Zombieland / Zombieland

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Zombieland / Zombieland

Příspěvek od James55 »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

V českém znění: Zdeněk Mahdal - Woody Harrelson (Tallahassee), Radek Škvor - Jesse Eisenberg (Columbus), Nikola Votočková - Emma Stone (Wichita), Rozita Erbanová - Abigail Breslin (Little Rock), Petr Oliva - Bill Murray (sám sebe), Kristina Jelínková - Amber Heard (406), Jan Maxián, Jiří Schwarz, Libor Terš, Tomáš Borůvka (titulky)

Překlad: Ivan Němeček
Dialogy: Janka Unruhová
Zvuk: Filip Mošner
Produkce: Evelyna Vrbová
Režie: Alice Hurychová
Vyrobil: LS Productions dabing v roce 2009
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od Joe Black »

Mahdal a Oliva potěší. To se povedlo. A zbytek asi taky.
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od Nobody »

Joe Black píše:Mahdal a Oliva potěší. To se povedlo. A zbytek asi taky.
Já mám ma Murrayho radši Štěpničku, ale jinak OK.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od DavePave »

Mě se Oliva na Murrayho zas tak moc nelíbí, ale snést se určitě dá. Jinak to vypadá na vcelku povedený dabing
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od bloom »

DavePave píše:Mě se Oliva na Murrayho zas tak moc nelíbí, ale snést se určitě dá.
Mně se tohle spojení také nikdy moc nelíbilo, ale souhlasím, že je to lepší volba než v případě Města Ember.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od Ištván87 »

Oliva je na Billa Murraye náhodou skvělej, viz. Na Hromnice o den více... A lepší než kdyby tam obsadili třeba Jana Vondráčka (jestli to teda byl on) jako ve Ztraceno v překladu... Ale je fakt, že Štěpnička by byl taky skvělej...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
highforce
Příspěvky: 57
Registrován: 19 zář 2011 18:32

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od highforce »

Abych pravdu řekl, tak mně nejvíc sedne na Bill Murray Jiří Štěpnička (viz. Krotitelé duchů 1. dabing, ten druhý je dost otřesný :P) ;). Petr Oliva špatný není, ale lepší volbou, když už se musí předabovávat :P, by byl Jiří Dvořák :). Petr Oliva se nejvíce hodí na Laurence Fishburne ;). To je pro něj jako stvořený, naprosto stejně jako Michal Jagelka na Leonarda DiCapria :).
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od Ištván87 »

Petr Oliva má hlas tak vzdálenej od hlasu Laurence Fishburna, že si téměř neumím představit nikoho horšího (no, naši dabingoví tvůrci mě ovšem často přesvědčují o opaku)... Například moje bývalá přítelkyně mi kdysi říkala, jak strašně nesnáší Morphea a ty jeho chytrý kecy... Pak jsme si jednou pustili Matrix, tentokrát v originále, a říkala, jak je Morpheus skvělej... Tím nechci říct, že by Petr Oliva namluvil Morphea špatně, jen že byl naprosto nevhodně obsazený... Aby se to hodilo k originálnímu hlasu pana Fishburna, nejvíc by seděl asi Jiří Schwarz... Já osobně se strašně divil, když jsem byl v kině na Matrix Reloaded (do té doby jsem znal jedničku s dabingem) a najednou jsem zjistil, že Morpheus má naprosto diametrálně odlišný hlas oproti dabingu... No, abychom se vrátili k Billu Murrayovi... Jiří Dvořák ho snad daboval jenom v jednom z dabingů Na hromnice o den více, ne??? To bylo, mám dojem, dokonce později než re-dabing Krotitelů duchů... Podle mě, když dělali re-dabing, mohli klidně znovu obsadit pana Štěpničku. Když to šlo s Indianou Jonesem, aniž by to znělo trapně, tak by Venkmana zvládnul taky...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
highforce
Příspěvky: 57
Registrován: 19 zář 2011 18:32

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od highforce »

Mně se prostě hlas Petra Olivy na Morphea líbí a tečka. Nedokážu si jej představit s hlasem někoho jiného. Jak jsem říkal, je to stejné jako v případě Jagelky a DiCapria ;).
Hlas Jiřího Schwarze na Laurence Fishburnea? :-O Si snad děláš srandu :P. To by byl naprosto katastrofický dabing :P.
No Bill Murray je prostě další z výjimek, na nějž se hodí víc hlasů, ale jen jeden mu sedí nejvíc a to je hlas již zmiňovaného Jiřího Štěpničky. Naopak (pardon, musím opět použít to jméno :D) Oliva se mi na něj hodí nejméně. Dvořák ho vcelku umí tak nějak "zachytit" v dnešní době, ale ale no :D. Teď jsem si ještě vzpomněl na film Space Jam, v němž propůjčil hlas panu Murrayovi Petr Pospíchal a byl velmi dobrý ;).
Jinak koukám, že hlavního hrdinu v tomto filmu dabuje Zdeněk Mahdal :D. Ten chlápek je snad všude, kam přijdu :D. Ještě se rozmyslím, zda si tuto podívanou pustím v originálním či českém znění ;).
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Zombieland / Zombieland

Příspěvek od Ištván87 »

No, Zdeněk Mahdal je mimo jiné taky spjatý dabér Woodyho Harlesona... Ne že by mi nevadilo, jak často všude dabuje, nicméně zrovna na Harlesona se hodí víc než třeba na Hugha Jackmana, takže tady bych to pochopil... A ano, tvrdím, že hlas Jiřího Schwarze by na Morphea dost seděl, ačkoliv je pravda, že před těmi deseti, dvanácti lety, by zněl asi moc mladě...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“