Poslední skaut / The Last Boy Scout

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: VHS, Markíza
V českém znění: Pavel Soukup - Bruce Willis (Joe Hallenbeck), Antonín Navrátil - Damon Wayans, Taylor Negron (Jimmy Dix, Milo), Bohuslav Kalva - Noble Willingham (Sheldon Marcone) + Bruce McGill (Mike Matthews) + Joe Santos (Bessalo), Ljuba Krbová - Chelsea Field (Sarah Hallenbecková), Miroslava Součková - Halle Berry (Cory), Pavel Šrom - Taylor Negron (Milo) + Frank Collison (Pablo) + Billy Blanks (Billy Cole) + Clarence Felder (McCaskey), Pavel Pípal - Kim Coates (Chet) + Chelcie Ross (senátor Baynard), Filip Jančík (kluk s mrtvou veverkou), Klára Šumanová - Danielle Harris (Darian Hallenbecková)

Překlad: Ivo Mareš
Zvuk: Radim Štětina
Dialogy a režie: Zuzana Hojdová
Vyrobila: Firma Heletip pro Warner Home Video 1992
Ukázka

2.DABING: ČT
V českém znění: Alexej Pyško - Bruce Willis (Joe Hallenbeck), Zdeněk Hruška - Damon Wayans (Jimmy Dix), Ivan Trojan - Taylor Negron (Milo), Vladimíra Včelná - Danielle Harris (Darian Hallenbecková), Veronika Jeníková - Chelsea Field (Sarah Hallenbecková), Miloš Vávra - Noble Willingham (Sheldon Marcone), Ivana Měřičková - Halle Berry (Cory), Milan Slepička - Bruce McGill (Mike Matthews), Otmar Brancuzský, Luděk Čtvrtlík - Kim Coates (Chet), Stanislav Lehký - Chelcie Ross (senátor Baynard), Jiří Hromada - Joe Santos (Bessalo), Miloslav Mejzlík - Clarence Felder (McCaskey), Ivan Jiřík - Frank Collison (Pablo), Jaroslav Hausdor (titulky)

Překlad: Pavel Kříž
Dialogy: Eva Štorková
Střih: Jiří Šesták
Zvuk: Jiří Meixner
Výroba: Ivana Kupková
Asistentka režie: Eva Maxová
Režie českého znění: Zdeněk Hruška st.
Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1997
Ukázka

3.DABING: Nova
V českém znění: Alexej Pyško - Bruce Willis (Joe Hallenbeck), Jakub Saic - Damon Wayans (Jimmy Dix), Ilona Svobodová - Chelsea Field (Sarah Hallenbeck), Jitka Ježková - Halle Berry (Cory), Anežka Pohorská - Danielle Harris (Darian Hallenbeck), Ladislav Potměšil - Joe Santos (Bessalo), Roman Hájek - Taylor Negron (Milo), Jiří Hromada - Bruce McGill (Mike Matthews), Milan Bouška, Radovan Vaculík - Kim Coates (Chet) + Billy Blanks (Billy Cole), Stanislav Lehký, Vladimír Kudla - Clarence Felder (McCaskey), Filip Čáp - Frank Collison (Pablo), Jiří Ptáčník - Chelcie Ross (senátor Baynard), Jaroslav Horák, Radek Škvor, Jan Škvor, Miroslav Saic - Noble Willingham (Sheldon Marcone)

Překlad: Jiří Lexa
Zvuk: Richard Tomíček
Produkce: Tomáš Svoboda, Luděk Blažek
Dialogy a režie: Miroslav Saic
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 s.r.o. v roce 1999
Ukázka

4.DABING: Prima, DVD, BR
V českém znění: Alexej Pyško - Bruce Willis (Joe Hallenbeck), Jakub Saic - Damon Wayans (Jimmy Dix), Jitka Ježková - Halle Berry (Cory), Petr Burian - Taylor Negron (Milo), Rozita Erbanová - Danielle Harris (Darian Hallenbecková), Kateřina Lojdová - Chelsea Field (Sarah Hallenbecková), Antonín Molčík - Noble Willingham (Sheldon Marcone), Petr Pospíchal - Clarence Felder (McCaskey), Libor Hruška - Bruce McGill (Mike Matthews), Jan Vondráček - Frank Collison (Pablo), Jiří Schwarz - Chelcie Ross (senátor Baynard), Lucie Benešová, Radek Hoppe - Kim Coates (Chet), Ivo Novák - Billy Blanks (Billy Cole), Milan Slepička, David Štěpán, Miroslav Táborský - Joe Santos (Bessalo) a další

Zvuk: Martin Hejl
Překlad: Ivan Hanuš
Produkce: Jaroslav Richtr, Zdena Sirotková a Jana Janoušková
Dialogy: Alena Navrátilová
Dramaturgie: Petr Anderle
Režie: Jiří Kvasnička
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa a.s., 2008
Naposledy upravil(a) Newmy dne 01 dub 2011 20:31, celkem upraveno 19 x.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Pomajz »

Soukup na Bruce sedne nejlíp,Pyško je spíš komickej než drsnej.
RETROFILM
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od HonzaXXII »

Právě že komediální role jako David v Měsíčním svitu nebo ten zmatkař ve Schůzce na slepo jsou bez Pyška naprosto nepředstavitelný.
Ale co se Smrtonosných pastí, Posledního skauta a Armageddonu týče, můžete si říkat a psát kdo chcete co chcete, ale nikdo nic nezmění na tom že ty původní dabingy se Soukupem jsou daleko nejlepší (ne jen podle mýho názoru, prostě jsou a hotovo :D).

P.S. Prima opravdu zešílela.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od AngelEyes »

Bych si ještě dovolil upozornit na tento příspěvek, především jeho poslední větu :D
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Pomajz »

anderson píše:No tak to teda zíííííráááám. 4. dabingy ??? --- A nech si vravi kto chce co chce, tak SOUKUP a WILLIS proste k sebe nepasuju. :-) Apropo

keby niekto vedel, kde sa da dostat k dabingu CT, tak do posty prosim. Dakujem.
Ale pasujou :DAť si každý vybere,mě sedí víc Soukup,ale píšu schválně že .
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 14 bře 2010 12:08, celkem upraveno 3 x.
RETROFILM
semir
Příspěvky: 313
Registrován: 02 črc 2009 18:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od semir »

Je to pravda, Soukup je na Willise nejlepší v těch drsných rolích...Pasti, Skaut, Šakal, Mercury.... na to Pyško nemá.Je spíš na ty komedie.I když třeba v Slzy Slunce byl Pyško a na to že to byla vážná role to bylo perfektní...
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Pomajz »

HonzaXXII píše:Právě naopak, Soukup je na akční role Willise jednička, obzvlášť v SP a tady. Kdepak Lexa Pyško..
Soukup se na Willise hodí a není příšerný :x ,Pyško ten ho spíš dabuje jako komickou figurku :D
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 10 črc 2010 23:55, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Don Arian
Příspěvky: 193
Registrován: 06 říj 2009 08:16
Bydliště: Kdesi ve 20. století...

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Don Arian »

podle mě je ten první dabing nejlepší, ale i ten od ČT není špatný... já mám rád na Bruce Willise oba, Soukupa i Pyška...např. ve filmu Poslední zůstává je Alexej Pyško skvělý, ale tady dávám přednost Pavlu Soukupovi 8-)
"Ticho mozku nebo tě probodnu vidlema!"
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od Opsha »

Já to vidím takhle. Willis drsňák (SP, Skaut) - Soukup. Willis komediant - Pyško (Pulp Fiction nebo můj oblíbený Hudson Hawk, to jsou role kde by se mi Soukup nelíbil)
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
PATdevast
Příspěvky: 48
Registrován: 06 led 2011 19:04

Re: Poslední skaut / The Last Boy Scout

Příspěvek od PATdevast »

Jako první jsem slyšel dabing se Soukupem a snad jediná dobrá věc na něm bylo zachování původní vulgarity. Málo herců, nic moc zvuk (což se vzhledem ke stáří dabingu dá pochopit) ale hlavně Soukup. Soukupa mám rád jako dabéra do doby, než ho slyším promlouvat z úst Bruce Willise. Nezlobte se na mě, ale jeho dabing Bruce je prostě nevýraznej. Dabuje ho uplně bez emocí, skoro jak nějakýho psychopata. Naopak Alexej Pyško si dává záležet, aby z Bruce byl cítit takovej ten cynismus, prostě dodává tomu šťávu. Druhá věc je mizernej dabing ČT a ještě daleko horší dabing Novy. Nedávno jsem viděl dabing z Primy a musím uznat, že pokud bych to bral průměrově, byl by asi nejlepší v poměru výběr hlasů, kvalita zvuku a dokonce sem tam nějaká nadávka. Stejně bych to viděl u Smrtonosných pastí... Soukup mi na Willise prostě nesedí.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“