, Otto Lackovič
Odpovědět

Zpět na „Filmy“