Případ Dominici / L'affaire Dominici

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

DABING: ( Nova, Cinemax, ČT )
V českém znění: Antonín Molčík - Jean Gabin (Gaston Dominici), Viktor Preiss - Paul Crauchet (Komisař), Josef Vinklář - Daniel Ivernel (Prezident soudu), Luděk Čtvrtlík - Victor Lanoux (Gustave Dominici), Petr Křiváček - Gérard Darrieu (Clovis Dominici), Miroslav Táborský - Jacques Richard (Zástupce komisaře), Pavel Kříž - Gérard Depardieu (Zezé Perrin), Jean-Pierre Castaldi (novinář, titulky), Jan Hanžlík - Raoul Curet (starosta) + Emile Pollak (sám sebe) + (překlady textů), Zdeněk Dušek, Mojmír Maděrič - Jean-Claude Massoulier (novinář), Stanislav Lehký - Colin Drake (Sir Jack Drummond) + Jacques Rispal (Paul) + Jean-Pierre Castaldi (novinář), Vítězslav Bouchner - Pierre Forget (otec Yvetty) + Max Amyl (obhájce Pollack), Zdeněk Blažek - Jean-Paul Moulinot (soudní lékař), Dana Hradiláková, Bohumila Dolejšová, Hana Ulrichová, Alice Dvořáková, Jitka Morávková, Monika Ticháčková, Milan Slepička a další

Zvuk: Marek Musil
Produkce: Hana Somolová
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobilo: Studio Virtual pro ČNTS Nova 1996
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od anderson »

Povodny CST dabing je slovensky z pociatku 90-tych rokov. Ale je mozne, ze by existoval aj nejaky starsi cesky dabing ? Film mal totiz v nasich kinach premieru v roku 1977.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od Newmy »

V kinech s titulky.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od Jelimán »

Minule to dávali na ČT. Bohužel s tímto dabingem. Molčík se na Gabina nehodí.
cenda
Příspěvky: 740
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od cenda »

Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. Ze začátku mi na něj taky neseděl, ale po prvních pár minutách se to usadilo, on si i herec musí na tu roli chvilku zvykat a pan Molčík byl zbytek filmu výborný. Navíc těžko říct, kdo jiný by mohl v roce 1996 Gabina dabovat. Jedinným jeho stálejším žijícím dabérem byl tehdy Josef Větrovec a ačkoli ho mám jako dabéra v top 10, tak v 90. letech už ty jeho výkony nebyly na té úrovni jako dřív, vlivem zhoršujícího se zdraví.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od Jelimán »

Ze začátku jsem si teda obtížně zvykal, pak už to bylo trochu lepší, ale zrovna na Dominiciho mi připadal hlas pana Molčíka příliš hrubý. Dobrá volba by byl Švehlík. Zajímavě by mohl znít i Jan Vlasák. Ale Molčík mi zde prostě nesedl.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od bloom »

Přijde mi skoro zbytečné to vůbec rozebírat, ale pan Molčík na postavu zemitého venkovana Dominiciho seděl skvěle. Zmiňovaný A. Švehlík by v té době zněl asi mladě a J. Vlasák se svým jemným hlasem je pro mě snad ten poslední, koho bych vybral jako Gabinova dabéra. V této roli navíc nebylo potřeba ani trochu elegantnější projev, ale i ten pan Molčík v řadě rolí prokázal.
IMHO by byla škoda film předabovat i kvůli trefně zvolenému Viktoru Preissovi a jako vždy skvělému Josefu Vinklářovi.
richardda
Příspěvky: 1107
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od richardda »

bloom píše:Přijde mi skoro zbytečné to vůbec rozebírat, ale pan Molčík na postavu zemitého venkovana Dominiciho seděl skvěle. ...IMHO by byla škoda film předabovat i kvůli trefně zvolenému Viktoru Preissovi a jako vždy skvělému Josefu Vinklářovi.
S tim nezbyva nez souhlasit. Typove se sem pan Molcik hodil vytecne. Mne spis vadil p. Vinklar v dabingu filmu HEROIN, kde by v te dobe mohli vybrat i mnohem vhodnejsiho dabera. Nebo mohli pouzit dabing s panem Vetrovcem, ktery - i kdyz ten dabing bohuzel neznam - se mi jevi jako volba naprosto dokonala, hned po panu Randovi.
NOVA, jedině ona.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od bloom »

richardda píše:Mne spis vadil p. Vinklar v dabingu filmu HEROIN, kde by v te dobe mohli vybrat i mnohem vhodnejsiho dabera.
Mně se líbí i pan Vinklář - třeba v tom Heroinu víc než pan Švehlík v dabingu ČT a nebo ve filmu Rvačka v Panamě víc než pna Molčík. Ale troufnu si tvrdit (jako podobně před časem sud), že Jean Gabin měl v českém dabingu poměrně štěstí a v podstatě všichni jeho dabéři na něj docela dobře seděli.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Případ Dominici / L'affaire Dominici

Příspěvek od Jelimán »

Tak to mě se pan Švehlík v Heroinu líbil velmi. Ale souhlasím. Pokud jsem zde měl drobný problém s panem Molčíkem, tak jinde se mi vždy dabing Gábina moc líbil. Možná jenom ten Schánilec, pro mě byl trošku problémový. Přece jenom mi připadá, že se víc hodí na herce typu Buda Spencera. A já ho tam pořád viděl. :D
Odpovědět

Zpět na „Filmy“